Fidget spinner – zabawka zręcznościowa dla dzieci
fot. Kelly Joniec/essentialkids.com.au

Ulubiona zabawka milionów dzieci jest niebezpieczna?! Rodzice ostrzegają!

Fidget spinner to zabawka, którą pokochały miliony dzieci. Czy zabawa spinnerem na pewno jest bezpieczna? Sprawdź, dlaczego mamy wątpliwości!
Hanna Szczesiak
Fidget spinner – zabawka zręcznościowa dla dzieci
fot. Kelly Joniec/essentialkids.com.au
Fidget spinner podbił serca polskich dzieci! Dla tych, którzy jeszcze o nim nie słyszeli – fidget spinner to zabawka zręcznościowa, która dotarła do Polski z USA. Niemal każde dziecko w wieku wczesnoszkolnym marzy o własnym spinnerze. Zanim jednak zaczniecie szukać sklepu, w którym kupicie ten kolorowy gadżet, przeczytajcie, dlaczego zabawa spinnerem nie zawsze jest bezpieczna.

Fidget spinner niebezpieczny dla dzieci?

Kelly Joniec, mama z Teksasu, jechała z 10-letnią córką Britton samochodem. W lusterku zobaczyła, że dziewczynka robi się czerwona i zaczyna się dławić. Kelly od razu zatrzymała samochód i zastosowała manewr Heimlicha, jednak nie pomogło to dziewczynce. Zabrała córkę na ostry dyżur, skąd karetką przewieziono ją do szpitala. Badanie rentgenowskie wykazało, że w przełyku dziewczynki utknęło... kółko fidget spinnera. Konieczne było chirurgiczne usunięcie części zabawki. Dziewczynce, na szczęście, nic się nie stało.

Zobacz: Pierwsza pomoc przy zadławieniu u dziecka

Kelly opublikowała historię swojej córki na Facebooku. Jak podaje portal Essential Kids, ostrzeżenie o spinnerze udostępniono ponad 580 000 razy. Dziś w sieci można znaleźć jedynie screeny postu – nie wiadomo dlaczego, jednak Kelly usunęła wpis. Ta historia to tylko jeden z przykładów, dlaczego fidget spinner może być niebezpieczny. 11-letni Isaac z Shepparton w Australii podczas zabawy mógł stracić oko.

Producenci zabawki zapewniają, że fidget spinner ma właściwości terapeutyczne – pomaga się skoncentrować i jest świetnym gadżetem dla nadpobudliwych dzieci. Nie wiadomo jednak, czy te zapewnienia nie są wyłącznie chwytem marketingowym. Nie odradzamy wam zakupu spinnerów, jednak upewnijcie się, że wasze dzieci będą z nich korzystać z rozsądkiem i nie zrobią sobie krzywdy podczas zabawy!

Co myślicie o tej zabawce? Wasze dzieci też oszalały na jej punkcie?

Zobacz także: Fidget Spinner – sprawdź, na czym polega fenomen tej zabawki!

Źródło: popsugar.com/essentialkids.com.au
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?
Oceń artykuł

Ocena 4 na 27 głosy

Zobacz także

Popularne tematy