GRY
 
 

Ulubiona zabawka milionów dzieci jest niebezpieczna?! Rodzice ostrzegają!

Fidget spinner to zabawka, którą pokochały miliony dzieci. Czy zabawa spinnerem na pewno jest bezpieczna? Sprawdź, dlaczego mamy wątpliwości!

Fidget spinner – zabawka zręcznościowa dla dzieci
fot. Kelly Joniec/essentialkids.com.au
Fidget spinner podbił serca polskich dzieci! Dla tych, którzy jeszcze o nim nie słyszeli – fidget spinner to zabawka zręcznościowa, która dotarła do Polski z USA. Niemal każde dziecko w wieku wczesnoszkolnym marzy o własnym spinnerze. Zanim jednak zaczniecie szukać sklepu, w którym kupicie ten kolorowy gadżet, przeczytajcie, dlaczego zabawa spinnerem nie zawsze jest bezpieczna.

Fidget spinner niebezpieczny dla dzieci?

Kelly Joniec, mama z Teksasu, jechała z 10-letnią córką Britton samochodem. W lusterku zobaczyła, że dziewczynka robi się czerwona i zaczyna się dławić. Kelly od razu zatrzymała samochód i zastosowała manewr Heimlicha, jednak nie pomogło to dziewczynce. Zabrała córkę na ostry dyżur, skąd karetką przewieziono ją do szpitala. Badanie rentgenowskie wykazało, że w przełyku dziewczynki utknęło... kółko fidget spinnera. Konieczne było chirurgiczne usunięcie części zabawki. Dziewczynce, na szczęście, nic się nie stało.

Zobacz: Pierwsza pomoc przy zadławieniu u dziecka

Kelly opublikowała historię swojej córki na Facebooku. Jak podaje portal Essential Kids, ostrzeżenie o spinnerze udostępniono ponad 580 000 razy. Dziś w sieci można znaleźć jedynie screeny postu – nie wiadomo dlaczego, jednak Kelly usunęła wpis. Ta historia to tylko jeden z przykładów, dlaczego fidget spinner może być niebezpieczny. 11-letni Isaac z Shepparton w Australii podczas zabawy mógł stracić oko.

Producenci zabawki zapewniają, że fidget spinner ma właściwości terapeutyczne – pomaga się skoncentrować i jest świetnym gadżetem dla nadpobudliwych dzieci. Nie wiadomo jednak, czy te zapewnienia nie są wyłącznie chwytem marketingowym. Nie odradzamy wam zakupu spinnerów, jednak upewnijcie się, że wasze dzieci będą z nich korzystać z rozsądkiem i nie zrobią sobie krzywdy podczas zabawy!

Co myślicie o tej zabawce? Wasze dzieci też oszalały na jej punkcie?

Zobacz także: Fidget Spinner – sprawdź, na czym polega fenomen tej zabawki!

Źródło: popsugar.com/essentialkids.com.au
Redakcja poleca: Wakacyjne zabawy - łapaczka
Masz minutkę? Zrób dziecku zabawkę z kubeczka i sznurka.
Doładuj
Przeładuj