Wojna o nosidełko Henia Majdana
fot. Instagram/r_majdan

Henryk Majdan w WISZĄCYM NOSIDEŁKU. W komentarzach burza!

Majdanowie, którzy właśnie spędzają urlop w Meksyku, opublikowali zdjęcia, na których noszą Henia w nosidełku montowanym na brzuchu. Małgorzatę i Radosława zalała fala krytyki ze strony mam!
Aleksandra Zaborowska
Wojna o nosidełko Henia Majdana
fot. Instagram/r_majdan
Małgorzata i Radosław Majdanowie regularnie publikują zdjęcia ze swoich rajskich wakacji w Meksyku. Uwadze ich obserwatorów nie umknął jednak jeden szczegół: na większości fotografii Henio noszony jest w nosidełku (zwanym niepochlebnie wisiadłem) montowanym na ramionach u mamy lub taty. Internauci potępili Majdanów za używanie sprzętu, który działa niekorzystnie na kręgosłup malucha.

Wojna o nosidełko Henia Majdana

Nosidełka tego typu wywołują kontrowersje i mają wielu przeciwników, którzy argumentują, że są one niezdrowe dla kręgosłupa i przyszłej postury dzieci. Jednak pod zdjęciami pojawiło się także wielu fanów, którzy bronili decyzji celebrytów. Na profilach Radosława i Małgorzaty Majdanów rozpętała się prawdziwa wojna między internautami!

„Radziu, wyrzuć to wisiadło. Tylko krzywdę robisz Heniowi (wiem, nieświadomie, ale przyjmij uwagę). Jeżeli to reklama nosidła, to bardzo smutna reklama, która może zaszkodzić tysiącom dzieci” – brzmiał jeden z krytycznych komentarzy.

Z drugiej strony, nie zabrakło także wielu głosów wsparcia dla Majdanów.

„Co was to obchodzi w jakim nosidełku jest noszony. Po co te komentarze - każdy robi, co uważa. Małgosia wychowała już 2 dzieci i mają się cudnie. Czy myślicie, ze zrobiłaby krzywdę swojemu wyczekiwanemu Heniowi? Myślcie, zanim coś napiszecie! Gdyby każde dziecko miało tak dobrze, jak ich, to świąt był by cudny!” – obroniła celebrytków inna internautka.
Kłótnie o nosidełko dzidziusia Majdana
Wojna o nosidełko Henryka Majdana
Burza pod zdjęciami MajdanówInternauci krytykują nosidełko Henia Majdana

Kto ma rację?

Rodzice powinni wiedzieć, że wskazane jest jedynie noszenie dziecka w nosidle ergonomicznym, bądź w chuście.

W innych nosidełkach bądź „wisiadłach”, ciężar dziecka opiera się na kroczu, a jego kręgosłup nie jest podtrzymywany. Wpływa to negatywnie na ukształtowanie stawów biodrowych. Koniecznie należy także sprawdzić, czy nosidełko posiada wszystkie atesty.

W nosidle pas między nogami jest szeroki, co zapewnia fizjologiczną pozycję ułożenia nóżek (w kształt litery M) i daje dużo lepszy punkt podparcia dla ciężaru dziecka. W tzw. „wisiadłach” maluch nie jest podpierany, a jedynie wisi całym ciężarem na kroczu.
Nosidełka można zacząć używać, dopiero gdy maluch umie już samodzielnie siadać. Jeśli dziecko nie nabyło jeszcze tej umiejętności, można mu łatwo skrzywić w ten sposób kręgosłup!
 
Źródło: Instagram

Zobacz też:
Redakcja poleca: Katarzyna Zielińska przyznaje, że dla dziecka całkiem "straciła głowę". Znacie to? [WIDEO]
Aktorka przyznaje, że mały Henio owinął ją sobie wokół palca. Rozumiecie, co ma na myśli?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy