IKEA wycofała ze sprzedaży śliniaki
fot. Adobe Stock

Ten produkt jest niebezpieczny dla dzieci - IKEA wycofała go ze sprzedaży [FOTO]

Chodzi o rzeczy z popularnej serii MATVRÅ, które mogą być zagrożeniem dla ich zdrowia i życia. Sieć apeluje o zaprzestanie ich używania.
Agnieszka Majchrzak
IKEA wycofała ze sprzedaży śliniaki
fot. Adobe Stock
Okazało się, że w śliniakach MATVRÅ sposób ich zapinania stwarzał ryzyko dla bezpieczeństwa malucha, w tym nawet jego zadławienia. 

Wycofane śliniaczki w kolorze czerwonym i niebieskim

MATVRÅ to popularne wśród klientów szwedzkiej sieciówki śliniaczki dziecięce. Sprzedawane są w zestawach po dwie sztuki, jedna w kolorze czerwonym, druga w niebieskim. Okazało się jednak, że śliniaki mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia maluszków.

Wszystko przez niebezpieczny zatrzask, który jest dosyć łatwy do oderwania. - Zwróciliśmy uwagę na fakt, że istnieje ryzyko oderwania zatrzasku, jeśli dziecko zbyt mocno za niego pociągnie - powiedział w komunikacie dla prasy Emelie Knoester, Business Area Manager w IKEA of Sweden.

Taki zatrzask w rączkach malucha to zawsze jest spore ryzyko, że dziecko wsadzi go do buzi i się nim zadławi.

 
IKEA wycofała śliniaki ze sprzedaży

Śliniaki MATVRÅ wycofane ze sprzedaży
Redakcja poleca: Uwaga! Nagłe wypadki - zasady udzielania pomocy dzieciom - film
Pediatra radzi, jak zachować się, gdy dziecko się zakrztusi, oparzy lub skaleczy.

Zwrot pieniędzy bez paragonu

IKEA zapewnia, że zwróci pieniądze - wystarczy odnieść produkt do dowolnego sklepu sieciówki. Nie potrzebny jest do tego nawet paragon.

Sklep odda nam pieniądze lub będziemy mogli wymienić produkt na inny podobny. Nie oznacza to jednak, że z oferty sklepu zniknęły wszystkie śliniki z tej serii. Nadal można kupić śliniaki MATVRÅ we wzór z owocami lub warzywami. Nie stanowią one zagrożenia, gdyż są wykonane z innych materiałów.

- Śliniaki o tej samej nazwie, MATVRÅ, sprzedawane w zestawie 2 sztuk w opakowaniu ze wzorem w owoce/warzywa, w kolorach zielony/żółty, są bezpieczne ze względu na inny projekt tych produktów i wykorzystanie innych materiałów do ich wykonania - napisano w komunikacie prasowym IKEA.
 

Nauka samodzielnego jedzenia to ważny krok w rozwoju dziecka. Ładny, kolorowy śliniaczek może być dodatkową zachętą dla malucha to podejmowania prób. Zobacz, jakie słodkie i niedrogie śliniaczki możesz kupić swojemu dziecku:Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy