GRY
 
 

Książę Jerzy poszedł do przedszkola – informuje na Instagramie Kate

Zobacz, gdzie rozpoczyna edukację słynne pierwsze Royal Baby i w jak nowoczesny sposób przekazała światu tę informację jego mama Kate Middleton!

książę Jerzy
fot. The Duchess of Cambridge
Data 6 stycznia 2016 roku na pewno zostanie zapamiętana w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Tego dnia 2,5-letni książę Jerzy, syn księcia Williama i księżnej Kate, zaczął chodzić do przedszkola. Dumna mama – księżna Kate – umieściła z tej okazji dwa zdjęcia syna na królewskim profilu na Instagramie @kensingtonroyal. Książę Jerzy jest na nich ujęty, jak stoi pod budynkiem przedszkola, którego ścianę zdobi wesoły, kolorowy mural. Zobacz drugie oficjalne zdjęcie księcia Jerzego, także wykonane przez księżną Kate:Jak informuje rodzina królewska, mały książę będzie uczęszczał do przedszkola Montessori w Norfolk, czyli w okolicy posiadłości zamieszkiwanej przez książęcą rodzinę. Rodzice za pobyt w żłobku  młodego dziedzica tronu zapłacą 5,5 funta za godzinę. W przeliczeniu na złotówki wychodzi ponad 30 zł za godzinę.  Nie jest to mało, jednak jak na warunki brytyjskie (i królewskie!), gdzie opieka nad dziećmi jest wysoko płatna, wcale nie jest to wysoka cena. Książę będzie uczęszczał do placówki kilka razy w tygodniu.  

Metoda wychowawcza stworzona przez włoską lekarkę Marię Montessori polega na wspieraniu nauki przez zabawę i wspieraniu naturalnego rozwoju dziecka. Jest ona popularna na całym świecie i stanowi alternatywę dla tradycyjnego modelu wychowania. Przedszkola i szkoły Montessori istnieją także w Polsce, jednak w naszym kraju uchodzą za dość elitarne i kosztowne placówki. 
  

 
Redakcja poleca: Dzień w klubie malucha - film
Zobacz, jak dzieci spędzają czas w klubiku malucha. Wychowawczyni opowiada o codziennych zajęciach i zabawach dla dzieci.
Doładuj
Przeładuj