Kate o macierzyństwie
fot. ONS

Co jest najważniejsze dla księżnej Kate? Wzruszające i zaskakujące

Powiedzieć, że Kate Middleton idealnie spełnia się w roli mamy trójki dzieci i księżnej Cambridge, to tak jakby nic nie powiedzieć. Zobacz jej proste, a jakże szczere i prawdziwe wyznanie!
Agnieszka Majchrzak
Kate o macierzyństwie
fot. ONS
To, co szczególnie w niej urzeka, to fakt, że mimo królewskiego splendoru, jest mądrą, ciepłą i troskliwą mamą. Księżna zbiera pochwały ze wszystkich stron, od wymagającej królowej Elżbiety, kochającego męża i uwielbiających ją Anglików. Nie minęło jeszcze 6 tygodni, jak na świat przyszło trzecie dziecko Kate i Williama – książe Louis, który ma już dwoje starszego rodzeństwa – 4-letniego George’a i 3-letnią Charlotte. Księżna ani na chwilę nie zwalnia.

Co jest największą wartością w byciu mamą?

Kate nie kryje się ze swoimi emocjami, co z pewnością może się podobać Brytyjczykom przywykłym do raczej powściągliwych Windsorów. Ostatnio, przy okazji pełnienia obowiązków związanych z patronowaniem jednemu z brytyjskich hospicjów dziecięcych, księżna podzieliła się swoim przeżyciami związanymi z macierzyństwem. Napisała w tej sprawie list otwarty do Brytyjczyków.

Chodzi o proste rzeczy i docenienie zwykłych, codziennych chwil, których wartość i niezwykłość polega na tym, że dzielimy je z najbliższymi – mówi  Kate. "Wspólne spędzanie czasu jest dla mnie największą wartością i moim głównym priorytetem jako mamy" – wyznaje księżna.

Zobacz też: Konkurs "Zabawy, które wywołują uśmiech!" Wygraj 1 z 30 zabawek dla dziecka​

Te słowa z pewnością mają szczególną wagę dla rodziców ciężko chorych dzieci. Kate uważa, że hospicja w życiu ciężko chorych małych pacjentów i ich rodzin, są bardzo ważnym miejscem, dającym nadzieję i pozwalającym zmierzyć się z trudną do zaakceptowania rzeczywistością naznaczoną nieuleczalną chorobą.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

W parku jak zwyczajna rodzina

Zdjęcia przedstawiające 36-letnia księżną w towarzystwie swoich pociech są żywym dowodem na to, że Kate Middleton naprawdę spełnia się w tej roli i czerpie z niej ogromną frajdę. Chociaż jest świeżo upieczoną mamą swego najmłodszego synka i opieka nad niemowlęciem z pewnością pochłania większą część jej czasu, Kate zabrała w poniedziałek starsze dzieci – księcia George’a i księżniczkę Charlotte do parku w Houghton Horse Trials w Norfolk. Były lody i zabawa. Wyglądali jak zwyczajna, przeciętna brytyjska rodzina. Nie towarzyszyła im ochrona, a rodzina w tłumie innych zupełnie nie rzucała się w oczy. Księżna Kate miała na sobie niebieską sukienkę z paskiem w talii. Żeby było jej wygodniej, związała włosy. Córkę ubrała w krótką, różową kreację, a syna w zieloną koszulkę i krótkie spodenki.

Jak donoszą media książe George, jak pewnie wielu małych chłopczyków przechodzi okres fascynacji zawodem strażaka. Chłopiec jest wielkim fanem kreskówki "Strażak Sam". Ku jego wielkiej radości jedną z atrakcji pobytu w parku była możliwość obejrzenia i wejścia do środka wozu strażackiego. Mały książe był wniebowzięty.

W macierzyństwie nie chodzi o wielkie fajerwerki. Nauczmy się doceniać najprostsze sytuacje, codzienne chwile, pójście z dzieckiem do sklepu, odebranie go z przedszkola czy szkoły, poczytanie książki, przytulenie. Doceniajmy i celebrujmy te chwile. Zgodzicie się, że ogromna sympatia, jaką Brytyjczycy darzą Kate w dużej mierze wynika z tego, że jest właśnie taką mamą? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Źródło: Glamour.pl, plotek

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy