GRY
 
 

Kto jest biologicznym ojcem dziecka? Kontrowersyjna ustawa

Kobiety buntują się przed ujawnianiem intymnych informacji. Będą zmuszone?

kto jest ojcem dziecka ustawa Niemcy
fot. Fotolia
Jeżeli urodzisz dziecko z nieprawego łoża, musisz zdradzić kim jest jego ojciec. Pomysł niemieckiego rządu poruszył opinię publiczną w całej Europie. Czy można zmusić kobietę, by zdradziła tak intymne szczegóły ze swojego życia?

Jaki jest cel?

Gdy kobieta pozostaje w związku małżeńskim, a mąż dowiedzie zdrady, to biologiczny ojciec powinien przejąć obowiązki opieki finansowej. Bez informacji kim jest prawdziwy ojciec, oraz rozwodu, to zdradzony mąż musi łożyć na dziecko, którego jest według prawa opiekunem. Żeby uniknąć takiej sytuacji, matka dziecka będzie musiała zdradzić personalia ojca, a jej mąż będzie mógł wystąpić do kochanka o przejęcie obowiązku alimentacyjnego. Jeżeli kobieta się na to nie zgodzi, grozi jej grzywna, albo nawet kara więzienia.
Redakcja poleca: Kiedy facet staje się tatą? Uwaga, ten film może wzruszyć...
Gdy dziecko przychodzi na świat? Kiedy zaczyna mówić? A może... już gdy maluch rozwija się w brzuchu mamy? Zobacz, kiedy facet staje się ojcem zdaniem Grzegorza Pawłowskiego, trenera, coacha i... ojca właśnie.

Czy takie rozwiązanie jest dobre?

Na pewno jest to ukłon w stronę zdradzonego mężczyzny, ale co z kobietą? Ujawnianie intymnych szczegółów z życia na pewno nie będzie dla niej łatwe. Będzie to dotkliwa kara zarówno dla niej, jak i dla kochanka, który być może ma rodzinę i nie pragnie rozgłosu?

Temat bardzo kontrowersyjny i z pewnością podzieli niemieckie społeczeństwo. A co Wy uważacie?

Zobacz także: Ojcostwo to przepływ energii - mówi Oliver Janiak
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci