Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
książki dla dzieci, Smoczek Marian z Drakosławic, Andrzej Mleczko, bajki dla dzieci
Materiały prasowe
Gry i zabawy

Smoczek Marian z Drakosławic - recenzja książki dla dzieci

Wyjątkowy debiut Andrzeja Mleczki i jego córki Ewy. Sami przekonajcie się, że warto poczytać i oglądać bajki dla dzieci ich autorstwa.

Andrzej Mleczko znany jest z rysunków dla dorosłych. Tym razem wystąpił w nowej roli - rysownika dla dzieci. Zilustrował bajki swojej córki Ewy, które powstały najpierw dla wnuczka Andrzeja Mleczki - Mateusza. To z bajek opowiadanych małemu Mateuszowi przez Ewę Mleczko wywodzi się smoczek Marianek z Drakosławic. 

Ilustracje Andrzeja Mleczki pięknie uzupełniają tekst. Są ilustracją, ale i same w sobie na pewno spodobają się i małym, i dużym czytelnikom. Mali czytelnicy docenią też same bajki, których mogą słuchać zasypiając albo na kolanach taty czy mamy. Przygody smoczka Marianka bawią i uczą w bezpretensjonalny sposób. 

Dzieci nauczą się z nich nie tylko nowych słów, ale też tego jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Będą też mogły dowiedzieć się, że płacz w momentach takich jak zagubienie nie jest niczym złym, ważne, by nie stracić głowy. A płakać każdy może. Dowiedzą się też jak radzić sobie z podziałem obowiązków, tak by było sprawiedliwie i że nawet choroba może przynieść pożytek. 

Przyjemna lektura dla małego, ale i duży się nie wynudzi - "Smoczek Marian z Drakosławic" to dobra lektura do czytania dziecku. Albo i samodzielnej lektury. 

Smoczek Marian z Drakosławic
Autor: Ewa Mleczko
Ilustracje: Andrzej Mleczko
Wydawnictwo: Prószyński Media Sp. z o.o.
Książka dla dzieci 3+

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy.

Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

materiały prasowe
Gry i zabawy
Bajki robotów - recenzja audiobooka dla dzieci
Autora nie trzeba przedstawiać. To Stanisław Lem, pisarska instytucja. Bajki powstały ponad czterdzieści lat temu. Akcja tych jedenastu opowiadań rozgrywa się w przyszłości, której czas jest nieokreślony.

Bohaterami opowieści są między innymi konstruktor Trurl, wynalazca maszyny i jego dzieło, oraz konstruktor Klapaucjusz, wyjątkowo zawistny naukowiec. Pragnę wam jeszcze przypomnieć, że bajki należą do literatury sf, udoskonalonej właśnie przez Stanisława Lema. I to jak udoskonalonej! Do tych bajek nie muszę was zachęcać, należy je po prostu przeczytać lub posłuchać, bo czyta Borys Szyc.    Konstruktor Trurl zbudował maszynę do robienia rzeczy na n. Na polecenie mistrza maszyna zrobiła nimby, nausznice, neutrony, nurty, nosy, nimfy, ale nie potrafiła skonstruować natrium, bo nie znała łaciny. Obejrzał ją Klapaucjusz i o mało nie pękł z zazdrości, bo naukowiec ten był osobnikiem wyjątkowo zawistnym… I tak dalej, i tak dalej.   Zauważyliście już, że bajki są pełne humoru, ale także, że zawiść może wszystko zniszczyć. Zauważycie także, że w bajkach tych jest cała masa wyrazów nowych i do tej pory nieznanych. No, bo czy wiecie co znaczą słowa kambuzele, pćmy, wytrzopki, czy niedostópki. Pisarz sypie tymi nazwami jak z rękawa, wymyśla, i bawi się tym wymyślaniem.    Bajki napisane w konwencji baśni, są przewrotne i komiczne, a ich język przypomina język starodawny (archaiczny), co nie znaczy, że nie spotkacie tu wyrazów nowoczesnych nazywanych neologizmami.   Różne cuda też wyczynia pisarz ze światem przedstawionym.  Na przykład niektóre wydarzenia przeczą podstawowym prawom fizyki, ale nigdy logice. Wiele bajek ma także zaskakujące zakończenie, wiele śmieszy, ale nie jest to śmiech pusty, on nas zmusza do myślenia.    Ważne jest także, że to literatura najwyższych lotów, ona się nie starzeje, i że naprawdę każdy myślący człowiek powinien tę książkę poznać. A przecież wy do takich należycie. Gdy będziecie starsi, z przyjemnością sięgniecie po inne książki Stanisława Lema. Solaris, Pamiętnik...

Księga dżungli
Gry i zabawy
Księga dżungli
Któż nie zna "Księgi dżungli" Rudyarda Kiplinga? Historii Maugliego, chłopca wychowanego w dżungli przez wilki, który zwyciężył tygrysa Szir Hana? Warto sięgnąć do tej słynnej książki jeszcze raz, żeby przeczytać ją w nowym tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego, a przede wszystkim, żeby podziwiać ilustracje Józefa Wilkonia. Niezwykłe!

Księga dżungli Rudyard Kipling Ilustracje: Józef Wilkoń Media Rodzina Dla każdego Cena: 49 zł   Tę książkę trzeba mieć, nawet jeśli dzieci wydają się jeszcze do niej za małe. Dorosną, zanim się obejrzymy, a gdy ją przeczytają, na całe życie zapadnie im w pamięci historia o chłopcu chowanym przez dzikie zwierzęta. Maugli dostaje od nich coś więcej niż tę nadzwyczajną opiekę, one przekazuję mu wiedzę i umiejętności. "Księga dżungli" od chwili jej wydania w 1884 roku kształtuje kolejne pokolenia na całym świecie. W Polsce ukazuje się w nowym przekładzie Andrzeja Polkowskiego, który archaiczny język zdynamizował i uwspółcześnił, przez co lektura powieści Kiplinga stała się czystą przyjemnością. Każda z ilustracji Józefa Wilkonia jest dziełem sztuki mogącym swobodnie funkcjonować bez tekstu, utrzymanym w ciemnej tonacji, z której wyłaniają się sylwetki zwierząt niczym z sennego marzenia. Katarzyna Kubisiowska  

On daleko, ona sama z dzieckiem... To niełatwe, ale można sobie z tym poradzić!
Edipresse
Związki i seks
Żony "marynarzy", czyli on daleko, ona sama z dzieckiem
Agnieszka, Gosia i Kaśka są jak żony marynarzy: widują mężów tylko raz na jakiś czas. Jak sobie radzą? Z czym mają problemy? Co robią, by ich dzieci nie zapominały o swoich ojcach?

Mąż Gosi wyjechał do Iraku , gdy jej brzuch był jeszcze płaski. Wrócił  5 dni przed narodzinami Julki (dziś prawie 4-miesięcznej). Teraz znów wyjechał. Na szczęście niedaleko, więc może przyjeżdżać na weekendy. Niedługo będzie miał urlop, a potem czeka go kolejny daleki wyjazd. Mąż Agnieszki, mamy nastoletniej Doroty i kilkuletniego Filipa, od ponad roku pracuje blisko Cambridge . Przez ten czas był w domu 3 razy: raz na tygodniowym urlopie i dwa razy po to, by wyleczyć zęby. Niedługo wróci do Polski albo ściągnie rodzinę do Anglii. Partner Kaśki, mamy 5-letniego Adasia, od kilku lat pracuje w innym mieście : do biura ma równo 370 kilometrów. Oprócz tego dużo jeździ po Polsce , czasem za granicę. Do domu przyjeżdża na sobotę i niedzielę. Polecamy także: Rola taty w życiu dziecka. Wyjaśnia psycholog, Jarek Żyliński Cały dom na mojej głowie Jak się żyje mamom dzieci, których tatusiowie pracują daleko od dom u? Agnieszka przyznaje, że na początku było kiepsko. Zawsze dzieliła  się z mężem obowiązkami, a nagle wszystko musiała robić sama . Nie wiedziała, w co ręce włożyć, zwłaszcza że jakimś trafem po wyjeździe Andrzeja natychmiast psuły się wszystkie krany, nawalał samochód itd. Z czasem przyzwyczaiła się i chyba wyszło jej to na zdrowie . Zaczęłam wierzyć w swoje siły , nauczyłam się nowych rzeczy, łatwiej przychodzi mi podejmowanie decyzji. Byłam ciepłą kluchą, która lubi chować się w kieszeni męża, a teraz wzięłam życie za rogi – mówi Agnieszka. Radek, mąż Gosi,  mówi o niej Gosia-Samosia, bo nawet łóżeczko dla Julki poskładała sama. Ba, z brzuchem pod samym nosem wywierciła otwory w prowadnicach szuflady.  Trudniej jej było poradzić sobie ze strachem o męża . A gdy widziała pary kupujące śpioszki albo sama czekała na USG, było jej smutno. Nie brakowało mi jego...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Dzień Wagarowicza
Czas wolny
Dzień wagarowicza 2023 – kiedy obchodzimy i jak go spędzić?
Dominika Bielas
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
pierwszy dzień wiosny
Czas wolny
Pierwszy dzień wiosny 2023 – kiedy wypada, jak się obchodzi? (tradycje i zwyczaje)
Ewa Janczak-Cwil
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Marzanna: co to jest i jak wygląda? Co symbolizuje obrzęd topienia marzanny?
Aktualności
Marzanna: jak wygląda, co symbolizuje topienie marzanny?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak