Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
zachowanie dziecka wg znaku zodiaku
Adobe Stock
Wychowanie

Przebiegłe, złośliwe, uparte? To wszystko przez jego znak zodiaku

Złe zachowanie dziecka może zależeć od jego znaku zodiaku. Zobacz, co cię czeka!

Twój maluch lubi robić histerię, bałagan i nie potrafi się skupić? Martwisz się, że popełniasz błędy wychowawcze i nie potrafisz nauczyć dziecka grzecznego zachowania? Nic z tych rzeczy! Wiele cech charakteru maluch ma już zapisane w momencie urodzenia.

Miesiąc urodzenia ma znaczenie!

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wielkie znaczenie dla osobowości twojego dziecka ma miesiąc, w którym je urodziłaś. To może wiele tłumaczyć w zachowaniu malucha, na które nie zawsze mamy wpływ.
Sprawdź, czego możesz się spodziewać po swoim dziecku na podstawie jego znaku zodiaku.

Uwaga, poniższe opisy potraktuj z przymrużeniem oka!

Wodnik (21 stycznia - 19 lutego)

Jeżeli twój maluch jest spod tego znaku, bardzo lubi dowcipkować, wygłupiać się i być zabawnym. Jest jedno, ale... lubi to robić kosztem innych. To dlatego, że sam nigdy do żartów nie podchodzi bardzo osobiście. Niestety takim zachowaniem twój mały Wodnik może dać ostro popalić swojemu młodszemu rodzeństwu.

Ryby (20 lutego - 20 marca)

Twoja Rybka jest bardzo towarzyska na co dzień, ale jak wstanie z łóżka lewą to lepiej zejść jej z drogi. Bywa emocjonalnie napięta i niestety dosyć długo potrafi trzymać uraz. Mogą przydać ci się talenty dyplomatyczne.

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Maluchy Baranki są niecierpliwe, działają impulsywnie, gdy rzeczy idą nie po ich myśli. Możesz mieć kłopot z opanowaniem sytuacji na placu zabaw, jeżeli inny maluch odmówi twojemu zabawki.

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Małe Byczki są wyjątkowo uparte i nieustępliwe, jeżeli już dojdzie do kłótni. Są twardym przeciwnikiem – na wszystko znajdą argumenty. Nie jest łatwo z nimi wygrać.

Bliźnięta (22 maja - 21 czerwca)

Jedną z najgorszych cech tego znaku jest zdolność do bycia przebiegłym, więc powinnaś już teraz zacząć myśleć, jak nie dać się przechytrzyć. Sprytnie wykorzystają twoją nieuwagę i np. popchną siostrę. Na pewno zauważą też, gdzie cichcem chowasz czekoladę na czarną godzinę.

Rak (22 czerwca - 22 lipca)

Przygotuj się na poważne wahania nastroju, szczególnie jeżeli maluch zbyt długo jest bez drzemki lub jedzenia. Małe Raczki są nieprzewidywalne emocjonalnie, jeżeli dopadnie je uczucie przytłoczenia.

Lew (23 lipca - 21 sierpnia)

Straszny bałaganiarz i bardzo nie lubi sprzątać po zabawie. Choćbyś nie wiem, ile razy o to prosiła, nie zrobi tego – Lewki są upartymi leniuszkami.

Panna (22 sierpnia - 23 września)

Chodząca perfekcja, dlatego nawet o milimetr nie odpuści, jeżeli coś ma być tak, jak sobie wymyśliła. Maluszki Panienki są bardzo mało elastyczne. Histeria murowana, jeżeli coś nie przebiega zgodnie z planem.

Waga (23 września - 22 października)

Mały roztrzepaniec, zapomina prawie wszystko i wszędzie. Kiedy już podrośnie, spodziewaj się co najmniej kilku dziennie spanikowanych połączeń telefonicznych pod tytułem: "Czy nie wiesz, gdzie jest moja gumka do włosów?"

Skorpion (24 października - 22 listopada)

Uważaj! Maluch może mieć mściwą naturę, a co gorsza jest też doskonałym planistą. Lepiej żyć z nimi w zgodzie.

Strzelec (23 listopada - 22 grudnia)

Mały Strzelec lubi spokój, dlatego źle się czuje zmuszany do reagowania w sytuacji, w których nie czuje się komfortowo. Unika konfliktów za wszelką cenę. Do tego stopnia, że możesz zacząć nabierać podejrzeń, czy w ogóle drzemią w nim jakieś silniejsze emocje.

Koziorożec (23 grudnia - 20 stycznia)

Urodzony pesymista, więc jeśli coś nie idzie po jego myśli, będzie długo nad tym rozpaczał.

Możesz wierzyć lub nie. Możesz potraktować ten opis z przymrużeniem oka, nie traktując go ze śmiertelną powagą. Chociaż może znajdziecie w nim ziarenko prawdy o swoich maluchach?

Źródło: popsugar.com

 

Histeria u dziecka – przyczyny, jak reagować?

Kwiatowe imiona
Fotolia
Imiona
Kwiatowe imiona - najpiękniejsze imiona dziewczęce inspirowane kwiatami!
Kwiatowe, roślinne i owocowe imiona dla dziweczynek są piękne, dźwięczne i... pachnące! Ale skąd się wywodzą i co znaczą? Czy Dalia ma imieniny w polskim kalendarzu? A Kalina?

W języku polskim nie brakuje uroczych imion kwiatowych i roślinnych , a niektóre z nich w ostatnich latach odzyskują popularność. Pora przywrócić wszystkie! Zobacz, jakie kwiatowe  imiona dla dziewczynek  lub te pochodzące od owoców i roślin możesz wybrać dla córki i zainspiruj się! Z takim imieniem twoja córka z pewnością będzie miała życie usłane różami (lub innymi kwiatami)! Chcesz nadać dziecku imię żeńskie, które brzmi się jak twój ulubiony kwiat? Świetny pomysł! Spis treści:  Kwiatowe imiona dla dziewczynek Owocowe imiona żeńskie Imiona dla dziewczynek inspirowane roślinami Kwiatowe imiona dla dziewczynek Oto 13 imion żeńskich, które pochodzą od nazwy kwiatu. Prawda, że śliczne? Imiona żeńskie pochodzące od kwiatów są również bardzo oryginalne. Jeśli chcesz sprawdzić dokładne znaczenie tych imion i dowiedzieć się, jakie cechy charakteru mają noszące je osoby, sprawdź naszą Księgę imion dla dzieci . Dalia      Dalia to imię pochodzenia arabskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego kwiat dalia lub od słowa, które oznacza winorośl . Dalia obchodzi imieniny 29 października . Hiacynta     Hiacynta to imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od postaci mitologicznej - Hyakinthosa . To z jego krwi wyrosły kwiaty, które nazywamy hiacyntami. Hiacynta obchodzi imieniny 30 stycznia i 20 lutego . Malwina   Pochodzenie imienia Malwina nie jest do końca jasne, ale nam jednoznacznie kojarzy się z malwami! Imieniny Malwiny obchodzone są 4 lipca . Róża   Róża to żeńskie imię pochodzenia łacińskiego, od wyrazu rosa, czyli „róża”. Imieniny Róży, królowej kwiatów, są 6 marca, 7 maja, 9 lipca, 23 sierpnia i 13 grudnia . Wioleta / Wioletta / Wiola        Wioleta i Wioletta to imiona żeńskie...

Ciężarne na siłę przyspieszają lub opóźniają poród. Cel: urodzić dziecko pod konkretnym znakiem zodiaku
Adobe Stock
Aktualności
Ciężarne na siłę przyspieszają lub opóźniają poród. Cel: urodzić dziecko pod konkretnym znakiem zodiaku
Okazuje się, że są rodzice, którzy przywiązują ogromną wagę do horoskopów. Do tego stopnia, że chcą, by ich dziecko urodziło się pod określonym znakiem zodiaku. Dochodzi do tego, że nie tylko skrzętnie planują datę poczęcia, ale też przyspieszają poród…

Co ciekawe, psychologowie potrafią to wytłumaczyć w całkiem logiczny sposób. Czy to jednak wystarczy, by zrozumieć ryzyko zdrowia dziecka np. przyspieszaniem porodu? Dlaczego jedna mama pragnie, by jej dziecko było Lwem, a druga drży na samą myśl, że urodzi malucha spod znaku Ryb?   Czasem to kwestia dni Portal vice.pl poruszył ostatnio kwestię związku daty porodu ze znakiem zodiaku. Oto wypowiedź jednej z mam, Kimberly Miller: „Termin porodu wyznaczono mi na pogranicze między Lwem a Panną. Zrobiłam wszystko, co sugerują wierzenia ludowe, aby wywołać poród wcześniej i urodzić wyluzowanego Lwa”. Kobieta nie kryje też, że nie chciała, by jej dziecko było Panną, ponieważ spod tego znaku była jej własna matka – obsesyjna perfekcjonistka. W artykule znalazła się również historia 30-letniej MacKenzie Warren. Kobiecie i jej mężowi bardzo zależało na tym, by ich pierwsza pociecha urodziła się koniecznie pod znakiem Skorpiona. Dokładne obliczenia miały pomóc w tym, by dziecko przyszło na świat między 22 października a 22 listopada. Okazało się jednak, że córka pokrzyżowała plany rodziców i urodziła się wcześniej, jako astronomiczna Waga… Zabobon czy instynkt macierzyński? Czy to normalne, że ludzie czytają horoskopy i w nie wierzą? Również jeśli chodzi o cechy przypisywane osobom urodzonym pod konkretnym znakiem? Okazuje się, że odpowiada za to… instynkt macierzyński. Jak wyjaśnia Aiyana Willard, psycholożka z Brunel University w Londynie: „Przyszli rodzice przeżywają wielki stres. Chcą zapewnić swojemu dziecku wszystko, co najlepsze, ale mają poczucie, że wiele kwestii jest poza ich kontrolą. Ta niepewność jest bardzo niekomfortowa, zwłaszcza gdy stawką jest sukces i dobrobyt własnego dziecka”. Ryby: cudownie wrażliwe albo… zbyt wrażliwe Innymi słowy, rodzice chcą mieć wpływ na udane życie swej pociechy...

chińskie znaki zodiaku
AdobeStock
Horoskop
Chińskie znaki zodiaku –​ jak sprawdzić, kim jesteś w chińskim horoskopie!
Chińskie znaki zodiaku zmieniają się co rok, a nie co miesiąc jak te, które występują w tradycyjnym horoskopie. Obliczane są na podstawie kalendarza księżycowego. Symbolizuje je 12 różnych zwierząt, np. świnia, wąż czy królik. Wyjaśniamy, jakie są chińskie znaki zodiaku, jak sprawdzić, jakim chińskim znakiem zodiaku jesteś. Opisujemy, jakie przypisuje się tym znakom znaczenie.

Chińskie znaki zodiaku różnią się od tych tradycyjnych, znanych nam na co dzień. Chiński horoskop opiera się bowiem na kalendarzu księżycowym (a nie słonecznym jak zachodni horoskop). W chińskim kalendarzu mamy do czynienia z 12 cyklami, z który każdy trwa jeden rok. Zasadnicza różnica między chińskimi znakami zodiaku, a horoskopem znanym w zachodniej kulturze polega więc na tym, że jeden chiński znak zodiaku obejmuje cały rok, podczas gdy tradycyjny znak zodiaku – jeden miesiąc. Każdemu cyklowi w chińskim horoskopie patronuje jedno zwierzę. To są właśnie chińskie znaki zodiaku . Zobacz, jakie są znaki zodiaku w chińskim horoskopie oraz jak sprawdzić, jakim chińskim znakiem zodiaku jesteś. Wyjaśniamy też, jakie każdy chiński znak zodiaku ma znaczenie. Wszystko o chińskim horoskopie: Chińskie znaki zodiaku – jakie są? Jak sprawdzić chiński znak zodiaku ?​ Chińskie znaki zodiaku – daty Chińskie znaki zodiaku – znaczenie​ Chiński znak zodiaku 2023​ Chińskie znaki zodiaku – jakie są? W horoskopie chińskim co roku władanie przejmuje inne zwierzę zodiakalne , którego cechy charakterystyczne – według tradycji – dominują u ludzi urodzonych pod danym znakiem. Według legendy, przed opuszczeniem Ziemi Budda zwołał do siebie wszystkie żyjące zwierzęta. Stawiło się ich 12. W takiej kolejności, w jakiej przybywały zwierzęta, Budda nazywał kolejny rok. W związku z tym chińskie znaki zodiaku mają następującą kolejność: Szczur, Bawół (Wół), Tygrys, Królik (Zając), Smok, Wąż, Koń, Koza (Owca), Małpa, Kogut, Pies i Świnia . Każdy z 12 chińskich znaków zodiaku charakteryzuje inny typ osobowości (opisujemy je poniżej). Jak sprawdzić chiński znak zodiaku? Aby sprawdzić swój znak zodiaku w chińskim horoskopie potrzebna jest jedynie znajomość swojej...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak