Pluszaki projektowane przez dzieci - konkurs IKEA
fot. materiały prasowe

Mali projektanci, do dzieła! Konkurs rysunkowy IKEA

Czy wiesz, że twoje dziecko też może zaprojektować pluszaka, który trafi do sklepów IKEA na całym świecie? Konkurs rozpocznie się lada dzień.
Beata Turska
Pluszaki projektowane przez dzieci - konkurs IKEA
fot. materiały prasowe
Dzieci fantastycznymi projektantami! Mają niczym nie ograniczoną wyobraźnię, rozmach i styl, który jest nie do podrobienia.

Dobrze wie o tym m.in. IKEA, która od lat  zmienia dziecięce rysunki w  najprawdziwsze pluszaki. Można je potem kupić w sklepach tej sieci na całym świecie.Zobacz także: Biżuteria projektowana przez dzieci. Czy ktoś zdołałby wymyślić piękniejszą?

Konkurs zaczyna się już za kilka dni

Twoje dziecko też może zostać projektantem: już za kilka dni, 24 października, rozpoczyna  kampania społeczna "Zabawa to poważna sprawa".  Jej częścią jest konkurs rysunkowy. 

Spośród dziecięcych projektów jurorzy wybiorą 10 najlepszych. Na ich podstawie zostaną uszyte zabawki, które trafią na sklepowe półki a potem w ręce dzieciaków z różnych zakątków świata. 
Redakcja poleca: Zobacz hity wśród gier dla dzieci - film
Jaką kupić pierwszą grę planszową? Jak wybrać odpowiednią grę dla całej rodziny? Poznajcie najciekawsze gry dla dzieci, a wśród nich taka, która pachnie ogniem!

Zabawa to poważna sprawa

Warto wiedzieć, że 1 euro z każdej sprzedanej zabawki zostanie przekazane na rzecz projektów wspierających rozwój dzieci poprzez zabawę i edukację,  realizowanych w najbiedniejszych regionach świata. A więc rysując można nie tylko świetnie się bawić, ale i pomagać innym.

Zasady konkursu

1. Poproś dziecko, by narysowało zabawkę swoich marzeń.
2. Zeskanuj rysunek lub sfotografuj go i przyślij go w formularzu zgłoszeniowym, który znajdziesz na stronie www.zabawymoc.pl.

Uwaga! 
Po zgłoszeniu pracy dziecka do konkursu na stronie pojawi się  dyplom, który możesz wydrukować. Warto to zrobić - to nagroda za wykonaną pracę i udział w konkursie.

Ważne informacje

  • W konkursie mogą brać udział dzieci, które nie ukończyły 12 lat. 
  • Prace można przesyłać od 24 października do 14 listopada 2016 roku. 
  • Ogłoszenie wyników polskiej edycji konkursu jest planowane na 6 grudnia. 
  • 20 polskich finalistów otrzyma uszyte według ich własnych projektów pluszaki.
  • Zwycięskie prace powalczą w międzynarodowym finale, w którym zostanie wybranych 10 najlepszych rysunków, na podstawie których zostaną uszyte pluszaki. 
Zobacz także: Jak rysuje dziecko? Rok po roku
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy