GRY
 
 

Młoda mama pokazuje jak naprawdę wygląda ciało 24 godziny po porodzie

Swoją szczerością trafiła do serca matek na całym świecie. Przeczytaj, co kobieta chwilę po porodzie chce powiedzieć innym matkom.

Młoda mama 24 godziny po porodzie
fot. Facebook Sakura Bloom
Zamiast eleganckiej koszuli jednorazowe majki, brzuch jak co najmniej w drugim trymestrze ciąży i dziecko "przyczepione" do piersi – tak wygląda Erica Andrews, spoglądająca na ciebie z fotografii. Zrobiła to zdjęcie zaledwie 24 godziny od porodu. W ciągu kilku dni od zamieszczenia go w sieci udostępniło je ponad 40 tysięcy osób, a 8,5 tys. skomentowało. Dlaczego selfie młodej mamy spotkało się z tak dużym zainteresowaniem? Bo szczerze i dobitnie pokazuje (i opisuje) to, jak czuje się każda z nas w pierwszej dobie od narodzin dziecka.

"Tak wygląda ciało kobiety 24 godzin po porodzie. Dziecko w chuście. Skóra do skóry. Pieluchy dla dorosłych. I różowy blask. Czuję się jakbym przebiegła maraton, moje serce jest otwarte na oścież po wczorajszej podróży. Poród otwiera nas, jak trzęsienie ziemi otwiera ziemię i wciąż jestem w intymnym, kruchym ferworze tego otwarcia. Czuję się tak surowo. Emocjonalna. Inna. Czuję, że jestem na pofałdowanej powierzchni oceanu rzucającym mnie między szczęście, wdzięczności, melancholię i smutek (...) Pustka w moim łonie przynosi uczucie ciężkiego upadku do rzeczywistości, ale wtedy to nowe małe życie płacze, szukając piersi i znowu to czuję. Nadal przetwarzam tę piękną transformację, przez którą przeszła moja cała rodzina i podziwiam naszą siłę jako ludzi, kobiet i matek. Ten czas jest po prostu inny od wszystkich"
 

"This is what 24 hours postpartum looks like. Baby in sling. Skin to skin. Adult diapers. And a rosy glow. My body feels...

Posted by Sakura Bloom on 19 stycznia 2016


Zobacz też: Uratowała życie porzuconego noworodka, karmiąc go własną piersią - film
Redakcja poleca: Jak być idealną mamą
Psycholog Adriana Klos radzi jak być mamą idealną, nie tracąc przy tym możliwości spełniania swoich marzeń.
Doładuj
Przeładuj