Mydlany trick, czyli jak pozbyć się zarazków z małych rączek

Nowy rok szkolny, zaczynamy od powtórki z biologii. Wiecie, że małe, dziecięce rączki mogą pomieścić nawet 150 różnych gatunków bakterii? Nie wszystkie mają złe intencje, ale sporo z nich potrafi nieźle narozrabiać. Jak się pozbyć niechcianych zarazków? Antybakteryjne naturalnie.

Teoretycznie, aby usunąć z dłoni szkodliwe drobnoustroje, wystarczy woda, mydło i 30 sekund dokładnego szorowania rąk. Niby prosta, rutynowa czynność, ale z badań wynika, że większość dorosłych myje ręce o połowę krócej niż trzeba i zdecydowanie za rzadko. Trudno więc oczekiwać od dzieci, które dopiero uczą się dobrych nawyków, że będą to robić prawidłowo... Opis mycia rąk w metodzie Montessori składa się aż z 29 punktów! Potrzeba czasu, by to wszystko opanować. Ale jedno jest pewne: szkodliwe bakterie nie będą czekać bezczynnie. Jak je wyeliminować szybko i skutecznie?
Antybakteryjne naturalnie
Warto sięgnąć po mydło antybakteryjne. Pytanie, czy to bezpieczne dla delikatnej skóry najmłodszych? Rodzice obawiają się, że tego typu preparaty mogą mocno przesuszać dłonie. Słusznie, ale są też mydła antybakteryjne z zupełnie innej bajki. O jednym z nich śpiewają utalentowane wokalistki, instrumentalistki, kompozytorki i autorki tekstów, czyli siostry Basia i Zuza Wrońskie w swoim najnowszym hicie dla najmłodszych "Mydlany trick". Przebojowe ananasowo-kokosowe naturalne antybakteryjne mydło dla dzieci YOPE wspiera naturalny mikrobiom skóry, czyli usuwa złe bakterie i dba o te, które wzmacniają odporność. A dodatkowo łagodzi podrażnienia, nawilża i odbudowuje barierę lipidową skóry.

Mydło zawiera najdelikatniejsze naturalne substancje myjące, kojący ekstrakt z ananasa i wyciąg z kokosa, który dogłębnie odżywia skórę. Nie ma w nim silnie działających detergentów ani agresywnych substancji bakteriobójczych, a neutralne pH sprawia, że kosmetyk nie wysusza dłoni.
Wielka siła ananasa i kokosa
Mydło śpiewająco przeszło niezależne badania dermatologiczne i mikrobiologiczne, które potwierdziły jego skuteczność i delikatność dla najbardziej wrażliwej skóry.
Można go używać do codziennej pielęgnacji albo doraźnie np. po powrocie z przedszkola lub szkoły, po zabawie w piaskownicy, na placu zabaw, ze zwierzętami, po wizycie w sklepie lub u lekarza. Mydło i przebój sióstr Wrońskich debiutują we wrześniu. To nie przypadek. Przedszkola, szkoły, place zabaw pełne są przecież dobrych przyjaciół i... wszędobylskich bakterii

Artykuł powstał z udziałem marki YOPE

Więcej:
Doładuj
Przeładuj