Niemowlę w spódnicy - taniec
Fotolia
Rozwój

Najpopularniejsze style taneczne w wykonaniu dzieci - czy wy tak umiecie?

Poznaj 9 najpopularniejszych stylów tanecznych w wykonaniu dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.

Weekend przed nami, więc na pewno będzie okazja do potańczenia. Czy jesteście gotowi na to? Jeśli nie, obejrzycie dziewięć najmodniejszych w tym sezonie tanecznych ruchów w wykonaniu dzieci. Jeśli je opanujecie, sukces na parkiecie murowany!

Jesteście gotowi? Zaczynamy taniec:
Jakie style taneczne są najpopularniejsze w tym sezonie?

  1. "Strząsanie piórka z ogona" - stabilnie stajemy na parkiecie (w lekkim rozkroku, opierając ciężar ciała na obu nogach) i poruszamy pupą, jakbyśmy chcieli strząsnąć z niej piórko. Ten ruch kształtuje talię, ale nie wymaga od tancerza zbyt wielkiego wysiłku.  
  2. Charleston - ten taniec nie wymaga rekomendacji. Tu można pracować całym ciałem, byle w rytm muzyki
  3. "Machanie piąstką" (lub walenie w bębny) - to propozycja dla osób, które mają problem z koordynacją ruchu rąk i nóg. Ten styl wymaga zaangażowania jedynie górnej partii ciała i to też nie całej, a jedynie rąk. Machać można jedną ręką lub naprzemiennie dwoma rękoma. 
  4. "Na robaczka" - ten taneczny ruch na pewno jest widowiskowy, ale... zarezerwowany raczej na koniec imprezy. Ważna rada, ten układ najlepiej wygląda w wykonaniu przynajmniej trzech osób. Pojedyncze jednostki mogą być posądzone o... zbytnie upojenie muzyką. 
  5. "Nie, nie, nie" - to styl taneczny, który jest bardzo lubiany przez bluesmanów. To ruch dla ludzi odważnych, którzy nie boją się krytyki. Intensywne machanie głową może przyczynić się do problemów z błędnikiem, radzimy więc, by w czasie tańca trzymać się mocno barierki lub partnera. 
  6. "Na biegacza" - te styl polecany jest osobom, które mają bardzo dużo energii i nawet rock'n'roll wydaje im się zbyt spokojnym tańcem. 
  7. "Strach na wróble" - ten taniec może zauroczyć, ale i przestraszyć. Wszystko zależy od uroku osobistego tańczącego. Maluch na filmie ten styl obronił, ale czy wam się uda?
  8. "Potrafię latać", ale stać (czytaj: tańczyć na stojąco) już nie mogę. To styl taneczny z podtekstem. 
  9. "Cokolwiek to jest" - to jest styl, który spodoba się każdemu. Tu liczy się spontaniczność i kreatywność. Każdy ruch dostosowany jest do indywidualnych umiejętności tancerza i do jego kondycji. 


Zobacz także: Ciężarna mama i jej córka swoim tańcem podbijają Internet - film

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Epidemia grypy
AdobeStock
Aktualności
Grypa atakuje: 25 ofiar śmiertelnych w ciągu tygodnia
Jest często mylona ze zwykłym przeziębieniem, ale trzeba pamiętać, że jest chorobą ciężką, która może okazać się nawet śmiertelna.

Jak podaje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, w drugim tygodniu lutego z powodu grypy zmarło 25 osób. W sumie w tym sezonie odnotowano aż 48 ofiar tej choroby. To rekordowa liczba zgonów z powodu grypy w Polsce w ostatnich latach. Najgorsze przed nami Liczby przerażają, szczególnie że w analogicznym okresie w sezonie 2017/18 nie zmarła ani jedna osoba, w sezonie 2016/17 – odnotowano 12 śmiertelnych przypadków, w sezonie 2015/16 – 8, a w sezonie 2014/15 - 1. Eksperci podkreślają, że dane są o tyle niepokojące, że prawdziwy szczyt zachorowań nadejdzie najprawdopodobniej za tydzień. Dodają także, że statystyki nie liczą osób, które zmarły w wyniku powikłań pogrypowych , ale stwierdzono u nich zgon z innego powodu (np. układu krążenia). Ich może być wielokrotnie więcej. Epidemia na Mazowszu Zaledwie w pierwszej połowie lutego w całym województwie zanotowano blisko 70 tys. zachorowań lub podejrzeń zachorowania na grypę. W obawie przed wirusem szpitale wprowadzają zakazy odwiedzin . Na ten moment ograniczenia wprowadził Szpital Bielański i Szpital im. Świętej Rodziny. Wyjątek od reguły stanowią odwiedziny pacjentów w stanie ciężkim, jednak zgodę na to musi wyrazić lekarz. A i same odwiedziny odbywają się w ograniczonej ilości po uprzedniej dezynfekcji i w maseczkach ochronnych. A może to przeziębienie? Warto wiedzieć czym różni się grypa od przeziębienia. Grypą można zarazić się niestety bardzo szybko - drogą kropelkową, gdy osoba chora mówi, kicha lub kaszle bądź poprzez kontakt bezpośredni. Choroba rozwija się w ciągu 18 do 72 godzin od momentu wniknięcia wirusa do organizmu, trwa, jeśli nie dojdzie do powikłań, około 7 dni. Objawia się wysoką gorączką , bólami mięśni i głowy, złym samopoczuciem, pojawia się m.in. kaszel, ból gardła i duszność.    Grypa jest wyjątkowo...

Plakat Take Part in Art
mat. prasowe
Patronaty
Kulturalna uczta dla bobasów i małych dzieci w Warszawie
We wrześniu rozpocznie się, trwający blisko cztery miesiące, jesienny przegląd najciekawszych spektakli ze świata w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART. W tym czasie zobaczymy 8 wyjątkowych przedstawień, dalekich od zwykłej rozrywki i nieprezentowanych nigdy dotąd w Warszawie.

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART to prezentacja mądrych, wyjątkowych, niebanalnych i niezwykle inspirujących spektakli ze świata, których odbiorcami są NAJmłodsi widzowie, od 6. miesiąca życia do 6 lat . Przedstawienia, które znalazły się w tegorocznym programie TAKE PART IN ART, to w większości historie opowiedziane bez słów – wymalowane emocjami za pomocą ruchu, dźwięku, światła, gestów i obrazów. Nadchodząca jesień w Starej Prochowni upłynie nam pod znakiem spotkań z bardzo różnymi formami teatru, które łączy przepiękna umiejętność nawiązania dialogu z NAJmłodszym odbiorcą.   Unikalna formuła festiwalu, która sprawdziła się doskonale w poprzednich edycjach, będzie kontynuowana również w tym roku - informuje Agnieszka Czekierda, Pomysłodawczyni i Dyrektor Artystyczna Festiwalu - Dzięki rozłożeniu wydarzeń festiwalowych w czasie, rodziny z dziećmi, które poszukują ciekawej oferty teatralnej, będą miały aż 8 premierowych spektakli do wyboru. Gdyby wybór okazał się zbyt trudny, zawsze będzie można obejrzeć wszystkie. Wydarzenia zaplanowano bowiem na cztery miesiące (od września do grudnia 2018), a spektakle zaproszonych gości prezentowane będą dwa razy w miesiącu.   Co nas czeka w tym roku? Zaproszeni na festiwal artyści w oryginalny sposób posługują się językiem dostosowanym do percepcji, potrzeb, możliwości poznawczych i wrażliwości NAJmłodszych widzów. We wrześniu zobaczymy WONDERLAND, performance muzyczno-taneczny z Holandii, w którym dzieci, nawet już te od 1. roku życia, zapraszane są do aktywnego współudziału, gdzie przy wykorzystaniu specjalnych umiejętności i technik improwizacyjnych zawsze opowiada się nowa historia. Niemiecka produkcja PRIMO w wykonaniu artystów Alfredo Zinoli i Felipe Gonzáleza, to niezwykły spektakl podwodnego tańca współczesnego, którego akcja dzieje się w wielkim...

pląsawica Huntingtona
Adobe Stock
Zdrowie
Pląsawica Huntingtona – co to za choroba?
Słyszałaś o pląsawicy Huntingtona albo o tańcu świętego Wita, ale nie wiesz co to takiego? Dowiedz się, na czym polega ta choroba, kiedy się ujawnia, skąd się bierze i jak się ją leczy.

Pląsawica Huntingtona niegdyś zwana była tańcem św. Wita. Jednak od momentu, gdy została w 1872 r. dokładnie opisana przez Georg'a Huntingtona, do użytku weszła nazwa zawierająca nazwisko naukowca. Choruje na nią 5-10 osób na każde 100 tysięcy ludzi, niektóre źródła podają mniej optymistyczne dane: 1 na 10 tysięcy osób.   Objawy Przyczyny Postęp choroby Kiedy występują pierwsze objawy Ile trwa choroba Leczenie Objawy Najbardziej widoczne są niekontrolowane ruchy ciała , które przypominają wicie się i skręcanie się. Jednak osoby dotknięte pląsawicą Huntingtona cierpią też na zmiany w zachowaniu (zmiany nastroju) oraz zaburzenia zdolności poznawczych (związanych z myśleniem). W początkowym stadium choroby pojawiają się dość rzadko występujące i mało nasilone ruchy pląsawicze, przypominające taniec. Czasami pojawia się też trudność zapoczątkowaniem zaplanowanego ruchu. W stadium średnim choroby ruchu pląsawicze występują częściej i są bardziej nasilone. Mogą obejmować ręce, nogi, tułów i twarz. Spowolnienie ruchowe także nasila się, ale często nie jest widoczne w związku z niekontrolowanymi ruchami ciała. Mogą pojawić się też tzw. skurcze dystoniczne mięśni, czyli nienaturalne, powolne, przedłużające się skurcze mięśni , które powodują ruchy skrętne różnych części ciała. W stadium zaawansowanym mogą pojawić się zaburzenia kontroli ruchu gałek ocznych, niewyraźna mowa , trudności z połykaniem i zmiany osobowości ( depresja , apatia, drażliwość, impulsywność, agresja , halucynacje). Wyraźniejsze stają się też zaburzenia myślenia, które utrudniają rozumienie, dokonywanie ocen, zapamiętywanie. Przyczyny U źródła choroby Huntingtona leży defekt genetyczny – nieprawidłowy gen w 23 parze chromosomów. Wystarczy, że taki gen dziecko odziedziczy od jednego z rodziców, a...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj