zbieracz klocków Mega Bloks
fot. Mega Bloks

Bałagan po zabawie? Znalazłam na to sposób, który moje dziecko uwielbia

Znasz to uczucie, kiedy twój salon zamienia się w salę zabaw, a wszędzie dookoła leżą porozrzucane zabawki? Jeśli tak, to witaj w klubie. Dzieci są prawdziwymi ekspertami od robienia bałaganu, a nam rodzicom trudno jest nad tym zapanować. Ale ja znalazłam na to sposób. Jest nim rewelacyjny Zbieracz klocków od Mega Bloks, który ułatwia sprzątanie po zabawie. Dzięki niemu nie muszę już walczyć o każdy kawałek przestrzeni, a maluch sam garnie się do sprzątania!
zbieracz klocków Mega Bloks
fot. Mega Bloks
Dbanie o porządek w domu jest niezwykle istotne, bo uczy odpowiedzialności i szacunku do posiadanych przedmiotów. Dlatego warto uczyć dziecko sprzątania zabawek i przygotowywać je do odpowiedzialnego życia już od najmłodszych lat. Taka postawa z pewnością zaowocuje, gdy maluch stanie się dorosłym i niezależnym człowiekiem. Jak zachęcić dziecko do sprzątania zabawek? Zobacz jak działa Zbieracz klocków od Mega Bloks i zamień pozornie niefajną czynność w prawdziwą rozrywkę!

Bałagan w pokoju? Jest na to sposób!

Zanim podejmiesz wyzwanie, jakim jest okiełznanie przestrzeni wokół siebie, opracuj sobie własny system. Jeśli o mnie chodzi, to zauważyłam, że najtrudniej jest sprzątać drobne elementy, takie jak małe samochodziki czy klocki, które niemal codziennie są porozrzucane po dywanie. Dobrym sposobem jest poukładanie zabawek tematycznie w oddzielnych, pojemnikach, najlepiej plastikowych, żeby było widać, co znajduje się w środku. Małe samochodziki trzymam właśnie w takich pojemnikach, a większe zabawki w specjalnym, dużym koszu. Jako zwolenniczka minimalizmu, staram się także podpatrywać, czym najczęściej bawi się moje dziecko. Dzięki temu wiem, które rzeczy mogę odłożyć do szafy. Za jakiś czas, te mniej używane zabawki będzie można wyciągnąć ponownie, a maluch będzie się czuł, jakby zyskał zupełnie nowe przedmioty!

Jak zachęcić dziecko do sprzątania zabawek?

Jeśli chodzi o sprzątanie zabawek – staram się pokazywać córce, jak należy to robić, ale w żadnym razie jej nie wyręczam. Często dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, więc możesz to wykorzystać i zachęcić twoje dziecko do naśladowania ciebie – na przykład w trakcie sprzątania. Możesz np. umówić się z maluchem, że najpierw sprzątanie zabawki, które są koloru czerwonego, potem zielonego, białego itd. Każde odnalezienie wskazanego przez Ciebie przedmiotu będzie napawało go dumą. Jak widać, jest wiele sposób na zrobienie porządku w domu. Jednak naszym hitem zdecydowanie jest Zbieracz klocków Mega Bloks, który pomaga w sprzątaniu klocków. Córka uwielbia go nie tylko dlatego, że pojazd jest świetnym miejscem na przechowywanie rozsypanych klocków, ale także dlatego, że sam zbiera je z podłogi.

Jak działa Zbieracz klocków?

Najważniejsze to nie bać się uczyć swego malucha sprzątania. Im szybciej zaczniesz, tym lepiej dla twojego dziecka. Wspólne sprzątanie potraktuj to jako sposób na dobrą zabawę z maluszkiem. Możesz wykorzystać do tego Zbieracz klocków Mega Bloks, który sprawi, że problem bałaganu zniknie na dobre. Z jego pomocą sprzątanie zmieni się w prawdziwą zabawę! To wspaniały wielki wózek, który zapewnia nie tylko mnóstwo zabawy w budowanie i jeżdżenie, ale także zbiera klocki! W zestawie znajduje się 20 klocków w rozmiarze idealnym dla małych rączek. Wszystkie mogą być przechowywane wewnątrz pojazdu. Wózek ma też wyjmowaną rączkę, dzięki której maluszek łatwo będzie ciągnął za sobą pojazd, a wraz z nim swoje konstrukcje. Co więcej, stanowi on równocześnie platformę do budowania! Najbardziej ekscytującą funkcją jest jednak to, że pojazd samodzielnie zbiera klocki, które spotka na swojej drodze, i umieszcza je w specjalnym obrotowym bębnie – zupełnie tak, jakby sprzątał!

Odkryj jeszcze więcej zabawek! Zajrzyj na: Mega Bloks

Zobacz także

Popularne tematy