GRY
 
 

Zanim podacie dziecku lekarstwo, przeczytajcie ostrzeżenie tej mamy!

Gdy twój maluch choruje, podajesz mu syrop. Czy próbujesz go przed podaniem odpowiedniej dawki? Przekonaj się, dlaczego powinnaś to robić!

Mama ostrzega innych rodziców i radzi, by próbowali leków przed podaniem ich dzieciom
fot. Facebook/Alicia Holder
"Drodzy rodzice, mała uwaga odnośnie Nurofenu dla dzieci. Kupiłam wczoraj buteleczkę i podałam Riley jedną dawkę. Zaczęła płakać i chwyciła się za gardło. Ja, Greg i mój brat spróbowaliśmy tego syropu i poczuliśmy pieczenie w gardłach. Jeszcze jedna mama potwierdziła, że w zeszłym tygodniu miała ten sam problem z syropem dla dzieci do 2 lat" – napisała na Facebooku Alicia Holder z Australii, mama Riley.

Alicia skontaktowała się z producentem Nurofenu. "Potwierdzili, że zrobili testy i zdrowie mojego dziecka nie jest zagrożone. Wyczytałam między wierszami, że coś jest nie tak z tym syropem, ale nie umrzemy!" – napisała Alicia i podkreśliła, że zależy jej tylko na tym, żeby rodzice próbowali leków przed podaniem ich dzieciom i w żaden sposób nie kwestionuje skuteczności Nurofenu.
 

Podpisujemy się pod apelem Alicii. Jeśli podajecie dzieciom lekarstwa, spróbujcie najpierw sami, jak smakują. Niemal codziennie słyszymy o wadliwych partiach leków, które są wycofywane z aptek. Nie tak dawno wycofano popularny w Polsce lek na gorączkę. Być może podobnie było w przypadku Nurofenu? Alicia poinformowała, że jak tylko dostanie więcej informacji od producenta, powiadomi o nich na Facebooku.

Zobacz także: Ten błąd przy dawkowaniu leków popełnia większość rodziców!

Źródło: netmums.com
Redakcja poleca: Jak bezpiecznie podnosić niemowlę - film
Zobacz, jak podnosić niemowlę z przewijaka oraz jak układać dziecko w łóżeczku albo w wózku.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci