Patrycja Sołtysik z synkiem Stasiem zdjęcia z Instagrama
fot. screen/instagram.com/pati_soltysik/

Żona znanego dziennikarza TVN znowu szokuje, bo... karmi piersią?

W Polsce mamy mnóstwo ekspertów od karmienia piersią. Nawet ci, którzy nigdy nie karmili lub nie widzieli karmiącej kobiety, a także mamy, które karmiły bardzo krótko - na pewno skrytykują twoje karmienie piersią! Nie pozwalaj na to!
Weronika Zagojska
Patrycja Sołtysik z synkiem Stasiem zdjęcia z Instagrama
fot. screen/instagram.com/pati_soltysik/
Patrycja Sołtysik, żona znanego dziennikarza, mama małego Stasia, promuje długie karmienie piersią. Jest nie tylko modelką i żoną "znanego pana z telewizji", ale i prezeską Fundacji Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca. Próbuje oswajać Polki i Polaków z tym, co tak naprawdę powinno być naturalne, intuicyjne i nikogo nie powinno dziwić.

Kochamy takie mamy jak Patrycja Sołtysik! Dlaczego? Ta znana mama stara się zerwać ze stereotypowymi i nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistością mitami na temat karmienia piersią i regularnie wrzuca zdjęcia robione podczas mlecznych sesji z synkiem Stasiem. W ten sposób wspiera inne karmiące mamy i oswaja wszystkich z widokiem karmiącej piersią matki, karmiącej nie tylko noworodka czy niemowlę, ale i kilkulatka. Czy jest coś w tym dziwnego? Nie! To całkiem naturalne i jeśli tylko mama i dziecko tego chcą mogą się razem karmić powyżej 2. roku życia (jednocześnie jedząc też stałe pokarmy) aż do tzw. samoodstawienia. I nikomu nic do tego!
 
 

#macierzyństwo ❤️❤️❤️

Post udostępniony przez Patrycja Sołtysik (@pati_soltysik)


Mam już dość hejtowania matek, które karmią piersią starsze dzieci, niż takie w beciku! W naszym kraju jest mnóstwo ekspertów od każdej dziedziny życia, wszyscy znają się również na karmieniu piersią, a jakże! Wiele osób (i mam!) nie zdaje sobie sprawy, że wokół karmienia piersią narosło wiele mitów, które powielano od czasów naszych mam i babć, czyli wtedy gdy medycyna nie bardzo zajmowała się jeszcze badaniami dotyczącymi laktacji i składu kobiecego mleka.

Dziś wiemy już znacznie więcej. Są rzetelne badania, specjaliści, promotorzy karmienia piersią, badacze, wreszcie także doradcy, którzy znają ten temat nie tylko z teoretycznych rozważań, ale z praktyki oraz pracy z mamami i ich dziećmi. Niestety świadomość społeczna nie nadąża za rozwojem medycyny. Pewnie niejedna z was miała do czynienia z uwagami na temat tego jak karmi piersią swoje dziecko, tego, że zbyt długo karmi, a po co to w ogóle karmić itp. Nie pozwólmy na to!

Wspierajmy inne karmiące piersią mamy. Jeśli tylko chcą karmić swoje dzieci, jeśli tylko mają ochotę karmić publicznie. Moje ulubione zdanie, gdy ktoś nie może nie wypowiedzieć swojej niczym nie popartej opinii na temat karmienia piersią, przy czym nie przeczytał na ten temat ani pół strony sprawdzonych informacji, brzmi: Karmienie 2 i pół latka cię szokuje? A co ty wiesz o karmieniu piersią? Idź i się doucz! Nawet jeśli to jest pediatra w przychodni, który wmawia mi, że moje mleko z pewnością nie ma już żadnej wartości i to właściwie woda, a ja to pewnie się uzależniłam dziwnie od tego karmienia...
 

Tak więc mamy takie jak Patrycja Sołtysik robią dla wszystkich karmiących mam kawał dobrej roboty i warto o tym pisać. Wszystkich hejterów odsyłamy do książek i badań naukowych na temat karmienia piersią oraz oczywiście do artykułów na mamotoja.pl (dawniej babyonline.pl). A mały Staś jak widać ma się świetnie, w ogóle go to całe zamieszanie nie interesuje i bawi się dinozaurami! :)

Ile karmiłyście/karmicie piersią swoje dzieci? Bądźcie z siebie dumne!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy