Niemowlę doświadcza przemocy domowej
fot. Fotolia

Pięciomiesięczne niemowlę trafiło do szpitala po rodzinnej awanturze!

Niemowlę trafiło do szpitala w Legnicy. Podczas szarpaniny kobieta trzymająca dziecko upadła na podłogę. Kiedy przemoc wobec dzieci się skończy?!
Hanna Szczesiak
Niemowlę doświadcza przemocy domowej
fot. Fotolia
Po rodzinnej kłótni pięciomiesięczne niemowlę trafiło do szpitala w Legnicy na Dolnym Śląsku. Mama dziewczynki upadła trzymając córeczkę na rękach. Dziewczynka przebywa na oddziale chirurgii dziecięcej legnickiego szpitala, lekarze oceniają jej stan na doby.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło podczas awantury matki dziecka i jej partnera. Pijany mężczyzna zaczął szarpać kobietę, w wyniku czego upadła z dzieckiem na podłogę. Kobieta przyznała, że mężczyzna znęcał się nad nią od roku.

Przemoc domowa jest tematem tabu. Kobiety (choć przemoc w domu dotyczy także mężczyzn!) boją się prosić o pomoc, często przez lata pozostają ofiarami. Ta historia jest tego najlepszym przykładem. Jeśli jesteś świadkiem przemocy, reaguj. Jeśli jesteś ofiarą – nie bój się prosić o pomoc!

Czytaj także: Źródło: RMF FM/wp.pl
Redakcja poleca: Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]
Przemoc wobec dzieci istnieje i jest ona liczona nie w milionach, ale w miliardach przypadków – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. – Trzeba z nią walczyć NAPRAWDĘ, a nie tylko na papierze.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy