idealna mama
fot. Adobe Stock

Znamy laureatkę naszego plebiscytu na idealną mamę!

Kto został laureatką plebiscytu mamotoja.pl na idealną mamę? Anna Lawendowska? Lidia Niedźwiedzka-Owsiak? A może Malwina Bakalarz,a autorka bloga Bakusiowo.pl? Znamy już wyniki!
Aleksandra Sokalska
idealna mama
fot. Adobe Stock
Najpierw zrobiłyśmy redakcyjną burzę mózgów, by wytypować 10 kandydatek do tytułu Idealnej Mamy. Wcale nie było łatwo, bo przecież takich mam jest mnóstwo! Plebiscyt ruszył 10 maja i cieszył się ogromną popularnością – wzięło w nim udział blisko 1400 osób. Dziękujemy wam za wszystkie oddane głosy. 

Trudny wybór

Niektórzy zarzucali nam, że dobór kandydatek nie jest odpowiedni, bo trudno je ze sobą porównać. To prawda, ale nasz wybór naprawdę był przemyślany – chciałyśmy, aby reprezentowały one bardzo różne rodzaje macierzyństwa. Jak w życiu...

Zatem wśród kandydatek do tytułu znalazły się znane mamy, takie jak np. Anna Lewandowska czy autorka bloga Bakusiowo.pl Malwina Bakalarz, ale także te mniej znane, ale wyróżniające się wyjątkowymi cechami, pokazujące, jak czasem wymagające jest macierzyństwo. Głos można było także oddać na... własną mamę.
Redakcja poleca: Jak być idealną mamą
Psycholog Adriana Klos radzi jak być mamą idealną, nie tracąc przy tym możliwości spełniania swoich marzeń.

Pierwsze miejsce

Największą liczbę głosów, bo ponad 42 proc., zdobyła Agnieszka Oczkowska, mama trójki chorych dzieci: Ewy, która urodziła się z wadą genetyczną, nazywaną galaktozemią, Franka, który urodził się bez przedramienia, ma cukrzycę i guza okolicy nadsiodłowej i podwzgórza mózgu, oraz Jasia, który przeszedł silne zakażenie szpitalne oraz sepsę, od ponad 4 lat oddycha tylko przez respirator. Pani Agnieszka to przykład mamy, która się nie poddaje, kocha swoje dzieci i razem z mężem fenomenalnie się nimi opiekuje. Serdecznie gratulujemy!

Drugie miejsce

Drugie miejsce w naszym rankingu (blisko 26 proc. głosów) zajęła Malwina Bakalarz, autorka najpopularniejszego bloga parentingowego w Polsce Bakusiowo.pl, mama Matiego i Milenki. Swoje macierzyńskie i rodzinne doświadczenia opisuje tak dobrze, że czytają ją setki tysięcy mam. Doskonale wyczuwa, co mamom w duszy gra, i potrafi je wesprzeć i zmotywować. Ostatnio Malwina wydała książkę „Jak zmieniłam życie w rok?”, w której zdradza, co robić, by poczuć się szczęśliwą i spełnioną kobietą. A o tym, jaką oddaną jest mamą, można się przekonać, czytające jej bloga. Wielkie brawa!

Trzecie miejsce

Na trzecim miejscu uplasowała się kandydatka najmniej znana w światowych kręgach, co absolutnie jednak nie umniejsza jej zasług – czyli Moja Mama. Na swoje mamy zagłosowało niecałe 16 proc. osób biorących udział w plebiscycie. Je wszystkie gorąco zachęcamy do wręczenia swoim mamom specjalnego tytułu Idealnej Mamy i złożenie gratulacji od naszej redakcji.

Ważne wnioski

Zachęcając was do udziału w plebiscycie, obiecałyśmy, że jego wyniki staną się podstawą do rozmowy ze specjalistą na temat współczesnego wzoru mamy. Taką rozmowę już wkrótce będziecie mogły u nas przeczytać. A zanim to zrobicie, koniecznie złóżcie życzenia swoim mamom z okazji ich święta. Są naprawdę WIELKIE. Przecież wychowały was na fajne mamy :)
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy