"Dzieci wiedzą lepiej" – to jeden z moich ulubionych programów radiowej Trójki. Chętnie słucham tej audycji, w której dzieci szczerze, bez żadnego skrępowania odpowiadają na pytania prowadzącej audycję Katarzyny Stoparczyk.

Reklama

Odpowiedzi dzieci bawią mnie i moją rodzinę. Jednak, gdy ogólna wesołość minie, zastanawiamy się, na ile dzieci mają rację, a na ile nie. Zróbmy sondę – zabawcie się z nami! Odsłuchajcie, co dzieci mają do powiedzenia i odpowiedzcie, czy to prawda, czy to fałsz.

Poniżej publikuję pytania zadania podczas z jednej audycji – chodzi o dobre wychowanie. Napiszcie, czy waszym zdaniem, opinie dzieci są prawdziwe czy fałszywe – zdanie redakcji publikujemy w komentarzu.

Warto przeczytać: Śmieszek? Gburek? Nieśmiałek? Którego krasnala przypomina twoje dziecko

Zobacz także

Co to znaczy dobre wychowanie?

Odpowiedź dzieci: To znaczy, że rodzice muszą dobrze wychować dzieci, żeby biznes dobrze szedł. A jak nie wychowają to są draniami.

Prawda czy fałsz?

Komentarz redakcji: Prawda. Zastanawiamy się jednak, kto jest większym draniem?! Rodzic, który źle wychowuje, czy źle wychowane dziecko.

W jaki sposób trzeba wychować dziecko, by wyrosło na porządnego człowieka?

Odpowiedzi dzieci:Musi dużo jeść. "Kotlet daje porządność, a sulówka daje zdrowie na oczy". Trzeba dziecku dużo zabraniać, bo mu się po prostu przewraca w głowie."Dziecko trzeba też możno przytulać, porządnie przytulać. Żeby było dzielne, umiało sobie samo podciągać spodnie, zasuwać rozporeczki".

Prawda czy fałsz?

Komentarz redakcji: Prawda. Człowiek z rozpiętym rozporkiem nie jest dobrze wychowany.

A jak wygląda osoba, która jest bardzo dobrze wychowana?

Odpowiedź dzieci: Ma dużo pieniędzy. I tak wychowany człowiek jest piękny. Bo dobrzy ludzie są piękni, a niedobrzy brzydcy. Bo mało na tym zarabiają, że są brzydcy. Są brzydcy bo mają złe miny. Na złość komuś robią. I źle się wychowują. I to wszystko z tej brzydoty.

Prawda czy fałsz?

Komentarz redakcji: Naszym zdaniem prawda. Wszystko, co złe bierze się z brzydoty i... głupoty.

Kiedy dobre wychowanie przydaje się najbardziej?

Odpowiedź dzieci: Przydaje się, jak się idzie z dziewczyną na randkę. Ale nie można jej bić, "tylko jej na dobro robić". Na przykład "pocałowywać", przytulać, puszczać oko, jeśli ona tego sobie życzy. I trzeba płacić za jej deser. Bo trzeba trochę się jej podlizać. A za obiad to nie? To zależy, ile wsuwa. Jeśli dużo, to dużo trzeba zapłacić.

Prawda czy fałsz?

Komentarz redakcji: Prawda. Na randkach dziewczynom tylko "doblo trzeba robić", a w związku z tym, jeśli dużo je nie należy płacić za jej obiad!

Czy dobre wychowanie może w czymś przeszkadzać?

Odpowiedź dzieci: Tak w normalnym życiu.

Prawda czy fałsz?

Komentarz redakcji: Zdecydowanie prawda. Chciałybyśmy napisać więcej, ale niestety jesteśmy dobrze wychowane.

Polecamy: Śmieszne wyrazy dzieci - zapraszam do pisania póki pamiętamy!

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama