Jak pielęgnować skórę niemowlęcia?
fot. AdobeStock

Przetestuj chusteczki nawilżane do skóry wrażliwej Kindii Pure

Podstawą dbania o skórę malucha jest zarówno oczyszczanie, jak i pielęgnacja, która przy pomocy odpowiednich preparatów zapewnia ochronę przed przesuszeniem i podrażnieniami. Weź udział w testowaniu produktów Kindii Pure i przekonaj się o ich skuteczności!
Jak pielęgnować skórę niemowlęcia?
fot. AdobeStock
Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka może wydawać się młodej mamie niewyobrażalnie trudna. Tymczasem, jeśli odpowiednio się do tego przygotujesz, zobaczysz, że czynności, które trzeba wykonać, wcale nie są skomplikowane. Zadbaj o delikatną skórę swojego dziecka, testując 1 z 50 opakowań chusteczek Kindii Pure. Dzięki nim będziesz mieć pewność, że właściwie dbasz o komfort swojego maluszka.

Jak dbać o skórę niemowlęcia?

Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i o wiele cieńsza niż skóra dorosłego człowieka, dlatego wymaga wyjątkowej troski. Szczególną uwagę powinnaś poświęcić pielęgnacji pupy maluszka, która jest narażona na kontakt z drażniącymi substancjami, takimi jak mocz czy kał. Pamiętaj, aby przewijać maluszka co 2-3 godziny – również w nocy. Przy każdej zmianie pieluszki dokładnie oczyść pupę maluszka, najlepiej chusteczkami nawilżanymi, które są przeznaczone do delikatnej skóry noworodków i niemowląt. Takie chusteczki są szczególnie przydatne, gdy jesteś z maluchem na spacerze lub w podróży. Po oczyszczeniu pupy, zaczerwienione miejsca posmaruj specjalnym kremem na odparzenia, pamiętając jednocześnie o wszystkich fałdkach. Zanim założysz kolejną pieluszkę, pozwól, aby skóra dziecka pooddychała przez chwilę.

Wybór chusteczek do pielęgnacji

Skóra dziecka, a szczególnie niemowlęcia, jest niezwykle cienka i delikatna przez co słabiej chroni przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak temperatura, słońce, substancje chemiczne czy zanieczyszczania. Dodatkowo, ma delikatniejszy płaszcz hydrolipidowy i nie posiada gruczołów łojowych, w efekcie czego jest bardziej podatna na podrażnienia, odparzenia czy odwodnienie. Właśnie dlatego, tak ważne jest stosowanie odpowiednio dobranych i bezpiecznych produktów do higieny i pielęgnacji skóry dziecka. Hipoalergiczne oraz bezzapachowe chusteczki Kindii Pure, dzięki specjalnie opracowanej recepturze z ograniczoną ilością składników, spełniają wymogi nawet najbardziej wrażliwych małych konsumentów.
    
Chusteczki Kindii Pure to nowoczesny produkt o ograniczonej liczbie składników stworzony do delikatnego jak woda oczyszczania i pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt i dzieci już od pierwszych dni życia. Specjalnie opracowana, pozbawiona kompozycji zapachowej receptura chusteczek Kindii Pure zawiera surowce pochodzenia naturalnego. Aloes, znany z właściwości nawilżających i regenerujących podrażnioną skórę oraz naturalny emolient – Glyceryl Oleate – który chroni skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, a także zapobiega odwodnieniu i wzmacnia ochronną barierę lipidową. 

Chusteczki Kindii Pure NIE ZAWIERAJĄ:
  • Kompozycji zapachowej
  • Phenoxyethanolu
  • Alkoholu
  • Związków z grupy PEG
  • Parabenów
  • Silikonów

Wypróbuj też inne  produkty z linii Kindii Pure, w której oprócz chusteczek znajdują się również płatki i patyczki bawełniane. Produkty wykonane ze 100% czystej bawełny umożliwiają wygodną, delikatną i bezpieczną pielęgnację maluszka już od jego pierwszych dni życia. 

Niezawodne chusteczki Kindii Pure dają ochronę, komfort i nawilżenie. Weź udział w testowaniu jednego z 50 opakowań produktu. Wystarczy, że odpowiesz na pytania z ankiety.

Więcej: Kindii Pure
Oceń artykuł

Ocena 5 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy