Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Śmieszne przysłowia, które poprawią twój humor
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia

Śmieszne przysłowia, które poprawią twój humor

Śmieszne przysłowia to gwarancja solidnej dawki śmiechu. Przygotuj się na duży zastrzyk pozytywnej energii!

Uwaga! Artykuł może pomagać w spalaniu kalorii  – 10 minut intensywnego śmiechu pomaga w spaleniu nawet 100 kalorii. Przygotuj się na porządny „trening”, gdyż nasze śmieszne przysłowia mogą wywoływać niekontrolowane salwy śmiechu.

Śmieszne przysłowia:

  1. O życiu  – paradoksy codzienności
  2. O pracy, w której komedie piszą się same
  3. O miłości (od realniejszej strony)
  4. O kobietach i dla kobiet

Czym jest miłość? Te cytaty mówią wszystko! Z którym się zgadzacie?

Śmieszne przysłowia o życiu

Życie bywa prawdziwą tragikomedią, w której zrządzenia losu piszą najróżniejsze scenariusze. Warto pamiętać, że odpowiednia perspektywa pozwala zauważyć zabawną stronę każdej sytuacji, o czym przypomną ci poniższe śmieszne przysłowia i powiedzenia!

„Tym chata bogata, co ukradnie tata.”

„Wszystkim nie da się dogodzić, ale wkurzyć to już żaden problem.”

„W idealnej rodzinie żona nie wie, skąd biorą się pieniądze, 

a mąż nie ma pojęcia, gdzie się podziewają.”

„Mój portfel jest jak cebula. Ilekroć go otwieram, chce mi się płakać.”

„Nie możesz wszystkich uszczęśliwić. Nie jesteś słoikiem Nutelli.”

„Ten się śmieje ostatni, kto wolniej kojarzy. ”

„Gdyby babcia miała drucik, to by była radiem.”

„Bóg pomaga temu, który sam rozwiązuje problemy.”

„Dziecko, pijany i głupi zawsze prawdę Ci powie.”

Przysłowia o pracy na poprawę humoru

W pracy spędzamy aż ⅓ swojego życia. Z pewnością każdy dorosły zgodzi się, że jest to miejsce, w którym scenariusze na najlepsze komedie piszą się same. Wszystkie perypetie związane z koniecznością współpracy różnych osobowości dostarczają naprawdę doskonałego materiału do żartów. Poniżej znajdziesz zabawne przysłowia związane z pracą, które pokazują prawdziwą stronę dorosłego życia.

„Kto pod kim dołki kopie, ten szybciej awansuje.”

„Kto pod kim dołki kopie, tam ma łopatę.”

„Jak Cię widzą, to pracuj.”

„Bogatym staje się ten, kto okrada państwo szybciej niż ono jego.”

„Jeden przy pługu, a siedmioro z łyżką.”

„Czego Jaś się nie nauczy, z tego go przepytają.”

„Szczęście pieniędzy nie daje.”

„Czym chata bogata, tym większy podatek.”

„Jeden pracuje, żeby awansować. Inny pracuje, żeby nie pracować.”

Zabawne przysłowia o miłości

O miłości można tworzyć nieskończoną ilość żartów i aforyzmów. Śmieszne powiedzenia odzwierciedlają zabawną stronę romantycznej relacji, w której nie obejdzie się bez perypetii pełnych humoru.

„Nie pożądaj żony bliźniego swego… nadaremno.”

„Małżeństwo to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż.”

„Pewien mąż tak kochał swoją jednooką żonę, że sądził, iż wszystkie inne kobiety mają jedno oko za dużo.”

„Miłość jest ślepa. Dopiero po ślubie odzyskuje wzrok.”

„W miłości jeden ślepnie, drugi głupieje.”

Śmieszne przysłowia o kobietach

Jakie są najbardziej kontrowersyjne przysłowia? Śmieszne powiedzenia bardzo często dotyczą specyficznych, stereotypowych zachowań kobiet, co nierzadko wywołuje spore kontrowersje. Jeśli jednak znasz jakąś kobietę, która ma do siebie dystans, to z pewnością poniższe przysłowia rozbawią ją do łez!

„Nie taka kobieta straszna, jak się umaluje.”

„Kłócić się z kobietą, to tak samo, jak próbować zakopać ziemię.”

„Miłość kobiety jest jak świeca. Jeśli o niej zapomnisz, to spali Ci chałupę.”

„Kobieta kocha jeden dzień, a nienawidzi przez czterdzieści.”

„Każda kobieta dwa razy szaleje: kiedy się kocha i kiedy siwieje”

Zobacz także:

mądre przysłowia
Adobe Stock/ Balazs
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia, które pomogą ci w problemach
Mądre przysłowia kryją wiele porad i wskazówek, które pomogą ci w obliczu problemów i zainspirują do działania. Poznaj je wszystkie i wybierz swoje ulubione!

Codzienne problemy mogą skutecznie zniechęcać do działania, jednak nie jesteś z nimi sama! Każdy boryka się z trudnościami, dlatego warto korzystać z doświadczenia innych. Mądre przysłowia o życiu zawierają nieocenione doświadczenie poprzednich pokoleń, które pomoże ci dostrzec i przezwyciężyć wszystkie trudności. Mądre przysłowia: O życiu, które jest pełne trudności O miłości, która nieraz wodzi nas za nos Przysłowia – mądre aforyzmy o życiu Życie pisze różne scenariusze. Czasem stoimy w obliczu ciężkich wyborów, od których zależy nasza przyszłość. Bazując wyłącznie na swoim doświadczeniu, możemy popełnić wiele błędów. W takich momentach warto wziąć pod uwagę perspektywę i wiedzę innych. Mądre przysłowia o życiu są sumą doświadczeń przeszłych pokoleń, które bazując na swoich przeżyciach, utworzyły powiedzenia przestrzegające przed ich błędami. Będą dla ciebie świetną pomocą w codziennych decyzjach i pokrzepieniem w ciężkich chwilach. „Im kto jest mniej wart, tym wyżej głowę nosi.” „Każdy guzik ma swą pętelkę.” „Od cudzego zdania lepsze jest własne doświadczenie.” „Dobrego i karczma nie zepsuje, a złego kościół nie naprawi.” „Dopiero po wyschnięciu studni doceniamy jej wartość.” „W sprawach pieniędzy wszyscy ludzie są sobie obcy.” „Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasem wiek przychodzi sam.” „Nie marnuj czasu dla próżnego hałasu.” „W każdym żarcie połowa prawdy.” „Kto żyje z ludźmi, to i ludzie z nim.” „Pocieszaj, jak umiesz. Doradzaj, jak rozumiesz.” „Dobrze mieć wiele drzwi w domu.” „Niewielu wie,...

przysłowia o kobietach
Adobe Stock/ Drobot Dean
Cytaty i przysłowia
Przysłowia o kobietach – zbiór aforyzmów z różnych stron świata
Przysłowia o kobietach można spotkać w każdym zakątku świata. Co ciekawe, jest ich zdecydowanie więcej niż powiedzeń o mężczyznach. Poznaj je razem z nami i dowiedz się, jak przedstawia się kobiety w różnych kulturach świata.

Przysłowia o kobietach nie zawsze są sprawiedliwe i odzwierciedlają prawdę, ale trzeba pamiętać o tym, że są ściśle związane z czasami i kulturą, w której powstały. Inne są mądrości ludowe w kulturze Wschodu, a inne w krajach afrykańskich. Warto je poznać, aby zobaczyć różnice i poszukać wspólnego mianownika. Spis treści: Przysłowia o kobietach z różnych części świata Polskie przysłowia o kobietach Przysłowia o kobietach z różnych części świata Uwarunkowania kulturowe i religijne wpływają na to, jak postrzegana jest rola kobiety w społeczeństwie. Przysłowia o kobietach doskonale odzwierciedlają, jaki stereotypowy stosunek do płci pięknej mają mężczyźni z różnych stron świata. Angielskie przysłowia o kobiecej naturze Kobieta ujawnia swój wiek przed śniadaniem, mężczyzna po kolacji. Dyskretna kobieta nie ma oczu i uszu. Dziewczyny nie chcą nic prócz męża, a gdy już go mają, chcą wszystkiego. Dziewczęta są do oglądania, a nie do słuchania. Kobiety – przysłowia z Francji Kiedy kobieta czegoś chce, nawet Bóg drży. Powiedz kiedyś kobiecie, że jest piękna, a diabeł powie jej to dziesięć razy dziennie. Nie ma oziębłych kobiet, są tylko niezdarni mężczyźni. Kobieta śmieje się, kiedy może i płacze, kiedy chce. Wystarczy kobiecie trzy razy powiedzieć, że jest ładna, aby za pierwszym razem podziękowała, uwierzyła za drugim, a wynagrodziła za trzecim. Kobieta z niczego zrobi kapelusz, sałatkę i scenę małżeńską. Czego kobieta chce, tego chce i Bóg. Włoskie przysłowia o kobietach O losie kobiety decyduje miłość, na jaką się godzi. Uśmiechy ładnej niewiasty są łzami portmonetki. Nie goń za kobietą, tak jak za tramwajem. Przyjedzie następny. Japończycy o kobietach – przysłowia ze wschodu Serca kobiet są zmienne jak...

Chińskie przysłowia
Adobe Stock/ Станислав
Cytaty i przysłowia
Chińskie przysłowia – 100 aforyzmów na każdą chwilę
Chińskie przysłowia mogą być doskonałym źródłem wiedzy o jednej z najstarszych cywilizacji na świecie. Wiele powiedzeń, aforyzmów i związków frazeologicznych, które są używane do tej pory, ma nawet po kilka tysięcy lat. Przekonaj się, jakie mądrości chińskie przekazywane są od dziesiątek pokoleń.

Większość internautów kojarzy zdanie „Stare chińskie przysłowie mówi: Jeśli nie wiesz, co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.” To sformułowanie potwierdza, że w chińskich przysłowiach można odnaleźć wartość na każdą życiową sytuację. Mamy nadzieję, że w przygotowanych aforyzmach uda ci się odszukać sentencję, której potrzebujesz. Chińskie przysłowia: O zdrowiu O miłości i rodzinie O kobietach O przyjaciołach i wrogach O pracy O mądrości O alkoholu O przemijaniu Chińskie mądrości życiowe na co dzień Optymistyczne Ku przestrodze Przysłowia chińskie z filozofii Sun Zi Chińskie przysłowia o zdrowiu To, co nie wydasz na kucharza, wydasz na lekarza. Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi. Jeśli 50-letniego mężczyznę po przebudzeniu nic nie boli, to znaczy, że ten mężczyzna nie żyje. Lekarz może wyleczyć z choroby, ale nie z losu. Choroba jest uleczalna, nie przeznaczenie. Szczęśliwy lekarz spotyka chorego przy końcu jego choroby, a nieszczęśliwy przy jej początku. Lek nie uleczy wymyślonej choroby, a wódka nie uleczy prawdziwego smutku. Żołądek pełen lekarstw i koszula łatana długo nie wytrzymują. Przysłowia chińskie o miłości i rodzinie Serce nigdy nie mówi, ale musisz go słuchać, aby je zrozumieć. Nie można błagać o miłość, trzeba na nią zasłużyć. Róża jest piękniejsza niż kapusta, lecz zupa z róży jest gorsza niż kapuśniak. (nawiązanie do urody i związków) Pewien mąż tak kochał swoją jednooką żonę, że stwierdził, iż wszystkie inne kobiety mają jedno oko za dużo. Zwykle mąż i żona żyją jak dwa ptaszki w tym samym lesie,...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz