kobiety, matki
spółdzielnia
Mama

Kobiety, matki, córki – jesteśmy wspaniałe! Łączy nas wyjątkowa więź - oto dowód! - film

Ta filmowa opowieść zapiera dech w piersiach. Nie ma tu pięknego filmu pełnego akcji, tylko czarne tło i twarze kobiet, a mimo to wyciskają łzy wzruszenia z naszych oczu.


Ten film ogląda się ze łzami w oczach. Dlaczego? Bo pokazuje niezwykłą więź łączącą kobiety. Zobacz opowieść kobiet – matek, córek, babć stworzoną przez "Spółdzielnię". Film w ciągu zaledwie kilku dni udostępniono na Facebooku ponad 400 razy. 

Zobacz też: 5 rad, jak być dobrą przyjaciółką

"Jesteś moim początkiem, Jestem Twoim początkiem,
Urodziłaś mnie, Urodziłam się, Urodziłaś się, żebym Ja mogła się urodzić, Cię urodzić, Mieć Ciebie (...)
Dziecko, Córka, Mama, Matka, Kobieta (...)
Kim jest moja matka? Jestem następną Kobietą, Jesteś następną Kobietą, Kolejną Matką (...)"

Każda z nas jest inna, a mimo to jesteśmy tak bardzo podobne.

Zobacz też: Cała prawda o kobietach prosto z internetu

Jak być idealną mamą

Puzzle układają się w wizerunek szczęśliwej kobiety
fotolia
Mama
Jedna banalnie prosta rzecz, która uszczęśliwi każdą matkę
Bycie matką to największy paradoks tego świata. Jak mimo nieprzespanych nocy i zmęczenia cieszyć się życiem? Znana matka zdradza tajemnicę bycia szczęśliwą.

Bycie matką jest najbardziej niezwykłym, ale i niesamowicie trudnym doświadczenie. Bywają dni wypełnione dziecięcym uśmiechem, dzięki któremu płyniemy na chmurach szczęścia niczym w narkotykowym haju. Równie często jednak zrywa się wicher napędzany zmęczeniem, niezrozumieniem, poczuciem samotności w macierzyństwie . Przepędza chmury radości i wpuszcza do naszego życia niepewność, zwątpienie, uczucie niekończącej się rutyny. Jak być szczęśliwą mamą, kobietą żoną?  Jada Pinkett Smith opowiedziała w niezwykły sposób, jak trudno być żoną i matką. Jej słów wysłuchały matki na całym świecie, Teraz możesz zrobić to i ty. Ponieważ film w całości jest w języku angielskim, pozwoliliśmy sobie na luźne tłumaczenie pod filmem. Tajemnica bycia szczęśliwą mamą tkwi w równowadze . Macierzyństwo polega na odnajdywaniu równowagi między tym, co ja chcę robić oraz wolnością, którą chcę mieć, a odpowiedzialnością za dziecko i rodzinę. Każdego dnia zastanówmy się, jak zachować tę równowagę. Jak pogodzić marzenia dziecka, męża z tym, czego ja sama pragnę?  Kiedy dzieci się rodzą, zapominamy o sobie, o tym, czego pragniemy, bo wtedy całe oddajemy się im. Potem bardzo ciężko odnaleźć w sobie umiejętność dbania o swoje potrzeby. Zwłaszcza w społeczeństwie, które oczekuje od nas kompletnego poświęcenia się dziecku. Musisz dbać o siebie , żeby mieć siłę dbać o innych. Jeśli nie zadbasz o siebie, zaczniesz obwiniać innych za własne nieszczęścia. Będziesz wołać do męża: "To ty jesteś odpowiedzialny za to, że jestem nieszczęśliwa, to twoja wina". Pamiętajmy, że my same jesteśmy odpowiedzialne za własne szczęście. Każdego dnia próbujmy zachować równowagę. Im bardziej my będziemy szczęśliwe, tym szczęśliwsza będzie cała rodzina. To proste.  Zobacz też: Czasami bycie mamą jest tak trudne, że chce...

poród rodzinny
Fotolia
Aktualności
"Mężczyźni nie powinni widzieć porodu". Naprawdę?
Opinia lekarza spotkała się z dużym odzewem zarówno ze strony kobiet, jak i... samych zainteresowanych. Powinni, czy nie powinni?

Kiedyś było niewyobrażalne, by mężczyzna przekroczył próg porodówki. Dziecko pokazywano mu przez okno i mógł je zobaczyć z bliska dopiero przy wypisie ze szpitala. Wiele lat potrzeba było, by nastąpiło równouprawnienie w tym zakresie, by mężczyźni nabyli prawo do uczestniczenia w tym magicznym cudzie narodzin. Kiedy więc słyszymy słowa lekarza,  że mężczyźni nigdy nie powinni przekraczać progu porodówek, zastanawiamy się: dlaczego? Znany francuski położnik, dr Michel Odent tak argumentuje swoje stanowisko w tej sprawie: gdy kobieta jest sama, łatwiej się relaksuje, a to może przyspieszyć poród po porodzie kobieta potrzebuje chwili dla siebie i dziecka, także, by urodzić łożysko  gdy matka jest sama z dzieckiem, nikt nie odwraca niepotrzebnie jej uwagi, może się ona skoncentrować wyłącznie na maleństwie, nawiązać z nim głęboką więź wielu mężczyzn przeżywa po wspólnym porodzie traumę, depresję, nie chcą się zbliżać  do kobiet w sposób intymny większa prywatność jest lepsza, poród to misterium, zostawmy to tylko dla siebie Opinie lekarza pobudziły wiele osób do wymiany spostrzeżeń. Oczywiście znalazły się osoby, które poparły opinię dra Odenta. Była ich jednak mniejszość. Więcej osób i to zarówno mężczyzn, jak i kobiet była zdania, że partner musi być obecny w tak niesamowitym zjawisku , jakim są narodziny dziecka.  Oto kilka opinii: "Jeśli mężczyzna nie towarzyszy kobiecie podczas porodu, jest zwykłym tchórzem!" "Ja wolałabym rodzić z inną kobietą  u boku. Mąż mi niewiele pomógł." "Jestem ojcem i byłem przy porodzie dwa razy. Nie wyobrażam sobie,  że mógłbym być wtedy gdzie indziej. Przyznaję, że to był straszny czas, martwiłem się o  żonę, o dziecko, ale to był najbardziej magiczny moment w moim życiu, kiedy przeciąłem...

kobieta, matka, noworodek
Danielle Haines
Połóg
„Byłam tak obolała i w choler... rozsypce” - wyznanie matki 3 dni po porodzie
„Krąg kobiet może być najpotężniejszą siłą znaną ludzkości!” - napisała młoda matka. Swoją szczerą opowieścią zachęca kobiety do dzielenia się swoimi doświadczeniami i pomagania sobie nawzajem.

Matczyna mądrość i powrót do formy sprzed porodu są owocem walki. Wygrasz ją szybciej, dzięki pomocy innych mam. Dlatego warto dzielić się swoim doświadczeniem bez wstydu i obawy o osądzanie przez innych. Do tego zachęca Danielle Haines, kobieta, która patrzy na ciebie ze zdjęcia. Widać po niej, jak wielką siłą, jakim bólem i kosztem okupiony jest spokój maleństwa, które wtula się w jej nagie piersi.    (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); This is a picture of me 3 days postpartum. I was so raw and so open, I was a fucking mess. I loved my baby, I missed... Posted by Danielle Haines on  12 września 2015 Zobacz też: Kobiety, matki, córki – jesteśmy wspaniałe! Łączy nas wyjątkowa więź - oto dowód! - film "To jest obraz mnie 3 dni po porodzie. Byłam tak obolała i w choler... rozsypce. Kocham moje dziecko, brakowało mi jednak jego taty (tamtego dnia wrócił do pracy). (...) moje sutki były popękane i krwawiące , moje dziecko było coraz bardziej głodne (...) Nie spałam od porodu , nie wiem, jak miałabym ułożyć odpowiednio mój biust, moja pochwa była obolała od ciągłego siedzenia podczas karmienia piersią. Byłam bliska utraty zmysłów . Katie przyszła do mnie tego ranka, nakarmiła mnie. Sara, jedna z moich siedmiu sióstr przyszła wieczorem, by przynieść mi obiad. To ona zrobiła to zdjęcie. Pojawiła się wtedy z jedzeniem i powiedziała: " Cześć! Jak się masz!?" Opowiedziałam jej, że jestem w rozsypce. Rozmawiałyśmy, a wtedy ona powiedziała: " Byłam tam, gdzie jesteś ." Pomogło mi, gdy dowiedziałam się, że ona też tak kiedyś wariowała!!! Wtedy ona...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj