zajęte mamy nie chorują
Mama

My zajęte mamy nigdy nie chorujemy - oto dowód!

Jesteś zapracowaną mamą – dzieci, dom, mąż? To daje ci gwarancję zdrowia! Nie masz przecież czasu na chorowanie. Jesteś zbyt zajęta.

Skoro czytasz ten tekst, jesteś prawdopodobnie matką, która ma mnóstwo "na głowie" i wiecznie brakuje jej czasu na zadbanie o siebie. Daj nam chwilę, zobacz film, a może okaże się, że znajdziesz chwilę, by zadbać o siebie. 

"Zajęte matki nie chorują"


Bohaterką filmu jest zajęta matka, taka jak my. Jakimś cudem udała się jednak do lekarza i pech chciał, że usłyszała diagnozę - cukrzyca. Czy się nią przejęła? Zdecydowanie, nie. Ona po prostu z pretensją tłumaczyły lekarzowi, że z pewnością to błąd. Kobieta broni się przed przyjęciem diagnozy, usprawiedliwia brakiem czasu na odpowiednie odżywianie czy ćwiczenia i określa siebie jako "zajętą matkę". Po chwili pada ironiczna odpowiedź lekarza: "zajęte mamy, nigdy nie chorują na cukrzycę". Lekarz w prosty sposób poprzez rysunek przedstawia "wszyscy ludzie" oraz "zajęte matki", które w przeciwieństwie do reszty społeczeństwa znajdują się daleko poza strefą zagrożenia chorobami. 
Na końcu pojawia się napis: "86 milionów Amerykanów ma stan przedcukrzycowy. Nawet "zajęte matki".

Film jest spotem mającym na celu zwiększenie świadomości o stanie przedcukrzycowym. W zabawny sposób pokazuje, jakich wymówek używamy, by uniknąć badań.

Jak czytamy na stornie kampaniespołeczne.pl: "Twórcy zauważają, że człowiek nie chcąc przyjąć do wiadomości pogorszenia stanu zdrowia i wobec niechęci do jakichkolwiek zmian nawyków żywieniowych czy zwiększenia aktywności fizycznej, często próbuje ignorować problem, a czasem nawet – jak to błyskotliwie przedstawiono w klipie - szuka potwierdzenia swoich usprawiedliwień u samego lekarza. Pan doktor z kampanii, w zabawny sposób, uświadamia absurd ich sprzeciwu i próbuje przekazać, że bez względu na wykonywane obowiązki, zamiłowanie do jedzenia czy brak czasu na zmianę stylu życia, są oni zagrożeni cukrzycą i w celu poprawy zdrowia, konieczne jest podjęcie konkretnych działań, a nie zasłanianie się wymówkami."

A ty badasz się regularnie czy stosujesz podobne wymówki? Napisz w komentarzu.

Zobacz też: Jakim chorobom towarzyszą zawroty głowy?

Jakie problemy ze zdrowiem dziedziczy się po rodzicach? Wyjaśnia prof. Ewa Bartnik, genetyk - film

dziecko, obcinanie paznokci
youtube
Pielęgnacja
Tata próbuje obciąć córeczce paznokcie, ale za każdym razem, gdy zbliża się do niej ...
Przezabawna, urocza dziewczynka rozbawiła prawie 4 miliony internautów, w ciągu zaledwie tygodnia. Ty też musisz obejrzeć ten film.

Zabawny film , na którym tata próbuje obciąć córeczce paznokcie nożyczkami, ale za każdym razem, gdy zbliża się do niej, ona zaczyna krzyczeć i głośno się śmiać. Film nie jest w języku polskim, można domyślić się, że młody ojciec próbuje namówić córkę, żeby pozwoliła mu kontynuować obcinanie. Jednak za każdym razem, gdy tylko zbliża nożyczki do rączki dziecka, oboje wpadają w śmiech . Konsekwencja dziewczynki w rozbawianiu taty jest godna podziwu. Jej śmiech zaś jest najbardziej zaraźliwa rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałam. Ciekawe jak mała dama za kilka lat będzie reagować na manicure? Zobacz też: Manicure gotowy w 30 sekund? To możliwe!

Karmienie w miejscach publicznych
Youtube Boobies in a Box
Aktualności
Matki karmiące – przestańcie być bezwstydne i kupcie sobie…
Jak możecie karmić dziecko piersią w miejscach publicznych? Przecież to obrzydliwe! Nie wiesz, jak przyzwoicie wyglądać podczas karmienia piersią? Odpowiedź znajdziesz na filmie.

  Akcja filmu Kobieta wraz z niemowlęciem na ręku spokojnym krokiem wchodzi do restauracji i zajmuje wolne miejsce przy stoliku. Do tego momentu scena jak każda inna. 11 sekunda filmu zmienia go w film grozy ! Kto by pomyślał, że kiedy niemowlę zaczyna marudzić, młoda matka bezwstydnie postanawia je nakarmić! Tak przy wszystkich! Oburzenie widać na twarzach wszystkich osób obecnych w restauracji. Jedna z kobiet na widok tak "drastycznej sceny" upuszcza filiżankę. Nagle narrator przedstawia niezwykle proste rozwiązanie na bezwstydne karmienie piersią, wystarczy... kartonowe pudło! Matki karmiące, nakładajcie je na głowy i nikt nie będzie musiał was oglądać. Tanie, praktyczne rozwiązanie. Cel filmu Cały film jest oczywiście nasycony ironią. W zabawny i przerysowany sposób pokazuje absurd, jakim jest brak akceptacji dla kobiet karmiących w miejscach publicznych. Czy wiesz, że ludzie wykazują się większe zrozumienie dla roznegliżowanej kobiety niż matki karmiącej?! Zobacz dowód. Zdarzyło ci się karmić dziecko w miejscu publicznym ? Z jakimi reakcjami otoczenia się wtedy spotkałaś? Napisz w komentarzu.  

znieczulenie przed szczepieniem
Adobe Stock
O szczepieniach
Znieczulenie przed szczepieniem: kremy, plastry znieczulające i inne metody
Ból przy szczepieniu to stres dla organizmu, który może źle wpływać na dojrzewający mózg niemowlęcia. Dlatego trzeba łagodzić ból – przekonują eksperci. Są na to metody!

Jeszcze kilka lat temu lekarze uważali, że ból przy szczepieniu to żaden problem, dziecko chwilę popłacze, a potem przestanie. Badania pokazują jednak, że ból może mieć poważniejsze konsekwencje. Warto mu więc zapobiegać, między innymi przy pomocy znieczulenia przed szczepieniem. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku krem znieczulający lub plastry znieczulające. Ból przy szczepieniu – warto go zminimalizować Mózg dziecka intensywnie dojrzewa w pierwszych miesiącach życia. Może nie być przygotowany na takie bodźce jak np. ból przy wkłuciu, dlatego lepiej dołożyć wszelkich starań, by nie było takich negatywnych bodźców – mówi dr Paweł Grzesiowski, pediatra , ekspert zajmujący szczepieniami. Ze szczepieniem wiąże się ból, a także  stres i lęk nim spowodowany.  Wpływa to źle zarówno na malucha, jak i jego mamę, warto więc sprawić, by dziecko cierpiało jak najmniej. Z pomocą przychodzą różne metody – plastry i kremy znieczulające, ale też te bardziej naturalne, jak przystawienie dziecka do piersi lub odwrócenie jego uwagi.  Badania pokazują, że narażenie dziecka na ból we wczesnym okresie życia może powodować długotrwałe konsekwencje – rośnie wtedy ryzyko odczuwania w wieku dorosłym np. przewlekłego bólu, zaburzeń lękowych lub depresyjnych. Znieczulenie przed szczepieniem – jak zmniejszyć ból? Ból jest odczuciem subiektywnym, ale zawsze prawdziwym. Im dziecko bardziej się boi, tym bardziej je boli. Dlatego warto zrobić wszystko, by miało dobry humor, a podczas szczepienia było zajęte czymś innym. Jest wiele sposobów na zmniejszenie bólu towarzyszącemu szczepieniu. Jeśli to możliwe, najlepiej zastosować kilka z nich. Krem znieczulający . Kremu używa się u dziecka powyżej 3. miesiąca życia Stosuje się go, nakładając na miejsce, gdzie nastąpi wkłucie. Lekarz, farmaceuta lub...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj