Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Natasza Urbańska dla Newseria Lifestyle
Newseria Lifestyle
Mama

Czy matka musi wybierać pomiędzy karierą a macierzyństwem?

Rodzina czy kariera? Wiele mam zadaje sobie to pytanie. Czy musimy wybierać? Czy macierzyństwa nie można pogodzić z pracą? Zobacz, co na ten temat mają do powiedzenia mamy znane z pierwszych stron gazet.

Natasza Urbańska: macierzyństwo zmieniło mnie w lwicę

Natasza Urbańska, aktorka i wokalistka, o sobie w roli matki mówi: – Kobieta staje się pełniejsza, będąc matką. Na początku nogami i rękami wzbraniasz się, żeby nie zajść w ciążę, bo to wszystko pokomplikuje, a nagle okazuje się, że można pogodzić te wszystkie rzeczy.
Dla Nataszy Urbańskiej dziecko jest priorytetem – odkąd została matką, kariera zeszła na dalszy plan. Ale nie zrezygnowała z niej całkowicie: – Fantastyczne jest to, że mogę, będąc matką, realizować się jako artystka. Mogę też założyć własny biznes i temu poświęcić także dużo czasu. To wszystko można pogodzić. Najważniejsze jest dla mnie tworzyć rodzinę, będę o nią walczyć jak lwica – dodaje aktorka.

Zobacz także: On jest na zawsze – wywiad z Beatą Sadowską

Anna Głogowska: mam większy dystans

Anna Głogowska, tancerka, również przyznaje, że macierzyństwo zmieniło jej sposób myślenia i jej życiowe priorytety. Gwiazda twierdzi, że bycie matką zwiększyło jej dystans do codziennych problemów i uwrażliwiło na problemy drugiego człowieka. Sprawiło także, że jest bardziej dojrzałą artystką. – Te rączki zarzucone na szyi to jest coś, co jest w stanie poprawić humor nawet najbardziej zepsuty ze względów zawodowych czy nawet prywatnych. Macierzyństwo to dla mnie przyjemność. I powoduje również, że w pracy ma się zupełnie inne podejście do tego, co się robi. Nawet do jakichś takich swoich, związanych ze sztuką, z kreowaniem nowych pomysłów rzeczy. Zawsze patrzy się już przez pryzmat troszkę doroślejszej osoby  – podkreśla Głogowska.

Dorota Gardias: bycie matką to najpiekniejsza historia

Dorota Gardias, prezenterka pogody, to aktywna młoda mama – do pracy wróciła miesiąc po porodzie. Z powodzeniem łączy pracę zawodową z opieką nad córeczką Hanią. Od kiedy poznała uroki macierzyństwa, żałuje, że nie zdecydowała się na dziecko wcześniej.  – Hania, która pojawiła się w moim życiu, to najpiękniejsza historia, jaka mi się przydarzyła. Zastanawiam się, dlaczego tak późno zdecydowałam się na to, żeby zostać mamą. Jestem bardzo szczęśliwa. Córeczka rozwija się, rośnie i jest po prostu cudowna. A ja jestem naprawdę najszczęśliwszą osobą na świecie.
Gwiazda jest zadowolona z pojawienia się dziecka w jej życiu, choć szczerze przyznaje, że macierzyństwo ma również swoje minusy, a po ciąży ciężko wrócić do dawnej figury. Zostanie mamą miało też korzystny wpływ na jej karierę. Pogodynka dostała własny cykl w „Dzień Dobry TVN” pod tytułem „Projekt mama”.
     

Omenaa Mensah: mama to najlepsza powierniczka

Gwiazdy, które zostały matkami, porównują swoje relacje z dziećmi do tych, które istniały pomiędzy nimi, a ich własnymi matkami. Prezenterka Omenaa Mensah podkreśla, że z matką łączyła ją przyjaźń, która nie osłabła do dziś. Matka jest dla niej największym wsparciem zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. – Życzę wszystkim młodym dziewczynom i kobietom takiej relacji, jaką mam ze swoją mamą. Mama jest naprawdę największą powierniczką moich sekretów. Wie na mój temat prawie wszystko. Oczywiście potrafi mnie skrytykować, nakrzyczeć jak trzeba, ale też przytulić, ukochać, pogratulować.

Źródło: agencja Newseria Lifestyle

Polecamy: Dzieci to jazda bez trzymanki! – mówi Karolina Malinowska

Mama rekordzistka: Danuta Ulidowicz jest najdłużej pracującą mamą SOS Wiosek Dziecięcych [WIDEO]

Dorota Gardias
Instagram/dorotagardias
Aktualności
Chcecie się wzruszyć? Przeczytajcie, co Dorota Gardias wyznała córce
Prezenterka jest niezwykle mądrą i dojrzałą mamą. Kochamy takie świadome macierzyństwo!

Dorota Gardias, prezenterka i pogodynka jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych, została mamą w wieku 33 lat. Wydaje się, że to bardzo dobry wiek na rozpoczęcie macierzyństwa. Kobieta z reguły jest już ukształtowana, dojrzalsza, a przez to z większą świadomością odnajduje się w nowej roli. Zresztą, obecnie kobiety coraz częściej decydują się na pierwsze dziecko po trzydziestce i w żadnym razie nie uważa się już, że jest to tzw. późne macierzyństwo . Dziś prezenterka ma prawie 38 lat, a jej córka Hania skończy 5 za kilka miesięcy. Przeczytajcie, jak mądre słowa postanowiła wyznać dziewczynce. Wzruszycie się!   Zapraszamy do wypełnienia ankiety dla czytelniczek mamotoja.pl! Kliknij w grafikę: Dorota Gardias o tym, kim jest dla niej córka Hania Piękna pogodynka lubi pokazywać zdjęcia z córką na portalach społecznościowych. Często oprócz zdjęcia dodaje też inspirujące wpisy, jak chociażby ten ostatnio. Dorota postanowiła podzielić się z fanami zwierzeniem na temat pielęgnowania wspomnień związanych z córką . Wspólne chwile są dla niej ważne, dlatego chce je uwieczniać, żeby nie pozostawały jedynie w głowie, skąd z czasem mogą ulecieć. A przecież macierzyństwo to wspaniała, niepowtarzalna rzecz. Pogodynka swoim wpisem przypomina nam, mamom, jak cenne są dzieci. Napisała słowa skierowane do córki, które z pewnością każda z nas mogłaby wyznać swoim pociechom.   Post udostępniony przez DorotaGardias (@dorotagardias) Kwi 22, 2018 o 10:04 PDT Wiosną nie ma smogu? Dość legend i mitów na temat zanieczyszczenia!​ Pod pięknym zdjęciem z Hanią zwierzyła się: „ Moj mały nauczycielu... nikt mnie tak nie egzaminuje z życia jak Ty. Nikt nie jest i nie był tak dobrym nauczycielem... uczysz, wzruszasz, bawisz, martwisz, zachwycasz, kochasz ... tyle emocji, tyle niezwykłych chwil. Zbieram je dla Ciebie...

Dorota Szelągowska w ciąży
ONS.pl
Aktualności
Dorota Szelągowska potwierdziła ciążę bardzo zabawnym wpisem
Okazuje się, że mózg kobiety w ciąży... no właśnie - rośnie czy maleje?

Dorota Szelągowska, znana z prezenterka telewizyjna, która od lat dokonuje metamorfoz mieszkań w programach telewizyjnych, ale nie tylko, już niedługo będzie musiała podjąć się nowego wyzwania – urządzania pokoju niemowlęcego dla swojego dziecka. Gwiazda dodała ostatni zabawny wpis na facebooku, potwierdzając tym samym, że jest w ciąży. Co napisała? Przeczytajcie! Dorota Szelągowska ujawnia, że spodziewa się dziecka Prezenterka postanowiła nie wrzucać zdjęcia z rosnącym brzuszkiem, nie pisać też wprost, że wkrótce zostanie mamą, ale podzieliła się ze swoimi fanami ciekawostką na temat ciąży. Okazuje się, że mózg kobiety w ciąży… maleje! Dorota jest tym faktem mocno zmartwiona, zastanawia się, dlaczego to akurat mózg ciężarnej musi się kurczyć. Swoją drogą, nam też się to nie podoba. Wiedziałyście, że tak się dzieje?   Znamy powód przytycia Doroty Szelągowskiej Kilka dni temu Dorota Szelągowska przyznała się fanom, że nie jest już filigranową blondynką i że to naprawdę niełatwe ukrywać dodatkowe kilogramy do zdjęć. Teraz znamy już powód okrąglejszych kształtów prezenterki. Prezenterka oczywiście robi sobie z tego żarty, bo TAKI powód przybierania na wadze jest jedynym,który akceptuje i który ją cieszy. Jak każda kobieta, prawda?   Zobacz też: Marta Żmuda Trzebiatowska urodziła! Źródło: Facebook

Screen/www.strefabezpiecznegorodzica.pl
Aktualności
Kochasz? Nie bij! Reaguj. Bądź bezpiecznym rodzicem – zachęcają gwiazdy w Dzień Dziecka
Ruszyła nowa odsłona kampanii „Kocham. Nie biję”. Gwiazdy patronujące akcji m.in. Magdalena Różczka, Omenaa Mensah mówiły o tym, jak być bezpiecznym rodzicem.

- Mimo nowelizacji ustawy z 2010 roku o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zakazującej stosowania kar cielesnych w wielu rodzinach bicie dzieci wciąż jest akceptowalną metodą wychowawczą – uważa Czarek Sochacki, prezes fundacji KCK. – Silnie emocjonalny przekaz  kampanii ma uczulić rodziców na konsekwencje stosowania przemocy wobec najmłodszych. Na konferencji zorganizowanej przez Fundację „Krajowe Centrum Bezpieczeństwa” akcję „Kocham. Nie biję” firmowały swoim nazwiskiem znane osoby. Jedną z pierwszym ambasadorek kampanii jest m.in. Magdalena Różczka, aktorka. - Pamiętam jak zostały wyemitowane pierwsze spoty w 2008 roku i jaki był ich odzew – wspomina aktorka. - Wówczas mamy, którym zdarzyło się potrząsnąć, albo krzyknąć na dziecko mówiły, że mają olbrzymie wyrzuty sumienia z powodu tego, co się stało. Więc podkreślam akcja nie jest skierowana do tej  grupy odbiorców. Kampania jest skierowana do rodziców, nauczycieli którzy myślą, że bicie , czy groźba jest metodą wychowawczą . To trzeba zmienić – apelowała aktorka i zachęcała do tego, by reagować w sytuacjach, kiedy mamy choć cień podejrzenia, że dziecku może stać się krzywda . Zobacz spot akcji Kocham nie biję z udziałem Magdaleny Różczki. W spotach kampanii udział wzięła również Omenaa Mensah , prezenterka TVN. - Pamiętajmy, że dzieci obserwują nas we wszystkim co robimy i to wpływa na to, kim będą w przyszłości – mówi Omenaa Mensah. Czytaj więcej: Jeśli nie klaps to co. 6 pytań o bicie dzieci Zobacz spot z udziałem prezenterki: - Przemoc wobec dzieci często kojarzy nam się z patologiczną rodziną – powiedział Marcin Perchuć, aktor. – Niestety to mylne wyobrażenie. Często patrzymy na rodzinę, która z pozoru wydaje się idealna o wysokim statusie społecznym, natomiast w domu na co...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak