Zupa kalafiorowa dla niemowlaka to dobry sposób na zaznajomienie maluszka ze smakiem warzyw. Kalafior jest bardzo zdrowy i smaczny – od kiedy nadaje się dla niemowlęcia? Zupka kalafiorowa świetnie sprawdzi się w początkach rozszerzania diety. Podajemy prosty przepis.

Reklama

Zupa kalafiorowa dla niemowlaka

Eksperci zalecają, by rozszerzanie diety rozpocząć od warzyw. I choć na początku najlepiej podać niemowlakowi zielone warzywa (np. brokuł), to jeśli chodzi o smak i wartości odżywcze zupa kalafiorowa w niczym im nie ustępuje!

Zupa kalafiorowa dla niemowlaka: przepis

Poniżej podajemy przepis na domową zupę kalafiorową dla niemowlaka. Upewnij się, że warzywa na zupkę dla dziecka są świeże.

Składniki:

  • 1 kalafior
  • kawałek korzenia pietruszki
  • mała marchewka
  • mały ziemniak
  • natka pietruszki

Przygotowanie:

Zobacz także

Warzywa umyj, obierz i podziel na cząstki. Kalafiora, marchewkę, ziemniaka i pietruszkę zalej wodą i gotuj do miękkości (ok. 30 minut). Nie sol i nie doprawiaj! Zupkę posyp natką pietruszki i zmiksuj na krem.

Zupa kalafiorowa dla niemowlaka: od kiedy?

Zupa kalafiorowa to zdrowy posiłek, który może się znaleźć w jadłospisie 6-miesięcznego niemowlaka. Kalafior ma delikatny smak i idealnie nadaje się jako dodatek do zup. Młodszemu niemowlakowi podawaj kalafiora zmiksowanego – w postaci zupy-kremu.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama