Cytaty na chrzest
AdobeStock
Święta i uroczystości

Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin

Cytaty na chrzest nadają się jako życzenia do kartki pamiątkowej albo jako dedykacja do albumu z okazji chrztu. Jeśli to ty organizujesz chrzest swojego dziecka - sentencje i aforyzmy mogą ci posłużyć jako treść zaproszenia, by nie ograniczać się jedynie do daty i miejsca. Wybierz spośród cytatów z Biblii, Jana Pawła II, księdza Twardowskiego lub innych złotych myśli.

Ładne cytaty na chrzest sprawią, że dziecko będzie mieć po latach wspaniałą pamiątkę na kartce z okazji chrztu lub w albumie. Przedstawiamy najpiękniejsze sentencje na chrzest nieznanych autorów oraz pochodzące z Pisma Świętego. Możecie także zainspirować się słowami i cytatami z Jana Pawła ll lub ks. Jana Twardowskiego. Wybierzcie te złote myśli na chrzest, który najbardziej przypadną wam do gustu. Dobrym pomysłem będzie też umieszczenie cytatów o dzieciach

Piękne cytaty na chrzest:

Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci

Cytaty na chrzest do karty pamiątkowej lub albumu

Wybierając się na uroczystość rodzinną, jaką jest chrzest święty dziecka, zwykle kupujemy kartkę na życzenia albo jakąś większą pamiątkę w postaci albumu. Warto wpisać do niej, oprócz samych życzeń, mądrą sentencję. Możecie skorzystać z naszych propozycji cytatów na chrzest: 

Dziecko To Dar Od Boga,
To Cząstka Nieba Na Ziemi.

***
W Dniu Chrztu Świętego
Stałeś Się Częścią Świata Bożego
I Odtąd Zawsze Anieli W Niebie
We Dnie I W Nocy Strzec Będą Ciebie.

***
Przez Chrztu Świętego wielki dar
o Chryste w swej hojności
swym dzieciom wiary dajesz skarb,
nadziei i miłości.
 

Zobacz także: 10 oryginalnych pomysłów na pamiątkę z okazji chrztu

Cytaty na chrzest z Pisma Świętego

Ponieważ chrzest święty jest pierwszą duchową uroczystością dziecka i zakładamy, że jeśli rodzice decydują się na przyjęcie przez nie tego sakramentu, to znaczy, że wiara ma dla nich znaczenie, można wykorzystać w karcie pamiątkowej werset z Pisma Świętego. Te biblijne cytaty będą odpowiednie na chrzest:

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie;
nie przeszkadzajcie im,
do takich bowiem należy Królestwo Niebieskie.
(Mk 10, 14)
 
***
Bóg swoim aniołom dał rozkaz o Tobie, aby Cię strzegli na wszystkich Twych drogach.
(Ps. 91, 11)
 
***
Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
(Mk 16,16)
 

Nie tylko wpisanie biblijnego wersetu do karty jest dobrym pomysłem. Warto z okazji chrzcin kupić maluszkowi Pismo Święte. Tu znajdziecie egzemplarze idealne na prezent:

Cytaty na chrzest - Jan Paweł ll

Jan Paweł ll w ciągu swojego pontyfikatu wygłaszał wiele przemówień. Ich słowa stały się powszechnie znanymi cytatami oraz sentencjami. Wiele z nich to uniwersalne wskazówki w kwestii wiary, życia, miłości. Oto niektóre z nich, które sprawdzą się także jako cytaty na chrzest dziecka:

Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje.

***
Trzeba być pokornym, ażeby łaska Boża mogła w nas działać, przeobrażać nasze życie i przynosić owoc dobra.

***
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę.

***
Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.

***
Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.

***
Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

***
Jeśli ktoś lub coś każe ci sądzić, że jesteś już u kresu, nie wierz w to! Jeśli znasz odwieczną Miłość, która Cię stworzyła, to wiesz także, że w Twoim wnętrzu mieszka dusza nieśmiertelna. Różne są w życiu „pory roku”: jeśli czujesz akurat, że zbliża się zima, chciałbym, abyś wiedział, że nie jest to pora ostatnia, bo ostatnią pora Twego życia będzie wiosna: wiosna zmartwychwstania. Całość twojego życia sięga nieskończenie dalej niż jego granice ziemskie: Czeka cię niebo.

***
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

***
Być człowiekiem sumienia to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków i ciągle na nowo się nawracać.

***
Człowieka trzeba mierzyć miarą serca.

***
Boża miłość nie nakłada na nas ciężarów, których nie moglibyśmy unieść, ani nie stawia nam wymagań, którym nie moglibyśmy sprostać, jeśli wzywa, przychodzi z konieczną pomocą.

Cytaty na Chrzest - Jan Twardowski

Jan Twardowski był księdzem, ale też bardzo cenionym poetą. Zagadnienia wiary i filozofii przedstawiał w sposób nieskomplikowany. Pisał o sprawach bliskich każdemu z nas: miłości, wierze, cierpieniu, tęsknocie. Jego cytaty będą odpowiednie na chrzest dziecka, czyli początek podróży z Bogiem:

Uśmiech jest najprawdziwszym, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy.

***
W życiu jest najlepiej, kiedy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest nam tylko dobrze – to niedobrze.

***
Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów nie ma.

***

Jak nie będziesz na nic czekał, to dostaniesz za dużo. Jak na cokolwiek będziesz czekał, to dostaniesz za mało.
 

***

Jeśli ktoś się modli, Pan Bóg w nim oddycha.
 

***
Wiara to jest ciągłe szukanie, ciągłe wątpliwości, wiara nie oznacza kamiennego spokoju, braku rozdarcia. W tym także jest podobna do miłości. Nawet wiara prosta nie istnieje bez niepokoju.

***
Żeby poznać Jezusa, trzeba ruszyć się z miejsca i szukać ludzi, w których On mieszka.

***
Najwyższa mądrość – czuć się dzieckiem Boga.

***
Jeśli jest noc – musi być dzień,
jeśli łza – uśmiech
jak źle – to i Bóg jest na pewno.

***
Wierzyć to znaczy nawet nie pytać.

***
I zapomnij, że jesteś gdy mówisz, że kochasz.

***
… nie lękajmy się wiary, która w dzisiejszym świecie może się tylko pozornie wydawać słabą, bezsilną jak ziarnko gorczycy, najmniejsze z nasion. Ta pozornie bezsilna wiara jest wiarą heroiczną – początkiem cudów.

Rymowane życzenia na chrzest

Jeżeli chodzi o same życzenia z okazji chrztu, nie muszą być to być zwyczajne życzenia zdrowia i łask od Boga. Ciekawie będzie prezentował się krótki wiersz, pod którym wystarczy dopisać „życzą XY”. Polecamy wybrać którąś z poniższych wyjątkowych rymowanek:

Kochaj Swoich Rodzicieli,
By Pociechę Z Ciebie Mieli,
Ale Pomnij, Że Bóg W Niebie,
Ma W Opiece Zawsze Ciebie.

***
Niechaj Bóg Cię Błogosławi,
Niech Przy Tobie Zawsze Trwa,
Niechaj Będzie Bożym Dziełem
Każda Chwila Twa.

***
Nie Lękaj Się Zawsze
Wybierać Chrystusa.
Niech Ten Wybór Nadaje
Kształt Twojemu Życiu

***
Niech w każdej życia godzinie strzeże Cię Bóg łaskawy.
Niech Jego miłość będzie dla Ciebie drogowskazem,
A Twoje serce do końca dni swoich niech będzie ufne i czyste.

***
W pielgrzymce życia Swojego
Niech Cię zawsze Pan Bóg broni
I mocą Chrztu Świętego
Od pokus i złego chroni
Kochaj rodziców swoich
By pociechę z Ciebie mieli
I pomnij, że Bóg w niebie
Zawsze patrzy na Ciebie.

 


Zobacz także:

cytaty o miłości
adobe stock
Aktualności
Czym jest miłość? Te cytaty mówią wszystko! Z którym się zgadzacie?
Zdefiniowanie miłości jest zadaniem bardzo trudnym, ponieważ dla każdego może ona oznaczać coś zupełnie innego. Fascynację tym zjawiskiem, które jest najczęściej utożsamiane z uczuciem, widać w wielu cytatach, wierszach i aforyzmach. Oto niektóre z nich! Który jest najbliższy waszemu sercu?

Wielu chciałoby zrozumieć, czym jest miłość, a na pewno każdy chciałby ją poczuć. Większość ludzi doznała tego stanu i potrafi powiedzieć o nim wiele. Są jednak i tacy, dla których miłość wciąż jest tajemnicą i czują, że nie udało im się doświadczyć takiej miłości, jakiej pragną. Poniższy wybór cytatów i fragmentów wierszy może pomóc zobrazować, czym bywa miłość , a szczęśliwcom posłuży za refleksję lub inspirację do życzeń na wiele okazji!  Cytaty o miłości Miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy. Dante Alighieri * * * Aby miłość trwała przez całe życie, trzeba ją pielęgnować starannie jak ogród. Henry Bordeaux * * * Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem. Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie niczego już w zamian nie oczekuje. Antoine de Saint-Exupéry * * * Mi­łość ci wszyst­ko wy­ba­czy Smu­tek za­mie­ni ci w śmiech Mi­łość tak pięk­nie tłu­ma­czy Zdra­dę i kłam­stwo i grzech Julian Tuwim * * * Niedojrzała miłość mówi: kocham cię, ponieważ cię potrzebuję. Dojrzała mówi: potrzebuję cię, ponieważ cię kocham. Erich Fromm * * * Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie. Konstanty Ildefons Gałczyński * * * Nie wi­dzia­łam cię już od mie­sią­ca. I nic. Je­stem może bled­sza, tro­chę śpią­ca, tro­chę bar­dziej mil­czą­ca, lecz widać moż­na żyć bez po­wie­trza! Maria Pawlikowska-Jasnorzewska * * * Na naszą słabość i biedę, niemotę serc i dusz. Na to, że nas nie zabiorą do lepszych gór i mórz. Na czarnych myśli tłok, na oczy pełne łez lekarstwem miłość bywa. Jeżeli miłość jest, jeżeli jest możliwa....

co kupić na chrzest
AdobeStock
Święta i uroczystości
Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]
Co kupić na chrzest – to pytanie zadają sobie nie tylko rodzice chrzestni, ale również pozostali gości. Najlepiej zdecydować się na rzecz, która będzie trwałą pamiątką, a przy tym będzie miała walory użytkowe.
cytaty o dzieciach
Adobe Stock
Czas wolny
Cytaty o dzieciach: piękne, mądre, śmieszne + cytaty o dzieciach i rodzicach
Cytaty o dzieciach mogą być sympatycznym urozmaiceniem życzeń z okazji narodzin maleństwa, chrzcin czy pierwszych urodzin dziecka. Przedstawiamy zbiór najpiękniejszych sentencji o dzieciach.

Cytaty o dzieciach – warto po nie sięgnąć, aby w ładny sposób oddać uroki bycia mamą, tatą czy dziadkiem lub babcią. Będą też ładnie wyglądać na bileciku dołączonym do prezentu urodzinowego dla maluszka, czy z okazji jego chrztu. Idealnie nadają się też do zindywidualizowania życzeń dla świeżo upieczonych rodziców. Wybrałyśmy piękne, mądre i inspirujące cytaty o dzieciach, które czasami rozbawią, a niekiedy zmuszą do refleksji. Ciekawe sentencje można też znaleźć samemu, uważnie czytając książki i notując sobie co ciekawsze stwierdzenia. Takie samodzielnie wyszukane cytaty o dzieciach będą jeszcze bardziej oryginalne. Spis treści:  Najpiękniejsze cytaty o dzieciach Śmieszne cytaty o dzieciach Cytaty o dzieciach i rodzicach Cytaty o dzieciach: Jan Paweł ll Cytaty o dzieciach: Janusz Korczak Cytaty o dzieciach: Paulo Coelho Maria Montessori - cytaty o dzieciach Cytaty z Biblii o dzieciach Najpiękniejsze cytaty o dzieciach Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka. (Don Herold) *** Dzieci bardziej niż inni potrzebują mieć zupełną pewność, że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają. (Quoist Michel) *** Nic nie jest tak szlachetne i przydatne jak dobre wspomnienie... Kto zgromadził wiele takich wspomnień z dzieciństwa, zaopatrzył się na całe swe życie. (Fiodor Dostojewski) *** Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie. (Rosa Montero) *** Jeśli chcesz dobrze dla swoich dzieci, to spędzaj z nimi dwa razy więcej czasu i wydawaj na nie dwa razy mniej pieniędzy. (Abigail Van Buren) *** Pozostań dzieckiem, aby cię zawsze mogły kochać twoje dzieci. (przysłowie estońskie) *** Rodzice powinni nie tyle starać się o to, aby dzieciom pozostawić po sobie dobra, ale żeby dzieci zostawić dobre. (św. Ignacy Loyola) *** Kiedy decydujesz się na dziecko,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj