Nauczyciel w przedszkolu musi być cierpliwy, troskliwy i wyrozumiały. Oprócz realizacji podstawy programowej musi zapewnić dzieciom codzienną rozrywkę w postaci zabaw. Warto też pamiętać o tym, że nauczycielki często muszą zajmować się dziećmi – nie każdy trzylatek jest samodzielny, duża część z nich nie umie się jeszcze ubrać czy w pełni samodzielnie się załatwić, co ostatecznie spada na barki nauczycielki.

Reklama

Przyjęło się, że Dzień Nauczyciela jest dedykowany głównie nauczycielom w szkole, a Dzień Edukacji Narodowej to tak naprawdę święto wszystkich pracowników oświaty, nie tylko nauczycieli w szkole. Warto docenić też nauczycieli pracujących w przedszkolu. Co wręczyć na Dzień Nauczyciela w przedszkolu? Jak zorganizować ten wyjątkowy dzień z maluchami? Podpowiadamy.

Dzień Nauczyciela w przedszkolu – pomysły na prezenty

Wręczenie drobnego upominku z okazji Dnia Nauczyciela to miły gest w stronę przedszkolanek. Wystarczą chociażby kwiaty czy czekoladki. Równie dobrym pomysłem będzie wręczenie dobrej kawy, herbaty czy miodu wysokiej jakości. Miłą pamiątką dla nauczycieli przedszkolnych jest też drewniana tablica, na której wyryte są życzenia na Dzień Nauczyciela od dzieci z przedszkola i ich rodziców, podobnie jak plakat z życzeniami lub inspirującym cytatem o nauczycielach. Jako prezent na Dzień Nauczyciela w przedszkolu sprawdzi się również kubek z napisem „Dla naszej ulubionej przedszkolanki”. Jeśli chcesz wręczyć coś niebanalnego, możesz pokusić się o zakup pięknie pachnącej świecy ze specjalną dedykacją dla nauczycielki na etykiecie.

Pomysły na Dzień Nauczyciela w przedszkolu

Jak się obchodzi Dzień Nauczyciela w przedszkolu? Z tej okazji można zorganizować przedstawienie – specjalnie dla przedszkolanek i dyrekcji. Przedstawienie może polegać na wyrecytowaniu rymowanych wierszyków dotyczących Święta Edukacji Narodowej czy śpiewaniu piosenek. Na koniec dzieci wręczają samodzielnie wykonane laurki. W ten sposób maluchy nauczą się szacunku do pracy uczących ich nauczycieli. Jeśli w tym dniu nie macie aż tyle czasu przeznaczonego na świętowanie, można wykorzystać jeden z podanych niżej pomysłów:

  • nauczenie dzieci wierszyków dotyczących Dnia Edukacji Narodowej;
  • wydrukowanie dzieciom laurek na Dzień Nauczyciela, które miałyby pokolorować i wręczyć nauczycielkom;
  • wspólne zaśpiewanie piosenek, których słowa będą nawiązywać do Dnia Nauczyciela;
  • zorganizowanie przedstawienia z okazji Dnia Nauczyciela, gdzie przedszkolaki odgrywałyby rolę nauczycieli;
  • zorganizowanie grupowej sesji zdjęciowej z okazji Dnia Nauczyciela.

Zobacz też:

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama