Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Laurka na Dzień Nauczyciela
AdobeStock
Święta i uroczystości

Laurka na Dzień Nauczyciela: pomysły i wzory do druku

Do zrobienia laurki na Dzień Nauczyciela wystarczą najprostsze akcesoria, które większość z nas ma w domu. Można także wydrukować gotowy wzór kartki, którą chcemy wręczyć nauczycielowi w dniu jego święta. Sprawdźcie nasze pomysły, jak zrobić laurkę na Dzień Nauczyciela.

Laurka na Dzień Nauczyciela to, poza prezentem i kwiatami, bardzo miły gest, którym można okazać wdzięczność i szacunek gronu pedagogicznemu. Taka ręcznie wykonana kartka przez ucznia z pewnością rozczuli i ucieszy każdego pedagoga. W środku laurki koniecznie wpiszcie życzenia na Dzień Nauczyciela lub jakiś zabawny wierszyk. 

Spis treści

1. Jak zrobić laurkę na Dzień Nauczyciela? 

2. Laurka na Dzień Nauczyciela do druku 

3. Laurki na Dzień Nauczyciela – wzory

Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film

Jak zrobić laurkę na Dzień Nauczyciela? 

Laurkę na Dzień Nauczyciela dziecko może zrobić samodzielnie – taki gest z pewnością zostanie  doceniony. Poniżej przedstawiamy pomysły na taką laurkę. Są dość proste, więc powinien sobie z nimi poradzić nawet najmłodszy uczeń (z delikatną pomocą rodziców). Do większości laurek potrzebny będzie jedynie kolorowy papier, klej, nożyczki i dużo zapału!

Laurka z różyczkami

laurka na Dzień Nauczyciela
AdobeStock

Sposób wykonania:

 1. Wytnijcie pięć czerwonych paseczków średniej grubości.
 2. Zwińcie je tak, by przypominały różyczki i naklejcie na białą kartę papieru.
 3. Z zielonego papieru wytnijcie listki i naklejcie je przy różyczkach.
 4. Zieloną kartkę papieru przetnijcie na pół, a następnie złóżcie w „harmonijkę”.
 5. Taki „wachlarz” naklejcie na dół kartki – w ten sposób powstaną łodyżki różyczek.
 6. Jeśli macie w domu koraliki – możecie je poprzyklejać, by laurka była jeszcze bardziej efektowna.

Laurka z kolorowymi kwiatkami

laurka na Dzień Nauczyciela
AdobeStock

Ta laurka jest bardzo prosta.

Sposób wykonania:

 1. Z kolorowych kartek powycinajcie kwiatuszki (mogą mieć różne wzory).
 2. Z kartek o innych kolorach wytnijcie małe kółeczka i naklejcie w sam środek kwiatuszków.
 3. Całość przyklejcie na białą kartkę.
 4. Z zielonego papieru możecie wyciąć listki i łodyżki kwiatków lub dorysować je kredkami.

Laurka z kokardkami

laurka na Dzień Nauczyciela
AdobeStock

Ta laurka jest bardzo oryginalna i z pewnością bardzo zaskoczy nauczyciela.

Sposób wykonania:

 1. Kolorowy makaron wstążeczki przyklejcie do kartki papieru, tak jak jest to pokazane na obrazku (przyda się mocniejszy klej, np. Kropelka). Już powstał piękny bukiet kwiatów!
 2. Z kawałka materiału lub sznurka zróbcie podstawę do bukietu (możecie także dorysować ją kredkami).

Laurka z pięknym bukietem kwiatów

laurka na Dzień Nauczyciela
AdobeStock

Ta laurka jest bardzo podobna do jednej z poprzednich propozycji.

Sposób wykonania:

 1. Najpierw wytnij kształty kwiatków z kolorowego papieru.
 2. Następnie wytnij małe kółeczka z innych kolorów i naklej je na kwiatki.
 3. Gdy to będzie już gotowe – naklej kwiatki na kartkę papieru. 
 4. Wytnij łodygi i listki z zielonego papieru.
 5. Przyklej je tak, by całość przypominała piękny bukiet kwiatów.

Laurka z kwiatami 3D

laurka na Dzień Nauczyciela
AdobeStock

Ta laurka jest zdecydowanie bardzo wyjątkowa – kwiatki 3D zrobią wrażenie na każdym nauczycielu.

Sposób wykonania:

 1. Wytnij po pięć paseczków z kolorowych kartek (po pięć z każdego koloru: zielonego, czerwonego, pomarańczowego, niebieskiego i żółtego). ]
 2. Następnie naklej je na kartkę papieru w taki sposób, jak jest pokazane na obrazku.
 3. Niżej możesz dorysować np. prezent, listki lub zrobić piękny napis „Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Nauczyciela”.

Laurka na Dzień Nauczyciela do druku 

Jako laurki dobrze sprawdzą się też kolorowanki. Jest to znacznie łatwiejsza wersja, niż poprzednie propozycje. Zadaniem dziecka będzie pokolorowanie obrazka najpiękniej jak potrafi – w końcu to prezent dla nauczyciela w dniu jego święta. 

Laurka do pokolorowania z kwiatkami

Te urocze kwiatuszki spodobają się każdemu nauczycielowi. Maluch może dorysować także inne elementy na obrazku, np. słońce, chmurki. Pobierz kolorowankę poprzez kliknięcie w obrazek.

laurka na Dzień Nauczyciela
AdobeStock

Laurka-kolorowanka z bukietem kwiatów

Ten obrazek jest nieco trudniejszy, dlatego dobrze sprawdzi się w przypadku starszych dzieci. Drobne elementy wymagają precyzji, więc maluch mógłby sobie nie poradzić z tą kolorowanką. Pobierz kolorowankę poprzez kliknięcie w obrazek.

laurka na Dzień Nauczyciela
AdobeStock

Laurka do pokolorowania z tulipanami

Tulipany można pokolorować na różne kolory. Ten obrazek sprawdzi się świetnie dla nauczycielki lub nauczyciela, którzy są wielbicielami tych kwiatów. Pobierz kolorowankę poprzez kliknięcie w obrazek.

laurka na Dzień Nauczyciela
AdobeStock

Laurki na Dzień Nauczyciela – wzory

Te laurki wystarczy po prostu wydrukować. Na drugiej stronie kartki dziecko może wypisać piękne życzenia lub np. cytaty o nauczycielach

Laurka z ptakami

Ten piękny obrazek zachwyci każdego nauczyciela! Jest pełen kolorów i bije z niego radość. Kliknij w obrazek, żeby go pobrać i wydrukować. 

laurka na Dzień Nauczyciela
AdobeStock

Laurka z goździkami

Ten obrazek będzie doskonały dla nauczycieli, którzy lubią te kwiaty. Kliknij w obrazek, żeby go pobrać i wydrukować. 

laurka na Dzień Nauczyciela
AdobeStock

Laurka z tulipanami

Laurka z tulipanami przypadnie do gustu każdemu! Dodatkowo, wraz z obrazkiem, można wręczyć nauczycielowi bukiet właśnie tych kwiatów. Kliknij w obrazek, żeby go pobrać i wydrukować. 

laurka na Dzień Nauczyciela
AdobeStock

Zobacz także

wierszyk dla nauczyciela przedszkola
AdobeStock
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola, wyrecytowany przez uczniów, z pewnością będzie dla niego wspaniałą niespodzianką. Sprawdź nasze propozycje takich wierszyków. Będą odpowiednie zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.

Wierszyk dla nauczyciela przedszkola idealnie sprawdzi się także jako życzenia, np. z okazji Dnia Nauczyciela, w dniu urodzin lub na zakończenie roku szkolnego. Takie wierszyki nie powinny być zbyt długie, by maluchy nie miały problemów z ich zapamiętaniem. Mogą być śmieszne i rymowane – wtedy z pewnością wywołają uśmiech na twarzy pani przedszkolanki, a dzieciom jeszcze łatwiej będzie się ich nauczyć. Życzenia (wierszyk) dla nauczyciela przedszkola – propozycje Jeśli nie wiecie, czego życzyć pani nauczycielce z przedszkola – zainspirujcie się naszymi pomysłami. Poniższe propozycje są idealne do wyrecytowania przez dziecko. Nasza Pani jest kochana zawsze ma dla dzieci czas, zwykle pani śpiewa dla nas, ale dziś posłucha nas. Proszę pani, proszę pani my lubimy panią tak, że jak pani nie ma z nami nawet lizak traci smak. *** Naszej Pani dziś składamy słoneczne życzenia: zdrowia, szczęścia i radości i marzeń spełnienia. Aby zawsze było słońce i uśmiech na twarzy, aby wszystko się spełniło o czym Pani marzy. *** Kto podawał mi chusteczki kiedy katar z noska płynął? Kto przytulił, kiedy nagle ukochany miś zaginął? Na zły humor smutny ranek, kożuch w mleku, muchy w nosie? Kto nas uczył ślicznie pisać, gdy rodzice byli w pracy? Za to wszystko dziś dziękują bardzo wdzięczni Przedszkolacy. *** Namęczyła się pani z nami więc za wszystko bardzo panią przepraszamy. Może w przyszłym roku, już będziemy lepsi. Chcieliśmy, ale pewni nie jesteśmy. Zdaje się nam jednak, że nam dobrze razem, i że pani i tak lubi całą naszą gromadę. *** Wszystkim paniom, które nam tyle ciepła dawały – DZIĘKUJEMY! Za pracę i cierpliwość – DZIĘKUJEMY! Za dobre wnikliwe oczy, co zawsze wszystko widziały – DZIĘKUJEMY! Za słowa, co...

życzenia dla ucznia
AdobeStock/Pixel-Shot
Edukacja
Życzenia dla ucznia: od wychowawcy, od nauczyciela, na zakończenie roku szkolnego
Życzenia dla ucznia to miły sposób na zakończenie szkoły i podziękowanie dzieciom za wspólny rok szkolny. Dobrze, jeśli życzenia dla uczniów wywołają uśmiech, wzruszą i pozwolą ciepło myśleć o szkole. Podajemy przykładowe, gotowe życzenia dla uczniów od wychowawcy i od nauczyciela na zakończenie roku szkolnego.

Życzenia dla uczniów to już tradycja w większości szkół. Składają je dzieciom i wychowawcy, i nauczyciele różnych przedmiotów nie tylko na zakończenie szkoły w przypadku najstarszych uczniów, ale i na zakończenie każdego roku szkolnego. Życzenia dla ucznia powinny być radosne i pełne ciepłych słów: warto zawrzeć w nich podziękowanie za wspólną pracę i wyrazić nadzieję na udane wakacje. Nie zaszkodzi, jeśli życzenia dla uczniów od wychowawcy zostaną napisane z poczuciem humoru – przypomną zabawne sytuacje, wywołają uśmiech i pogłębią więź dzieci z nauczycielem. Spis treści: Życzenia dla uczniów od wychowawcy Życzenia dla uczniów od nauczyciela Życzenia: wierszyki dla uczniów na zakończenie roku szkolnego Życzenia dla uczniów na zakończenie szkoły Życzenia dla uczniów od wychowawcy Oto przykłady życzeń dla uczniów od wychowawcy. Takie życzenia są szczególne, bo to wychowawca spędza z klasą najwięcej czasu, najlepiej zna dzieci i troszczy się o ich rozwój. Warto wpleść w życzenia kilka osobistych słów, podkreślić dumę i przywiązanie do klasy. Drogie dzieci! Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nastał wreszcie zasłużony czas odpoczynku. Mijający rok szkolny był niezwykle wymagający. Za nami trudy codziennej nauki, godziny spędzone na trudnych rozmowach i rozwiązywaniu konfliktów. Do tego mierzyliśmy się z nauką zdalną i zwyczajnie tęskniliśmy za normalnością. Każdy z nas miał chwile zwątpienia. Ale dziś muszę przyznać, że jestem z was dumna/dumny! Dziś wiem, że żadne wyzwanie nie okazało się dla was zbyt trudne. Zawsze wierzyliście w swoje możliwości, byliście wytrwali i niezłomni. Jestem szczęśliwa/szczęśliwy, że mogę was uczyć, spędzać z wami czas i poznawać was. Z głębi serca życzę wam, aby nadchodzące wakacje były...

Życzenia na Dzień Nauczyciela
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Życzenia dla nauczycieli od uczniów – śmieszne, rymowane, wierszyki, cytaty
Życzenia dla nauczycieli to bardzo miły sposób docenienia pracy pedagogów. Jeśli nie wiesz, czego życzyć nauczycielom – skorzystaj z naszych pomysłów. Oto propozycje życzeń: złote myśli, dedykacje, sentencje, wierszyki, nie tylko dla wychowawcy.

Zakończenie roku szkolnego i Dzień Edukacji Narodowej, czyli tzw. Dzień Nauczyciela to wyjątkowe okazje, kiedy uczniowie mogą podziękować wychowawcom i nauczycielom za ich pracę i pasję przekazywania wiedzy. Najczęściej nauczyciele są obdarowani wierszami, kwiatami, a także drobnymi upominkami, do których dołączone są dedykacje. Sprawdź, jakie życzenia dla nauczycieli będą najlepsze, aby wyrazić wdzięczność za trud i czas poświęcony na wychowanie i naukę. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w układaniu wierszyków i aforyzmów, skorzystaj z naszych gotowych propozycji: Wierszyki dla nauczycieli Śmieszne życzenia dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego i Dzień Nauczyciela Piękne cytaty o nauczycielach Krótkie życzenia dla nauczycieli Wierszyki dla nauczycieli Jeśli chcesz nadać swoim życzeniom bardziej nostalgiczny i elegancki charakter, warto sięgnąć po wzruszający wiersz lub sentencję. Mogą być umieszczone na kartkach okolicznościowych lub pięknie wyrecytowane.  Niejeden zły zwalczyłaś uczniowski nałóg, w naszych działaniach idziemy śladem Twoich nauk, oraz szlachetnych dążeń Twych. Więc w Twoje święto przyjmij nasz szacunek i podziękę, że w drodze do mądrości podałaś nam rękę. ***    Nasi kochani nauczyciele dla uczniów mają cierpliwości wiele. Za naukę, za trud co dzień wykonywany przeogromny bukiet życzeń Wam składamy. To życzenia szczere i prawdziwe, które prosto z serc uczniowskich płyną. I niech efekty Waszej pracy nigdy w nas nie zaginą! *** Naszej Pani dziś składamy słoneczne życzenia: zdrowia, szczęścia i radości i marzeń spełnienia. Aby zawsze było słońce i uśmiech na twarzy, aby wszystko się spełniło o czym Pani marzy. *** Drodzy nauczyciele! Dziękujemy Wam za wszystko, czego nas nauczyliście....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj