Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Święta i uroczystości

Pomysły na pisanki - proste, efektowne, oryginalne zdobienia

Brak ci pomysłów na pisanki wielkanocne? Zobacz, jak łatwo ozdobić jajka na Wielkanoc. Możesz połączyć ze sobą różne techniki zdobień. Pomysły na barwienie jajek mogą naprawdę zaskoczyć, a z pozornie zwykłych rzeczy wyczarujesz cuda! Nie musisz już tylko barwić jajek w kolorowych barwnikach z torebek. Pora na coś nowego!

Pomysły na pisanki nie muszą ograniczać się do zabarwienia jajek w farbkach. Wielkanocne pisanki mogą być prawdziwymi dziełami sztuki!

Czasem naprawdę nie trzeba wiele, by ze zwykłego jajka zrobić piękną, oryginalną ozdobę na stół wielkanocny lub do koszyczka ze święconką. Podpowiadamy, czym ozdobić pisanki.

Ciekawe pomysły na pisanki wielkanocne to także pisanki decoupage lub pisanki ozdobione potłuczonymi skorupkami

Pomysły na pisanki:

Pomysł na pisanki: jajka malowane cienkim markerem

pomysły na pisanki

Nie  kupiłaś barwników do jajek i myślisz, że w tym roku z malowania nici? Wcale nie musisz ich mieć! Wystarczy nawet zwykły, czarny pisak, by wyczarować piękne pisanki. W jaki sposób? Zobacz na filmiku! Możesz zapełnić całe jajko różnymi wzorami lub namalować konkretny obrazek, np. zajączka wielkanocnego

Pisanki ozdabiane serwetkami

pomysły na pisanki
mamotoja.pl

To drugi sposób na pisanki bez malowania. Wystarczy wyciąć (a nawet delikatnie wyrwać) wzory z serwetek, ponaklejać je na jajka i gotowe. Kupując jajka na pisanki, warto zwrócić uwagę na ich kolor. Te białe są o wiele lepsze, ładniej się barwią, a i bez malowania wyglądają estetycznie.

Zobacz też: Kraszanki: jajka malowane na ludowo

Pomysły na malowanie jajek: pisanki w kropeczki lub wzorki

pomysły na pisanki
mamotoja.pl

Wytnij z taśmy samoprzylepnej kółeczka i naklej je na jajka. Następnie zanurz je w wodzie z naturalnymi barwnikami i odczekaj chwilę. Po wyjęciu i wyschnięciu jajek zdejmij naklejki. Pisanki gotowe!

Pisanki oklejone koronką

pomysły na pisanki
Adobe Stock

Żeby zrobić takie urocze pisanki, będziesz potrzebować kilku centymetrów koronkowego materiału oraz farbki do jajek. Najpierw zanurz jajka w barwniku, poczekaj aż wyschną. Następnie za pomocą kleju oklej je dookoła paskiem koronki. Możesz zrobić także pisanki, które będą mieć kilka takich pasków koronkowego materiału. 

Pisanki – zwierzątka

pomysły na pisanki
Adobe Stock

Żeby zrobić takie urocze ludziki potrzebujesz kolorowego filcu. Z szarego filcu musisz wyciąć stópki i uszka dla zajączka. Z czerwonego – grzebień dla kurczaka, a z brązowego jego stópki. Następnie przyklej to wszystko za pomocą kleju lub taśmy dwustronnej do jajek. Oczka, uśmiech, nos musisz domalować markerem. 

Pisanki – ludziki 

pomysły na pisanki
Adobe Stock

Żeby zrobić pisanki-ludziki potrzebujesz tylko plasteliny w różnych kolorach. Na obrazku pokazane są pisanki z maseczkami na twarzy. Możesz jednak zrobić je w dowolny sposób, np. doklejając wąsy lub szeroki uśmiech. Zamiast włosówmożesz też ulepić np. czapkę lub kapelusz. Takie oczka, które wyglądają jak prawdziwe, dostaniesz w wielu sklepach papierniczych. Kosztują dosłownie kilka złotych. Bez problemu zastąpisz także zastąpić oczami wykonanymi z plasteliny. 

Złote pisanki

pomysły na pisanki
Adobe Stock

Aby zrobić takie pisanki potrzebny będzie jedynie złoty spray. Możesz go zamówić przez internet. Z łatwością kupisz go również w sklepie, np. w Empiku. Całość wykonania tych złotych pisanek zajmie dosłownie kilka minut. Pamiętaj jednak, by koniecznie podłożyć jakąś podkładkę pod barwione jajka. 

Macie już swoje pisanki? Jeśli tak, to pochwalcie się w komentarzach, jak wam wyszły (a jeśli nie, to… do dzieła)!

Zobacz także:

jak zrobić baranka wielkanocnego
AdobeStock
Święta i uroczystości
Jak zrobić baranka wielkanocnego: 8 prostych sposobów
Baranek wielkanocny z włóczki, z waty, z masy solnej, patyczków do uszu lub ciasta. Skorzystaj z naszych pomysłów i wykonaj baranka na Wielkanoc razem z dzieckiem! Podpowiadamy, jak zrobić baranka wielkanocnego w naprawdę prosty sposób.

Chcesz, aby przynajmniej część ozdób świątecznych w twoim domu była wykonana ręcznie? To doskonały pomysł, zwłaszcza, że takie prace można robić wspólnie z dziećmi. Maluchy z pewnością będą zachwycone! Symbolem Świąt Wielkiej Nocy jest baranek. Warto więc, by to właśnie on był tą samodzielnie przez was wykonaną dekoracją. Może zdobić wielkanocny stół lub koszyczek ze święconką. Tylko jak zrobić baranka wielkanocnego samodzielnie? Oto kilka ciekawych i prostych pomysłów na wyjątkowe baranki wielkanocne domowej roboty! Jeśli zastanawiasz się, z czego można zrobić baranka wielkanocnego, by wyglądał naprawdę oryginalnie – koniecznie sprawdź nasze propozycje!  Jak zrobić baranka wielkanocnego? Baranek wielkanocny z włóczki Baranek wielkanocny z rolki po papierze toaletowym Baranek wielkanocny z papieru  ​ Baranek wielkanocny z waty Baranek wielkanocny z patyczków do uszu Baranek wielkanocny z masy solnej Baranek wielkanocny z ciasta Baranek wielkanocny – wyklejanka 1. Baranek wielkanocny z włóczki Baranek wielkanocny to jeden z najważniejszych symboli zbliżających się świąt. Z tym że wcale nie musi być z cukru czy masła, bo można wykonać go też z włóczki. Do wykonania baranka z włóczki potrzebne są: biała włóczka, 2 rolki po papierze toaletowym (lub inny sztywny karton), czarny filc, czerwona wstążka, czarny drucik, samoprzylepne oczka, nożyczki, klej na gorąco. Jak zrobić baranka wielkanocnego z włóczki krok po kroku? Przetnij wzdłuż dwie rolki po papierze i zroluj je na mniejsze rolki. Złącz obie rolki i owiń włóczką. Przewiąż mocno włóczkę przez środek, by powstał pompon. Wyciągnij rolki spod włóczki. Wytnij głowę baranka z filcu. Do wyciętej  buzi...

zajączek wielkanocny
AdobeStock
Święta i uroczystości
Zajączek wielkanocny – kiedy przychodzi, co symbolizuje?
Zajączek wielkanocny jest komercyjnym symbolem Wielkanocy, ale nie tylko. Choć ma pogański rodowód, na dobre rozgościł się między barankami i pisankami. Wyjaśniamy, kiedy zając przynosi prezenty i skąd wziął się zwyczaj obdarowywania słodyczami podczas świąt wielkanocnych. Sprawdzamy, w jaki sposób postać zająca zainspirowała twórców czekoladowych figurek i dlaczego niektórzy nazywają go królikiem wielkanocnym.

Zając wielkanocny tak mocno wrósł w pejzaż świąt Wielkiej Nocy, że stał się jednym z symboli wielkanocnych i dziś trudno wyobrazić sobie święta bez niego. Dla jednych zajączek jest tylko czekoladową figurką lub pretekstem, a czasem także przymusem do kupowania prezentów, dla innych – okazją do wspaniałej wielkanocnej zabawy, której urokowi ulegają nie tylko dzieci. Kiedy zajączek przynosi prezenty – w Wielki Czwartek czy Niedzielę? Utarło się, że wielkanocny zając przychodzi z prezentami w pierwszy dzień świąt wielkanocnych. Dzieci dostają prezenty w Wielką Niedzielę, z samego rana, przed śniadaniem. Tak jest w całej Polsce, z wyjątkiem południa kraju. W niektórych regionach Śląska zgodnie ze zwyczajem dzieci otrzymują prezenty od zajączka już w Wielki Czwartek – to ostatni dzień przed Wielkanocą, kiedy można jeszcze zjeść coś słodkiego. Najczęściej zajączek przychodzi z prezentami do domu, Niektóre dzieci odnajdują je pod poduszką (tak jak prezent od Mikołaja), inne wystawiają w Wielką Sobotę wieczorem własnoręcznie zrobione koszyczki, w które zając ma podrzucić prezent. W wielu rodzinach żywy jest zwyczaj ukrywania prezentów od zajączka w mieszkaniu lub – najlepiej – w ogrodzie, zgodnie ze starą tradycją. Dzieci wstają rano i ruszają na poszukiwania czekoladowych jajek lub innych słodyczy i drobiazgów. We Francji np. maluchy razem z rodzicami szukają jajek schowanych przez zająca w miejskich parkach. Zajączek wielkanocny z czekolady – kto to wymyślił? Czekoladowe zajączki wielkanocne pochodzą z Niemiec. Zaczęto je produkować w XIX w. i bardzo szybko stały się popularne w wielu krajach, także w Polsce. To za sprawą niemieckich sąsiadów dotarł do nas również zwyczaj nagradzania  grzecznych dzieci słodkimi prezentami od zajączka. Najpierw pojawił się na Śląsku i w Wielkopolsce –...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak