Gdy do przyjęcia z okazji Halloween zostało jedynie kilka dni (a w ekstremalnych przypadkach tylko kilka godzin) idealnie sprawdzą się szybkie przebrania na Halloween. Przygotowałyśmy dla was inspiracje „przebrań last minute”, które będą idealne dla dzieci, ale sprawdzą się też w przypadku nastolatków, a czasami nawet dorosłych.

Reklama

Takie szybkie przebrania na Halloween bez problemu stworzycie z tego, co macie w szafie – wystarczy w niej porządnie pobuszować. Do tego trzeba dołożyć jeszcze makijaż na Halloween, kilka sprytnie wykonanych dodatków i gotowe! Oto szybkie i proste pomysły na przebrania na Halloween.

Koniecznie sprawdźcie też nasze inne pomysły na przebrania na Halloween dla dzieci.

Szybkie przebrania na Halloween:

  1. Przebranie czarownicy
  2. Przebranie na Halloween: duch
  3. Kostium mumia
  4. Przebranie zombie
  5. Dyniowe szaleństwo
  6. Halloweenowy kościotrup
  7. Rodzina jak z horroru

Przebranie czarownicy

Przebranie czarownicy to idealny kostium na Halloween. Wbrew pozorom, jego przygotowanie nie jest trudne i angażujące – musicie po prostu wykorzystać to, co macie w domu. Czarna bluzeczka i spódniczka lub ciemna sukienka będą idealne! Do tego odpowiedni makijaż (przyda się eyeliner mamy) i prawie gotowe! Musicie jeszcze zrobić kapelusz czarownicy – wykorzystajcie do tego czarną bibułę. Spód kapelusza utrwalcie, wkładając do środka tekturę w kształcie koła i obklejając ją po obu stronach bibułą.

Zobacz także
AdobeStock

Przebranie na Halloween: duch

To przebranie jest bardzo łatwe w przygotowaniu. Wystarczy, że wytniecie dziurki na oczy w prześcieradle i gotowe! Pamiętajcie jednak, by najpierw okryć się prześcieradłem, a później z pomocą innej osoby zaznaczyć czarnym flamastrem miejsce na oczy – muszą być one w odpowiednim miejscy, żebyście mogli wszystko dobrze widzieć, a potem po zdjęciu z siebie prześcieradła je wyciąć (nie wycinajcie dziurek na sobie, żeby się nie skaleczyć).

AdobeStock

Kostium mumia

Kostium mumia to chyba najłatwiejsze przebranie z naszego całego zestawienia! Wystarczy owinąć siebie lub dziecko bandażem (na pewno będziecie potrzebować kilku lub kilkunastu sztuk) lub papierem toaletowym. Szybkie, proste, a bardzo spektakularne!

AdobeStock

Przebranie zombie

Do tego przebrania będziecie potrzebować jedynie białej koszuli i czerwonej oraz białej farby, by pomalować nią twarz. Ten kostium będzie idealny dla młodszych dzieci, ale doskonale sprawdzi się też jako przebranie dla nastolatka. W dodatku wymaga jedynie poplamienia koszuli i pomalowania twarzy, co też będzie świetną zabawą!

AdobeStock

Dyniowe szaleństwo

Te kostiumy są idealne na Halloween dla dzieci. Nie są straszne, ale nawiązują do tego święta poprzez kolor pomarańczowy i typowo halloweenowe kapelusze (wcale nie musicie ich kupować, może zrobić takie samodzielnie z bibuły, a farbami narysować na nich straszne miny). Z pewnością też dzieci mają w swoich szafach jakieś pomarańczowe ubrania – wykorzystajcie je właśnie to tego przebrania. Dodatkowo możecie kupić dyniowe lampiony lub zrobić je samodzielnie (sprawdźcie, jak zrobić lampion z dyni).

AdobeStock

Halloweenowy kościotrup

Kościotrup to przebranie, które chyba najbardziej kojarzy się z zabawą halloweenową. Do tego potrzebujecie jednak gotowego kostiumu kościotrupa. Bez trudu można go znaleźć w popularnych sieciówkach (np. H&M). Możecie też spróbować wykonać go własnoręcznie, jednak wtedy musicie „poświęcić” ubrania malucha. Na czarnej koszulce z długim rękawem (lub czarnym golfie) i czarnych legginsach musicie namalować białą farbą odpowiednie wzory, by całość przypominała uroczego szkielecika.

AdobeStock

Rodzina jak z horroru!

Te przebrania są bardzo spektakularne i to w dodatku dla całej rodziny! Tak naprawdę dla rodziców wystarczą czarne ubrania i twarz pomalowana odpowiednią farbką. Dzieci natomiast należy całe owinąć w bandaż i lekko umorusać im twarze. Gotowe!

AdobeStock

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama