Zanim przełamiecie się opłatkiem, a twoje dziecko rozpakuje wszystkie świąteczne prezenty, opowiedz mu o tym, jak magiczna jest noc poprzedzająca Boże Narodzenie. Aby podkreślić to jeszcze bardziej, pomyśl o wigilijnych zwyczajach, które będą typowe dla waszej rodziny i które twoje dziecko będzie mogło jeszcze długo wspominać.

Reklama

Pochodzenie Wigilii

Nazwa Wigilia pochodzi od łacińskich słów vigiliare - czuwać oraz vigila - czuwanie, warta, straż nocna. W dawnej Polsce wierzono, że w Wigilię o północy, kiedy to rodzi się Chrystus i jednocześnie przesila się ciemność zimowa, w całej przyrodzie dzieją się cuda: kwiaty na chwilę rozkwitają pod śniegiem, woda w studniach nabiera leczniczych właściwości i może nawet zamienić się miód lub wino. Życzymy samych, dobrych cudów!

Zróbcie sobie zdjęcie pod choinką

...i zacznijcie nową tradycję! Zdjęcie z dzieckiem. I uśmiechami na twarzach. Za rok zróbcie takie samo, w kolejnych latach – też! Wyobraź sobie za 10 lat zestaw takich świątecznych zdjęć, na których widać, jak wasza rodzina się zmienia! To może być też piękny prezent dla dziecka na 18 urodziny. Chyba niewiele jest cenniejszych rzeczy, które można takiego dnia podarować, prawda?
Pamiętaj! Na nic choinka i prezenty, jeśli atmosfera jest napięta. Nie przejmuj się takimi drobiazgami jak plamy z barszczu czy nie do końca trafiony prezent dla któregoś członka rodziny. Najważniejsze, że wszyscy jesteście razem! Święta idealne (z obrusami bez plam, grzecznymi dziećmi itp.) zdarzają się tylko w reklamach i świątecznych filmach!

Sprawdź:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama