GRY

Taki rowerek jest najlepszy na start!

W życiu każdej rodziny nadchodzi moment, gdy maluch staje się na tyle samodzielny, by rozpocząć jazdę na dwukołowym rowerze. Zanim jednak to nastąpi, możemy pomóc maluchowi w nauce pedałowania i ćwiczeniu równowagi, za pomocą specjalnego trójkołowego rowerka. Sprawdź, dlaczego nasi testerzy polecają rowerek Smart Trike od Marko i co najbardziej spodobało się rodzicom.
Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze?
fot. Marko
Dawniej nauka jazdy na rowerze rozpoczynała się od treningu z dwoma dodatkowymi kółeczkami, przyczepionymi do tylnego koła. Ostatecznie, rodzic uczył malucha utrzymywania równowagi za pomocą kija włożonego w bagażnik pojazdu. W dodatku naukę jazdy na jednośladowym rowerze można było rozpocząć dopiero, gdy dziecko potrafiło dosięgnąć pedałów, czyli najszybciej w okolicy czterech, pięciu lat. Dzisiejsza nauka jazdy na rowerze wygląda znacznie prościej i co więcej – można ją rozpocząć dużo wcześniej niż kiedyś. A to wszystko dzięki trójkołowym rowerkom, które są przeznaczone dla dzieci już od 6 miesiąca życia.

Dlaczego rowerek często ułatwia nam życie?

Która matka nie przeżyła w najmniej pożądanym momencie buntu malucha związanego z niechęcią do spacerów w wózku? Otóż jest to dość powszechny problem, z którym borykają się rodzice. Jednym z kilku rozwiązań, które polecają mamy jest zamiana wózka na rowerek trójkołowy. Dlaczego? Dla malucha wożonego w wózku, możliwość wpływu na kierunek jazdy jest całkiem nowym odkryciem. Początkowo z trudem przychodzi mu opanowanie czynności, takich jak pedałowanie, skręcanie, omijanie przeszkód i trzymanie się kierunku jazdy, jednak to właśnie zadaniem rowerka trójkołowego jest rozwój zdolności motorycznych maluszka, nauka utrzymywania równowagi oraz wyrobienie w dziecku umiejętności pedałowania i sterowania pojazdem. Dzięki temu szkrab zdobędzie nowe umiejętności i za kilka lat będzie mu łatwiej opanować jazdę na jednośladowym rowerze. Jak wybrać najlepszy model? Aby ułatwić decyzję, przetestowaliśmy 10 składanych rowerków trójkołowych SmarTrike Folding Trike 700 8w1 od Marko. Rowerek został zaprojektowany w taki sposób, aby z łatwością złożyć go do kompaktowych rozmiarów i przechowywać w dowolnym miejscu. Rowerek został wyposażony w technologię Touch Steering™ umożliwiającą manewrowanie rowerkiem za pomocą delikatnego dotyku. Z czasem poszczególne elementy rowerka demontuje się, by w ostateczności dziecko mogło samodzielnie nim kierować.

Jak rodzice ocenili rowerek Smart Trike?

Rodzice, którzy testowali rowerek Smart Trike od Marko, zwrócili uwagę przede wszystkim na cztery aspekty: łatwość składania i rozkładania pojazdu, obracane siedzisko, dzięki któremu dziecko mogło siedzieć zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy, radość malucha, który mógł samodzielnie sterować rowerkiem oraz bezpieczeństwo i komfort dziecka podczas jazdy. Większość rodziców stwierdziło, że rowerkiem sterowało się równie łatwo jak spacerówką. Według nich rowerek udało się złożyć szybko i bezproblemowo, a jego kompaktowe rozmiary po złożeniu (48cm x 34cm x 63.5cm) pozwoliły na bezproblemowe wkładanie go do samochodu czy przechowywanie w domu. Wszyscy rodzice byli zdania, że obracane siedzisko zdecydowanie ułatwiało komunikację z dzieckiem.

Jednym z elementów rowerka jest czerwony Magiczny Przycisk – mechanizm sterujący umożliwiający transformację z rowerka sterowanego przez rodzica na rowerek kierowany przez dziecko. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i maluchy mieli przyjemność z jazdy. Rodzic swobodnie prowadził rowerek, a maluch mógł ruszać kierownicą. Choć w rzeczywistości dziecko nie miało wpływu na kierunek jazdy, możliwość sterowania kierownicą w trakcie podróży była dla niego wspaniałą zabawą. Dziecko było dobrze zapięte w rowerku, a rodzice nie musieli dodatkowo martwić się o to, że maluch wychyli się na zewnątrz. Jeżeli chodzi oparcie rowerka, 80% rodziców było zdania, że ich dzieci mogą bez trudu drzemać w rowerku podczas spacerów, a wszystko dzięki możliwości odchylenia oparcia.

W trakcie testowania 8 na 10 rodziców stwierdziło, że rowerek chroni dziecko przed nadmiernymi promieniami słonecznymi lub przegrzaniem. Rodzicom najbardziej podobało się to, że rowerek można złożyć do małych rozmiarów, oraz że siedzisko można było obracać. Możliwość sterowania rowerkiem przez rodzica lub dziecko również przypadła do gustu testującym. Większość rodziców stwierdziło, że rowerkiem można manewrować z taką samą łatwością, jak wózkiem spacerowym. Ale nie tylko opinie rodziców były brane pod uwagę podczas oceniania rowerków Smart Trike. Mali testerzy, którzy mieli okazję zasiąść w pojeździe, również potwierdzili zalety trójkołowego rowerka. 80% dzieci było zachwyconych tym, że może ruszać kierownicą podczas, gdy rowerek jest prowadzony przez rodzica. Z kolei 20 % maluchów doceniło wygodną i komfortową jazdę, dzięki wyprofilowanemu siedzisku oraz amortyzatorom.

Podsumowując – rowerek jest nie tylko bardzo wygodny dla maluszka, ale także łatwy do sterowania przez rodzica. Amortyzatory dadzą dziecku w 100% komfortową jazdę. Zdecydowanie największą zaletą rowerka Smart Trike jest to, że rośnie razem z dzieckiem, dopasowując się do kolejnych etapów jego rozwoju. Wszyscy rodzice, którzy wzięli udział w testowaniu trójkołowych rowerków, byli zdania, że jazda na rowerku pomogła ich dziecku rozwinąć sprawność ruchową i zdecydowanie poleciliby rowerek Smart Trike Folding Trike 700 od Marko innym rodzicom.

Więcej informacji o rowerku trójkołowym można odnaleźć na: Marko
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Zimowy wypoczynek