Egzamin

Stopniowanie przymiotników w języku polskim
uczeń
szkoła podstawowa
język polski

Stopniowanie przymiotników w języku polskim: co to jest, jak stopniujemy przymiotniki, ćwiczenia

Stopniowanie przymiotników w języku polskim sprawia kłopot? Zastanawiasz się co to jest i po co całe to zamieszanie ze stopniowaniem przymiotników? Spokojnie, zaraz wszystko się wyjaśni. Dowiedz się jak stopniujemy przymiotniki i przekonaj się, że to prostsze niż myślisz.
Luiza Słuszniak
Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty?
szkoła
uczeń
egzamin

Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty?

Choć wszyscy słyszeliśmy, że uczeń na egzaminie powinien wyglądać elegancko, to tak naprawdę nie wszyscy dokładnie wiedzą, jak należy ubrać się na egzamin ósmoklasisty. Tłumaczymy, co wypada założyć na siebie w tym ważnym dniu, a czego zdecydowanie lepiej nie wybierać.
Joanna Biegaj
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
uczeń
szkoła podstawowa
lektury

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału

Egzamin ósmoklasisty 2022 coraz bliżej. Co trzeba umieć, by zaliczyć egzamin z języka polskiego? CKE nie robi z tego żadnej tajemnicy. Sprawdź, jaki zakres materiału obowiązuje na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego w 2022 roku.
Luiza Słuszniak
Świadectwo dojrzałości – co to jest i jak wygląda
szkoła
matura
egzamin

Świadectwo dojrzałości – co to jest, jak wygląda i kto może je otrzymać?

Świadectwo dojrzałości to inaczej świadectwo maturalne i jest ono oficjalnym dokumentem zaświadczającym o wykształceniu średnim. To także „przepustka” do dalszej edukacji na studiach wyższych. Sprawdź, jak wygląda świadectwo maturalne i kto je otrzyma.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
powtórka z lektur egzamin ósmoklasisty
uczeń
szkoła podstawowa
lektury

Powtórka z lektur na egzamin ósmoklasisty. Najważniejsze utwory, bohaterowie, zagadnienia

Przed egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego warto uporządkować sobie wiedzę o lekturach. Z myślą o uczniach klas ósmych, przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych lektur i podstawowe informacje na ich temat. Przygotuj sobie herbatę lub jabłko i na spokojnie zrób krótkie powtórzenie wiadomości z lektur, które trzeba znać na teście lub z tej lektury, której najbardziej (może zupełnie niepotrzebnie!) obawiasz się na egzaminie ósmoklasisty.
Luiza Słuszniak
ile trwa egzamin ósmoklasisty
szkoła podstawowa
egzamin

Ile trwa egzamin ósmoklasisty 2022 – czas podstawowy i wydłużony

Egzamin ósmoklasisty obejmuje egzaminy z trzech przedmiotów. Na napisanie każdego z nich dziecko ma inny limit czasu. Podstawowy czas trwania egzaminu ósmoklasisty może zostać wydłużony w przypadku dzieci ze specjalnymi potrzebami. Sprawdź, ile czasu będzie miało twoje dziecko na napisanie egzaminu ósmoklasisty.
Ewa Janczak-Cwil
Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty – jak się uczyć, żeby dobrze zdać
uczeń
szkoła podstawowa
egzamin

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty – jak się uczyć, żeby dobrze zdać? [PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI]

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty jest wielkim wyzwaniem zarówno dla uczniów, jak i dla rodziców. Sprawdź, jak się uczyć, żeby dobrze napisać egzamin, i kiedy najlepiej zacząć przygotowania.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Powtórzenie do egzaminu ósmoklasisty: język polski
uczeń
szkoła podstawowa
edukacja szkolna

Quiz: egzamin ósmoklasisty z polskiego - powtórzenie wiadomości

Gramatyka, ortografia, wiedza na temat lektur i środków stylistycznych – to obszary, w których ósmoklasista przed egzaminem powinien poruszać się w miarę sprawnie. Sprawdź, jak pójdzie ci nasz specjalnie przygotowany „Quiz - egzamin ósmoklasisty z polskiego”. To dobre powtórzenie wiadomości przed prawdziwym testem z języka polskiego. Na postawie arkuszy egzaminacyjnych CKE z poprzednich lat opracowaliśmy pytania z odpowiedziami.

Luiza Słuszniak
tematy wypracowań egzamin ósmoklasisty
egzamin

Tematy wypracowań na egzamin ósmoklasisty 

Tematy wypracowań na egzaminie ósmoklasisty zawsze dotyczą lektur obowiązkowych. Uczniowie muszą wykazać się nie tylko bardzo dobrą znajomością książek, ale i umiejętnością konstruowania zgrabnych, poprawnych językowo wypowiedzi pisemnych. Podajemy tematy wypracowań z lat 2019-2021.
Magdalena Drab
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
szkoła
uczeń
egzamin

Ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty 2022?

Na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty szkoły ponadpodstawowe decydują, którzy kandydaci zostaną przyjęci do danej placówki. Tłumaczymy, ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty i ile trzeba mieć punktów, żeby dostać się do liceum.
Joanna Biegaj
"Reduta Ordona" test ze znajomości lektury
uczeń
nasz test
szkoła podstawowa

„Reduta Ordona” - test wiedzy (pytania i odpowiedzi)

Test sprawdzający wiedzę na temat „Reduty Ordona” pozwoli nie tylko przypomnieć sobie najważniejsze zagadnienia poruszane w utworze, ale również uporządkować wiadomości na temat tej lektury. Przekonaj się, że rozwiązując quiz, naprawdę można oswoić ten trudny tekst.

Luiza Słuszniak
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
uczeń
szkoła podstawowa
edukacja szkolna

Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?

Egzamin ósmoklasisty coraz bliżej. Uczniowie i nauczyciele coraz częściej zastanawiają się, czy w tym roku na egzaminie z języka polskiego pojawią się tzw. pewniaki. Podpowiadamy, czego można spodziewać się na egzaminie i co powtórzyć, by nie obawiać się porażki.
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022 – terminy
egzamin

Egzamin ósmoklasisty 2022 – terminy egzaminów z poszczególnych przedmiotów

Egzamin ósmoklasisty 2022 – kiedy odbędą się egzaminy dla ósmoklasistów w 2022? Podajemy listę przedmiotów egzaminacyjnych wraz z terminami podstawowymi i dodatkowymi oraz datą ogłoszenia wyników.
Ewa Janczak-Cwil
Błędy kardynalne: co to jest
uczeń
edukacja
matura

Błąd kardynalny na maturze z języka polskiego: co to, przykłady, skutki

Czy wystarczy wiedzieć, co to jest błąd kardynalny, by nie popełnić go na maturze z języka polskiego? Czy faktycznie błąd kardynalny to wystarczający powód, by nie zdać egzaminu? To pytanie zadaje sobie niejeden maturzysta, zastanawiając się, czy w swym wypracowaniu popełnił błąd kardynalny.
Luiza Słuszniak
Matura 2022 z języka polskiego
uczeń
aktualności
egzamin

Matura z języka polskiego 2022 [aktualne informacje, ARKUSZE]

Maraton matur 2022 rozpoczyna się egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Do egzaminów dojrzałości w tym toku podejdzie prawie 29 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia. Z jakimi zadaniami będą się dzisiaj mierzyć?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Matura 2022: ile trwa i z jakich przedmiotów można ją zdawać?
matura
egzamin

Ile trwa matura w 2022? [CAŁY HARMONOGRAM]

Ile trwa matura podstawowa, a ile rozszerzona w 2022 roku? Tegoroczni absolwenci będą zdawać egzaminy dojrzałości na poziomie podstawowym od 4 do 6 maja, a ostatnie egzaminy na poziomie rozszerzonym, zgodnie z harmonogramem, odbędą się 23 maja. Na wyniki trzeba będzie poczekać do 5 lipca 2022 r.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska