Nauka dla dzieci - strona 2

Ateizm
nauka
nauka dla dzieci

Co to jest ateizm?

Na całym świecie rośnie liczba ateistów. W obliczu takich zmian społecznych warto zastanowić się, co to jest ateizm i dlaczego coraz więcej osób odrzuca wiarę w istnienie Boga.
Joanna Lechowicz
modlitwa do Miłosierdzia Bożego
nauka
nauka dla dzieci

Modlitwa do Miłosierdzia Bożego i koronka do Miłosierdzia Bożego

Modlitwa do Miłosierdzia Bożego jest wyrazem małości grzesznika wobec wielkiej łaski miłości Najwyższego Stwórcy. Oprócz popularnej koronki może ona przybierać także krótsze formy, które można z łatwością wdrożyć w codzienne dialogi z Bogiem.
Joanna Lechowicz
Przyrost naturalny
nauka dla dzieci
geografia społeczno-ekonomiczna
geografia ludności

Jak obliczyć przyrost naturalny?

Matematyczne zadania z demografii wcale nie muszą być trudne. Dowiedz się, jak obliczyć przyrost naturalny i rozwiązuj zadania na geografii w mgnieniu oka.
Joanna Lechowicz
Co to jest przemysł
nauka
nauka dla dzieci

Co to jest przemysł?

Każdy choć raz widział wielkie wytwórnie, fabryki bądź kopalnie – są one elementami gałęzi gospodarki, którą nazywamy przemysłem. Ma ona ogromny wpływ na poziom rozwoju kraju, a także komfort życia jego obywateli. Dowiedz się, co to jest przemysł i jak ważną rolę odgrywa w codziennym życiu każdego z nas.
Joanna Lechowicz
Co to jest gleba
nauka
nauka dla dzieci

Co to jest gleba?

Choć stąpamy po niej codziennie, to mało kto wie, co to jest gleba. Jeśli dla ciebie także odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, to poznaj z nami podstawy gleboznawstwa i dowiedz się nie tylko, czym jest gleba, lecz także jakie składniki zawiera.
Joanna Lechowicz
Litosfera
nauka
nauka dla dzieci

Co to jest litosfera?

Przed nami kolejna lekcja geografii, w której odpowiemy na pytanie: co to jest litosfera. Poznaj jej budowę oraz rodzaje.
Joanna Lechowicz
Smog
nauka
nauka dla dzieci
smog

Co to jest smog?

O smogu słyszymy codziennie i wszędzie – w telewizji, radiu czy na przystankach tramwajowych. Wiemy, że ma on negatywne skutki zdrowotne, jednak niewiele osób tak naprawdę ma świadomość, czym jest smog i jak mu zapobiegać.
Joanna Lechowicz
Krajobraz morskie oko
nauka
nauka dla dzieci
podróżowanie

Co to jest krajobraz?

Choć w potocznym rozumieniu krajobraz oznacza pejzaż przedstawiający widok przyrody bądź miasta, to w geografii termin ten ma nieco inne znaczenie. Poznaj z nami odpowiedź na pytanie, co to jest krajobraz i jakie są jego elementy.
Joanna Lechowicz
mapa Europy
nauka dla dzieci
geografia świata
geografia Europy

Stolice Europy

Stolice Europy mają do zaoferowania wiele ciekawych zabytków i miejsc, które dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń. Warto poznać je wszystkie, by wiedzieć, gdzie można podziwiać zagraniczną kulturę i sztukę.
Joanna Lechowicz
Ile krajów jest w Europie
nauka
nauka dla dzieci

Ile krajów jest w Europie?

Na terenie Europy znajduje się 46 państw. Do tej liczby zaliczane są państwa, które częściowo leżą w Europie, lecz nie są w nią wliczone tereny zależne i separatystyczne. Dowiedz się, jakie kraje są oficjalnie uznane za część europejską.
Joanna Lechowicz
sty romański
nauka dla dzieci

Styl romański: cechy architektury romańskiej, budowle w stylu romańskim

Styl romański to potężne i kosztowne budowle, głównie sakralne, które w średniowiecznej Polsce fundowali kolejni władcy piastowscy, chcąc zyskać przychylność Kościoła. Główne cechy stylu romańskiego w architekturze to prostota, solidność i masywność.
Magdalena Drab
jak powstaje deszcz
nauka dla dzieci

Jak powstaje deszcz? Proste wytłumaczenie oraz ilustracje

Nie wiesz, jak powstaje deszcz? To wyjaśnienie zrozumie nawet przedszkolak. Mamy też ilustracje, które pomogą w wyobrażeniu sobie procesów zachodzących podczas powstawania deszczu. A na koniec proponujemy prosty eksperyment.
Ewa Janczak-Cwil
Nauka zdalna: pierwsze wnioski nie są optymistyczne
nauka
szkoła
nauka dla dzieci

Nauczyciele o zdalnej nauce w klasach 1-3: tragedia, nie znają liter, nie czytają, poziom przedszkola

Nauczyciele alarmują, że zdalne nauczanie najmocniej uderza w najmłodsze dzieci. Brakuje im podstawowych umiejętności: słabo czytają i liczą, nie są u nich rozwinięte umiejętności społeczne. Uczniowie wrócą do szkół z dużymi lukami edukacyjnymi, a to z kolei w przyszłości może mieć konsekwencje dla całego społeczeństwa.
Joanna Biegaj
Disney Uczy
kolekcja Disneya
bajki Disneya
nauka dla dzieci

Jak pomóc sześciolatkowi przygotować się do szkoły?

Sześciolatek, idąc do szkoły, powinien już posiadać pewne kompetencje. Specjaliści określają je jako dojrzałość szkolną, na którą składa się szereg umiejętności.
Materiały prasowe
Disney Uczy
edukacja dziecka
bajki Disneya
nauka dla dzieci

Zadania edukacyjne dla pięciolatka

Dzieci w wieku przedszkolnym każdą formę aktywności traktują jak zabawę, a wszelką wiedzę nabywają niejako przy okazji. Naturalna ciekawość i chęć doświadczania sprawiają, że przedszkolaki szybko się uczą i zdobywają nowe umiejętności. Jak wykorzystać tę dziecięcą chęć do działania?
Materiały prasowe
Fisher Price
książki dla dzieci
zabawki edukacyjne
Fisher Price

Dziecko i technologia: im później, tym lepiej. Co zamiast smartfona i tabletu?

Zabawki edukacyjne, takie jak smarfon czy tablet, mają tę przewagę nad innymi, że oprócz dużej porcji zabawy potrafią też rozwinąć wiele zdolności naszych dzieci. Pomagają w nauce liczenia, poprawiają zdolność koncentracji i uczą dzieci poruszania się w świecie nowoczesnych technologii.
Współpraca reklamowa
dziecko narcyz
nauka dla dzieci
poczucie własnej wartości u dziecka
dobre wychowanie dziecka

Nieświadomie wychowujemy dzieci na narcyzów...

Wielu rodziców popełnia te same błędy z miłości do dziecka. A Wy? Jak temu zapobiec?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
WOŚP, pierwsza pomoc, nauka ratowania życia
pierwsza pomoc
edukacja dziecka
jak wezwać pogotowie

Dzieci naprawdę wiedzą, jak ratować życie!

Już ponad 12 tysięcy szkół podstawowych bierze udział w Edukacyjnym Programie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Ratujemy i Uczymy Ratować". Jego celem jest nauczenie uczniów klas I-III udzielania pierwszej pomocy. Co to oznacza w praktyce? Sprawdziliśmy!
Aleksandra Sokalska
dziecko zabawa
rodzice
umiejętności dziecka
nauka dla dzieci

Czego może nauczyć Cię dziecko? Zgadnij...

Cały czas mówi się tylko o tym, ilu rzeczy rodzice muszą nauczyć dzieci. Dlaczego nikt nie zastanawia się, czego dzieci nas mogą nauczyć?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
quiz o zwierzętach
zabawy dla dzieci
nauka dla dzieci

Jak dobrze znasz zwierzęta? Quiz dla dziecka

Marta Kabulska
zajęcia dla dzieci
atrakcje dla dzieci
nauka dla dzieci

BayLab: nauka jest ciekawa!

O tym, że nauka jest wręcz fascynująca, można się przekonać na warsztatach popularno-naukowych w Baylabie. Tym razem o buncie komórki, czyli nowotworach.
Katarzyna Pinkosz
Tomasz Rożek
nauka dla dzieci

O fizyce z dzieckiem. To możliwe!

Jeśli nie wiesz, jak wytłumaczyć dziecku, co to są atomy, skorzystaj z podpowiedzi Tomasza Rożka, fizyka, taty bliźniaków, Zuzi i Jasia. Porównał on atomy do klocków Lego. To wystarczy. Bo maluch nie potrzebuje wykładu z fizyki atomowej, tylko odpowiedzi w ogóle.
Tatiana Audycka-Szatrawska
przedszkolak, edukacja
rozwój dziecka
edukacja
inteligencja dziecka

Jak rozwijać pamięć dziecka – 11 najlepszych sposobów

Czy wiesz, że większość dzieci rodzi się z bardzo dobrą pamięcią? Potem jednak bywa z nią różnie: są dzieci, które świetnie zapamiętują informacje i nie mają kłopotów z nauką oraz takie, których pamięć zaczyna szwankować. Co zrobić, by twoje dziecko należało do tej pierwszej grupy? Sprawdź!
Monika Krawiecka