Reakcja alergiczna od pieluszki
fot. Fotolia/screen Kidspot.com.au

Tanie pieluchy są groźne dla dziecka?! Mama ostrzega i pokazuje zdjęcia!

Mama rocznej dziewczynki ostrzega rodziców przed kupnem tanich pieluszek dla dzieci. Czy rzeczywiście droższe pieluszki są lepsze? Oceńcie sami!
Hanna Szczesiak
Reakcja alergiczna od pieluszki
fot. Fotolia/screen Kidspot.com.au
Rebekah, 22-letnia mama z Sydney w Australii samotnie wychowująca roczną córeczkę, ostrzega rodziców przed kupowaniem tanich pieluszek dla dzieci. Czy tanie pieluszki naprawdę są tak niebezpieczne, jak przekonuje Rebekah?

Jakie pieluszki wybrać, drogie czy tanie?

"Jestem samotną matką, właśnie zostałam zwolniona z pracy. To była racjonalna decyzja" – tak Rebekah tłumaczy decyzję o zmianie drogich pieluszek znanej marki na ich tańszy odpowiednik dostępny w australisjkiej sieci supermarketów. Jak tylko córeczka Rebeki, Lily, zaczęła chodzić w tańszych pieluszkach, na jej skórze pojawiła się wysypka. Zaniepokojona Rebekah zabrała dziewczynkę do lekarza. Lekarz przepisał maść sterydową, jednak po jej zastosowaniu reakcja alergiczna nie ustąpiła. Podczas kolejnej wizyty, lekarz stwierdził, że wysypkę muszą wywoływać pieluszki. Zaledwie kilka dni po powrocie do drogich pieluszek, wysypka na nóżkach Lily zniknęła.

Historia Rebeki i jej córeczki została opublikowana w australijskim serwisie Kidspot. Rebekah ostrzega innych rodziców, by nawet w trudnej sytuacji finansowej nie oszczędzali na pieluszkach dla dzieci. Poleca rodzicom kupowanie drogich, sprawdzonych pieluszek, które nie podrażnią delikatnej skóry dziecka.

Rebekah próbowała się skontaktować z producentem tańszych pieluszek. Gdy udało jej się porozmawiać z przedstawicielem firmy, zaproponowano jej voucher o wartości 50 dolarów. Przy kolnej próbie kontaktu w celu wyjaśnienia sytuacji, zaoferowano jej voucher o wartości 100 dolarów. Przedstawiciele firmy nie chcieli rozmawiać o składzie pieluszek i ewentualnym wycofaniu ich z rynku.

Jakie pieluchy dla niemowlaka - ranking!
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.

Drogie znaczy lepsze? Niekoniecznie!

Rebekah zwraca uwagę na jakość i cenę pieluszek. Czy wysoka cena zawsze oznacza wysoką jakość? Niekoniecznie! Większość mam doskonale wie, że każde dziecko jest inne i to, co jednego maluszka uczuli, będzie bezpieczne dla drugiego. Czasem nawet te najdroższe pieluszki mogą wywołać reakcję alergiczną, a te najtańsze nie wywołują żadnych podrażnień.

Zgadzacie się z Rebeką, że tylko drogie pieluszki są bezpieczne dla dzieci? Czekamy na wasze komentarze!

Zobacz także: Jak wygląda pieluszkowe zapalenie skóry? Zobacz zdjęcia!

Źródło: kidspot.com.au
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy