Recaro - 1
fot. Recaro

Uniwersalny fotelik bez kompromisów

Stale zmieniający się styl życia i związane z nim codzienne nawyki w znaczący sposób determinują produkty jakich potrzebujemy a jednym z nich jest bez wątpienia fotelik samochodowy dla dziecka.
Recaro - 1
fot. Recaro
Rodzice od lat niezmiennie stawiają fotelikom wysokie wymagania jeśli chodzi bezpieczeństwo i komfort dziecka, ale coraz częściej oczekują od fotelika także uniwersalności stosowania.  Związane jest to z faktem, że z coraz większą częstotliwością zmieniamy samochody. Związane jest z coraz powszechniejszymi i łatwo dostępnymi  formami leasingu, najmu średniookresowego czy też wypożyczaniem aut z wypożyczalni lub korzystaniem z usług typu car sharing. Warto pamiętać, że tylko nieliczni operatorzy tego typu usług oferują fotelik jako wyposażenie dodatkowe samochodu. Warto zatem wiedzieć czy uniwersalność oznacza kompromisy, jakich dodatkowych funkcji możemy się w nim spodziewać i co poza możliwością zamontowania w każdym samochodzie może nam zaoferować nowoczesny uniwersalny fotelik samochodowy.

Długi okres użytkowania

Jeden fotelik na praktycznie całe dzieciństwo to możliwe. Im bardziej precyzyjna regulacja wysokości zagłówka tym dokładniej możemy dostosować fotelik do stale rosnącego dziecka. Jest to niezwykle istotne ponieważ wysokość zagłówka determinuje prawidłowe ułożenia pasów na dziecku. Zatem jeżeli fotek ma rosnąć wraz z naszym dzieckiem od dziewięciu miesięcy aż do dwunastu lat dobrze żeby robił to razem z dzieckiem.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Niska waga

Uniwersalny fotelik z definicji często będzie przepinany między samochodami. Niska waga sprawia, że łatwo go wyciągnąć z pojazdu, przenieść i zainstalować ponownie w innym samochodzie. Warto zatem zwrócić uwagę na foteliki lżejsze i co za tym idzie bardziej poręczne – takim przykładem jest RECARO Tian Elite w którym  zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwoliło osiągnąć wagę zaledwie 8,6 kg przy średniej wadze fotelików w jego klasie oscylującej w granicach 13 kg.

Kompaktowe wymiary

Nowoczesny fotelik dziecięcy powinien też uwzględniać aspekt ograniczonej przestrzeni wewnątrz samochodu. Często zmieniając samochody nie wiemy jaki będzie kolejny  np. w usługach car sharing gdzie bardzo często może się trafić akurat mały miejski samochód. Idealnie zatem jeśli fotelik zajmuje przestrzeń odpowiadającą jednemu dorosłemu pasażerowi zapewniając jednocześnie dziecku wyjątkowy komfort i ochronę. Zwarta nowoczesna konstrukcja to domena wspomnianego już RECARO Tian Elite który gabarytami odpowiada wymiarom fotelików i-Size.

Systemy komfortu

Decydując się na jeden uniwersalny fotelik musimy też wziąć pod uwagę fakt, że może on być używany na co dzień na dosyć krótkie dojazdy do przedszkola/szkoły lub dodatkowe zajęcia z dzieckiem jaki może być wykorzystywany podczas długich wakacyjnych podróży samochodem. RECARO Tian Elite posiada wiele systemów i rozwiązań służących komfortowi i wygodzie dziecka, które docenimy zarówno w trakcie  krótkich jak i całkiem długich podróży. Innowacyjny system wentylacji odprowadzający ciepło zgromadzone pod dzieckiem na zewnątrz fotelika oraz przewiewne siateczkowe tapicerki zapewniają wyjątkowy komfort podróżowania dziecka nie tylko w upalne letnie dni.


A komfortowe siedzisko fotelika wyposażone w regulację długości siedziska oraz zastosowanie pianki znanej z foteli samochodowych dla dorosłych pasażerów zapewnia wyjątkowy komfort siedzenia. Jeśli dodamy do tego system odchylania oparcia fotelika RECARO Tian Elite to możemy być spokojni o wygodę małego podróżnika.

Tylko w RECARO

Stałe dążenie do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wyjątkowego komfortu zaowocowało wieloma innowacjami, które są wyróżnikiem fotelików dziecięcych sygnowanych logo RECARO. Opatentowany system HERO pomaga nie tylko łatwo i szybko przypiąć dziecko w foteliku integrując ochraniacze naramienne, pasy barkowe i zagłówek sprawia, że system uprzęży pasów wewnętrznych nie zsuwa się i nie skręca. Oszczędza to czas i pomaga w codziennym użytkowaniu fotelika, a przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo podczas każdej podróży.


Inżynierowie i projektanci RECARO znaleźli także sprytne rozwiązanie przekonujące te bardziej energiczne i ruchliwe brzdące do siedzenia w foteliku. Zintegrowane głośniki w zagłówku fotelika dziecięcego, połączenie audio i kieszeń na urządzenie mobilne pozwalają dziecku słuchać ulubionej muzyki lub bajki, ale tylko wtedy gdy jego głowa pozostaje w bezpiecznej strefie zagłówka. To sprytne rozwiązanie zapewnia dziecku rozrywkę, dbając jednocześnie o jego bezpieczeństwo a mama i tata mogą beż problemu słuchać radia lub swojej ulubionej muzyki z przodu pojazd. W ten sposób dzieci mogą się zrelaksować, a ich głowy pozostają stale chronione przez zagłówek.

Nagrodzony przez ekspertów lubiany przez dzieci i rodziców

Fotelik RECARO Mako Elite od dnia swojej premiery w 2020 roku zdobywa uznanie rodziców na całym Świecie został również nagrodzony przez ekspertów.

RECARO Mako Elite zdobył tytuł Doskonały Projekt Produktu w kategorii Opieka nad dzieckiem i dzieckiem przyznany w konkursie German Design Award. Ta nagroda to uznanie innowacyjnych rozwiązań i potwierdzenie, że fotelik ten wyznacza międzynarodowe standardy w swojej kategorii.

Kolekcja 2021

W kolekcji 2021 Tian Elite dostępny jest w dwóch liniach Select i Prime a w każdej z nich znajdziemy cztery kolory tapicerek od cieszących się niesłabnącą popularnością uniwersalnych czerni Deep Black w kolekcji select i Mat Black w kolekcji Prime po bardzo atrakcyjne i oryginalne kolory jak Sweet Curry w kolekcji Select czy choćby Frozen Blue lub Pale Rose w kolekcji Prime.

RECARO ciągłe dążenie do doskonałości

Co możemy zrobić, aby ułatwić życie rodzicom? Odpowiedzią na to istotne pytanie zajmujemy się już od ponad 100 lat. Na bazie wyzwań związanych z bezpieczeństwem w samochodach wyścigowych i badaniem komfortu podczas podróżowania samolotem, wiemy ważne jest dążenie do doskonałości. Kiedy rozmawiamy o bezpieczeństwie Twoich dzieci, mówimy o najwyższym możliwym poziomie bezpieczeństwa. Powierzasz nam to, co dla Ciebie najdroższe, a my oddajemy Ci to, w co wierzymy najbardziej: nasze nieustanne dążenie do doskonałości, bezpieczeństwa i komfortu podróżowania.
Służymy osobom, które nie jest łatwo zadowolić, nie idącym na kompromisy i szukającym innowacyjnych produktów pomagających w nowoczesnym wychowywaniu dzieci. RECARO to dekady doświadczeń, bezpieczniejsze dziś i świetlana przyszłość dla Ciebie i Twojej rodziny. Już teraz myślimy o tym, jak zagwarantować najwyższe standardy na kolejne 100 lat.

Materiał powstał we współpracy z marką RECARO
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy