GRY
 
 

Jedziemy nad wodę

Wyjazd nad wodę w ciepły dzień wszystkim sprawi radość. Dla maluchów zabierzcie wiaderka, sitka, łopatki i foremki.

wakacje nad wodą
fot. Fotolia

Wyjazd nad wodę w ciepły dzień wszystkim sprawi radość. Dla maluchów zabierzcie wiaderka na wodę lub piasek, sitka, łopatki i foremki.

Wyjazd nad rzekę, strumień jezioro czy nad morze w ciepły dzień wszystkim sprawi radość. Dla maluchów zabierzcie wiaderka na wodę lub piasek, sitka, łopatki i foremki. Na piaszczystym brzegu jeziora wspólnie możecie zbudować zamek lub stawiać babki.

Dla starszych pociech najciekawsze będzie poznanie wodnej fauny i flory. Wraz z Wami mogą poobserwować ryby, żaby i ślimaki, zebrać na pamiątkę najpiękniejsze kamyki, na pobliskiej łące pod lupą pooglądać życie chrząszczy, pobiegać za motylami lub poszukać czterolistnej koniczynki. A gdy na niebie pojawią się pierwsze cumulusy, wspólnie połóżcie się na kocu i pobawcie się w odgadywanie, co najbardziej przypominają kształty poszczególnych chmurek. Najzabawniejsze skojarzenia możecie nagradzać. Dla starszych dzieci wyprawa nad wodę to wspaniała lekcja ekologii.
Uwaga! Jeśli Wasz maluch jest alergikiem, unikajcie zabawy wśród traw – ich pyłki mogą zaatakować układ oddechowy dziecka lub wywołać pokrzywkę na skórze.

Agnieszka Niemojewska
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj