konkurs eko
fot. materiały prasowe

Naucz swoje dziecko, jak być eko!

Ruszył Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli. Czego dzieci mogą się nauczyć, biorąc w nim udział, i jak się zgłosić?
konkurs eko
fot. materiały prasowe
Ekologiczny tryb życia staje się nie tylko coraz bardziej modny, lecz także potrzebny. Nasz planeta co jakiś czas wysyła nam sygnały informujące, że powinniśmy zacząć o nią bardziej dbać. Najlepiej, aby ochrona naszego środowiska naturalnego była naszym nawykiem. Żeby się tak stało edukację ekologiczną warto zacząć już od najmłodszych lat. Jak wiadomo, najlepszą formą nauki dla maluchów jest zabawa, a taką właśnie okazję daje Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli organizowanym przez serwis Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP. Jak wziąć w nim udział i co jest do wygrania?

Konkurs dla przedszkolaków

Do udziału w Konkursie zapraszamy przedszkola, punkty oraz oddziały przedszkolne z całej Polski. Nagrody zostaną przyznane przez jury oraz, w oddzielnej kategorii, przez głosujących internautów. 
Szansę na wygraną mają nie tylko przedszkola, ale również wszyscy ci, którzy zechcą oddać głos na najlepszą ich zdaniem pracę konkursową. 
 
Hasłem tegorocznej edycji Konkursu jest ”Zrób to sam!”. Zamiast kupować kolejną rzecz, zastanówcie się wspólnie z Waszymi wychowawcami, co moglibyście zrobić samodzielnie, a co mogłoby się Wam przydać do zabawy, nauki lub po prostu w codziennym życiu. Możecie wykorzystać zbędne rzeczy znalezione w domach lub nabyć materiały, z których wykonacie fajną 
i przydatną rzecz. Projektujcie! Majsterkujcie! 

Jeśli nie macie pomysłu na swój projekt konkursowy, obejrzyjcie nasze filmy z serii DIY, gdzie znajdziecie wiele inspiracji na wykorzystanie różnych, z pozoru niepotrzebnych rzeczy.
Redakcja poleca: Las - śmieci w lesie - film
Nie wolno wyrzucać śmieci w lesie. Niektóre odpady rozkładają się setki lat, a torebka foliowa może zagrażać życiu zwierząt. Zobacz film.

400 nagród do wygrania

Zwycięzców będzie w tym roku rekordowo wielu: „Zawsze staramy się, aby w naszym Konkursie było jak najwięcej nagrodzonych. Dzięki naszym znakomitym partnerom pula nagród jest naprawdę imponująca. Główni zwycięzcy otrzymają wyposażenie sal i placów zabaw o wartości 4 500 zł. Przygotowaliśmy również bardzo atrakcyjne nagrody dla 240 przedszkoli! Będą to, między innymi, domki ogrodowe, mini warsztaty oraz mini sklepy, maty edukacyjne, instrumenty muzyczne, zestawy kolejek, gry planszowe oraz bogate zestawy książek i filmów. Mamy nadzieję, że oprócz niewątpliwych walorów edukacyjnych, jakie niesie ze sobą konkurs, przysporzy on dzieciom sporo frajdy, a nagrody, które przyznamy przedszkolom będą dodatkowym wynagrodzeniem za wysiłek włożony w wykonanie prac.” - podsumowuje Dariusz Gryzło, organizator Konkursu. Nagrody są przewidziane także dla osób głosujących na prace konkursowe.

Zasady wzięcia udziału w Konkursie są bardzo proste:
1.    Przygotujcie pracę konkursową w przedszkolu.
2.    Zróbcie jej zdjęcie i opiszcie krótko sposób jej wykonania.
3.    Zamieśćcie zdjęcie pracy na stronie konkursowej: www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2015
4.    Zachęćcie do głosowania przyjaciół Waszego przedszkola i... wygrywajcie nagrody! 

Szczegółowy harmonogram konkursu:
19.10.2015r. - rozpoczęcie Konkursu oraz początek przyjmowania prac konkursowych
20.11.2015r. - zakończenie przyjmowania prac konkursowych
26.11.2015r. - opublikowanie zgłoszonych prac na stronach konkursowych Buliba.pl oraz rozpoczęcie głosowania internautów na zgłoszone prace
30.11.2015r. - zakończenie głosowania internautów na zgłoszone prace
2.12.2015r. - rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników

Zasady Konkursu, regulamin oraz pełną listę nagród znaleźć można na stronie www.buliba.pl w zakładce „Wielki Konkurs Ekologiczny dla Przedszkoli”.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy