Niemowlę zarażone wirusem opryszczki walczy o życie w szpitalu
fot. Facebook/Nicole Sifrit

Ta dziewczynka zmarła przez jednego całusa!

Wystarczy jeden pocałunek albo pogłaskanie po policzku bez wcześniejszego umycia rąk. Nie narażaj swojego dziecka na takie niebezpieczeństwo!
Hanna Szczesiak
Niemowlę zarażone wirusem opryszczki walczy o życie w szpitalu
fot. Facebook/Nicole Sifrit
Mariana miała zaledwie 7 dni, gdy trafiła do szpitala. Przez wiele dni dzielnie walczyła o życie w szpitalu. W tym czasie jej rodzice robili wszystko, żeby uświadomić innych, jak niebezpieczne może być całowanie niemowląt w usta. Niestety Mariana zmarła, jej malutki organizm nie poradził sobie z wirusem opryszczki wargowej. 

Wirus opryszczki może być niebezpieczny

7 lipca rodzice Mariany, Nicole i Shane Sifrit, wzięli ślub. Kilka godzin po złożeniu przysięgi byli w drodze do szpitala – ich córeczka nagle przestała jeść i zaczęła tracić przytomność. Po zbadaniu dziewczynki okazało się, że jest zarażona wirusem opryszczki HSV-1. Wirus opryszczki, dla dorosłych niegroźny, w przypadku niemowląt może być śmiertelny. Rodzice Mariany od razu zostali przebadani. Badanie wykazało, że nie są nosicielami wirusa. Dziewczynka musiała się zarazić w inny sposób – przez pocałunek lub dotyk osoby zarażonej wirusem.
 

 
Większość organów dziewczynki przestała pracować już po kilku dniach w szpitalu. Niemal od początku, mimo dzielnej walki, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Rodzice dziecka bardzo długo nie mogli się pogodzić z chorobą córeczki. Tata dziewczynki przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że zawsze miał świadomość, że takie rzeczy się zdarzają, ale nigdy nie sądził, że to będzie dotyczyć jego dziecka. Mama Mariany zaapelowała do rodziców, by nie całowali dziecka w usta i nie pozwalali na to innym. Tylko w ten sposób można zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusem opryszczki. 

Po śmierci Mariany, jej mama umieściła na Facebooku film, który opisuje przyczynę i przebieg choroby dziewczynki.
 
Redakcja poleca: Leczenie infekcji intymnych [WIDEO]
Infekcje intymne można próbować leczyć domowymi sposobami przez 2–3 dni. Jeśli jednak świąd pochwy, ból, pieczenie, upławy nie znikają, trzeba zgłosić się do ginekologa, który ustali przyczynę choroby. Często konieczna jest antybiotykoterapia – u kobiety i jej partnera.

Nie całuj dziecka i nie pozwalaj na to innym!

Całując dziecko, szczególnie w usta, można je zarazić nie tylko wirusem opryszczki, ale również wirusami wywołującymi grypę czy przeziębienie. Całowanie, podobnie jak oblizywanie łyżeczki czy smoczka, może również wywołać próchnicę u dziecka. Pamiętaj, by nie narażać dziecka na niebezpieczeństwo – nie całuj go w usta i nie pozwalaj na to innym!

Zobacz także: Jak rozwija się dziecko w 33. tygodniu ciąży?

Źródło: kidspot.com.au
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy