wypadek zatrucie czadem
fot. Fotolia

Włocławek: Jedno z bliźniąt zmarło, a drugie w szpitalu walczy o życie!

Dlaczego 3-miesięczne dzieci spotkało coś tak strasznego? Czy to mogło być zatrucie czadem? Strażacy mają wątpliwości...
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
wypadek zatrucie czadem
fot. Fotolia

Jesteśmy wstrząśnięci tą wiadomością. Trudno uwierzyć, by tak małe dzieci mogło spotkać coś tak strasznego. Ogromnie współczujemy ich rodzicom.

W Kruszynku pod Włocławkiem doszło do tragicznej sytuacji. Do szpitala przywieziono 3-miesięczną dziewczynką w ciężkim stanie, która nadal walczy o życie. Jej brat bliźniak niestety nie miał tyle szczęścia i maleństwo zmarło. Lekarze po wstępnej ocenie sytuacji uznali, że dzieci zatruły się czadem.

Niestety o przypadkach zatrucia czadem jest wiele doniesień zawsze na początku jesieni. Warto w takich chwilach przypomnieć sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pamiętajcie, że czad to cichy zabójca!

  1. Zatrucie tlenkiem węgla spowodowane jest niesprawną wentylacją, trzeba koniecznie to sprawdzić a także działanie kuchenek gazowych i pieców.

  2. Naprawdę warto kupić czujnik czadu, jego koszt nie jest aż tak wysoki (od 40-200 zł), by nie można było pozwolić sobie na jego zakup. Bezpieczeństwo jest zdecydowanie cenniejsze!

  3. Dbajcie o to, by kratki wentylacyjne w łazienkach i kuchniach nie były zasłonięte.

Choć całe zdarzenie można było określić jako nieszczęśliwy wypadek, ogromnie zmartwiła nas wypowiedź st.kapitana Mariusza Bladoszewskiego ze straży pożarnej, który ma jednak wątpliwości odnośnie zatrucia tlenkiem węgla. Jak powiedział w TVP Info, dwa niezależne mierniki nie wykryły w mieszkaniu tlenku węgla, pomimo tego, że lekarz postawił taką wstępną diagnozę. Mamy jednak nadzieję,że przyczyny śmierci 3-miesięcznego chłopca zostaną szybko wyjaśnione przez policję.

Czy sprawdzacie przed sezonem zimowym wentylację w domu?

Czytaj także:
10-letni chłopiec uratował swoją rodzinę!

źródło: tvp.info

Redakcja poleca: Co potrafi 3-miesięczne niemowlę - film
Zobacz, jakie umiejętności zdobywa dziecko po kilku miesiącach od urodzenia. Sprawdź, co jest ważne w codziennej opiece nad niemowlakiem.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy