Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Karetka pogotowia - zatrucie czadem/ 10-latek bohaterem
Fotolia
Aktualności

10-letni chłopiec uratował swoją rodzinę! Brawa za wzorową postawę

10-letni chłopiec uratował życie 9 osobom, które zatruły się tlenkiem węgla. Był spokojny, opanowany, precyzyjnie opowiedział, co się stało. Dzięki niemu pomoc dotarła na czas.

O godzinie 4 rano w piątek na numer pogotowania ratunkowego zadzwonił 10-letni chłopiec, który poinformował dyspozytorkę, że jego rodzice są nieprzytomni, ale oddychają. "Mama leży w wannie. Tata leży w kuchni ranny" - wyjaśniał przez telefon. Chłopiec był opanowany, precyzyjnie opisywał to co widzi, chociaż jak słychać na nagraniu, trudno było w tej sytuacji zachować spokój. W tle nagranej rozmowy słychać było płacz i krzyki "mamo, mamo". "Mamie leci coś białego z buzi" - tłumaczył. Dyspozytorka pogotowia od razu wysłała pod wskazany przez chłopca adres karetkę, a do czasu dotarcia ratowników podtrzymywała rozmowę z dzieckiem. Poprosiła go m.in. o otwarcie okien. Chłopiec wykonywał wszystkie polecenia.  
Po dotarciu na miejsce ratowników medycznych okazało się, że w mieszkaniu z nieszczelnego kanału wentylacyjnego piecyka do podgrzewania ciepłej wody ulatniał  się tlenek węgla (czad). W mieszkaniu, oprócz chłopca, znajdowało się jeszcze 8 osób (dwie osoby dorosłe oraz sześcioro dzieci). Wszyscy zostali hospitalizowani, choć tylko jedna z osób poszkodowanych potrzebuje specjalistycznej pomocy. 
Ten mały chłopiec zachował się niezwykle dzielnie. Uratował nie tylko swoją rodzinę, ale również mieszkających w tym samym bloku sąsiadów. Dla mieszkańców Kłodzka jest bohaterem. 
Brawa za wzorową postawę dla tego 10-latka!

Warto przeczytać: Cichy zabójca: czad. Czy twoja rodzina jest bezpieczna?

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

wypadek zatrucie czadem
Fotolia
Aktualności
Włocławek: Jedno z bliźniąt zmarło, a drugie w szpitalu walczy o życie!
Dlaczego 3-miesięczne dzieci spotkało coś tak strasznego? Czy to mogło być zatrucie czadem? Strażacy mają wątpliwości...

Jesteśmy wstrząśnięci tą wiadomością. Trudno uwierzyć, by tak małe dzieci mogło spotkać coś tak strasznego. Ogromnie współczujemy ich rodzicom. W Kruszynku pod Włocławkiem doszło do tragicznej sytuacji. Do szpitala przywieziono 3-miesięczną dziewczynką w ciężkim stanie, która nadal walczy o życie. Jej brat bliźniak niestety nie miał tyle szczęścia i maleństwo zmarło. Lekarze po wstępnej ocenie sytuacji uznali, że dzieci zatruły się czadem. Niestety o przypadkach zatrucia czadem jest wiele doniesień zawsze na początku jesieni. Warto w takich chwilach przypomnieć sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pamiętajcie, że czad to cichy zabójca! Zatrucie tlenkiem węgla spowodowane jest niesprawną wentylacją, trzeba koniecznie to sprawdzić a także działanie kuchenek gazowych i pieców. Naprawdę warto kupić czujnik czadu , jego koszt nie jest aż tak wysoki (od 40-200 zł), by nie można było pozwolić sobie na jego zakup. Bezpieczeństwo jest zdecydowanie cenniejsze! Dbajcie o to, by kratki wentylacyjne w łazienkach i kuchniach nie były zasłonięte. Choć całe zdarzenie można było określić jako nieszczęśliwy wypadek, ogromnie zmartwiła nas wypowiedź st.kapitana Mariusza Bladoszewskiego ze straży pożarnej, który ma jednak wątpliwości odnośnie zatrucia tlenkiem węgla. Jak powiedział w TVP Info, dwa niezależne mierniki nie wykryły w mieszkaniu tlenku węgla, pomimo tego, że lekarz postawił taką wstępną diagnozę. Mamy jednak nadzieję,że przyczyny śmierci 3-miesięcznego chłopca zostaną szybko wyjaśnione przez policję. Czy sprawdzacie przed sezonem zimowym wentylację w domu? Czytaj także: 10-letni chłopiec uratował swoją rodzinę! źródło: tvp.info

Alfie Evans
Kate James, Kayleigh/ FB Alfies Army
Aktualności
Alfie walczy o życie wbrew lekarzom i decyzjom sądu! Ta historia przyćmiła narodziny dziecka księżnej Kate
Trwa dramat Alfiego Evansa, którego decyzją sądu odłączono od aparatury medycznej wbrew woli rodziców. Wczoraj brytyjski sąd kolejny raz nie zgodził się na to, żeby chłopiec został odtransportowany do Włoch, gdzie lekarze zgodzili się za darmo go leczyć. Dziś w nocy rodzice prosili o maskę resuscytacyjną.

Brytyjski sąd najpierw przychylił się do decyzji lekarzy ze szpitala Alder Hey (Liverpool) i zadecydował o odłączeniu chłopca od aparatury medycznej podtrzymującej jego życie – wbrew woli rodziców , lekarzom z włoskiej kliniki, którzy podjęli się dalszego leczenia chłopca, apelom papieża Franciszka i protestom tysięcy osób na całym świecie.  Walka 2-latka o życie przyćmiła w Wielkiej Brytanii zainteresowanie narodzinami royal baby . Pojawiło się wiele komentarzy: czy tak samo traktowane byłoby dziecko księżnej Kate i księcia Williama , gdyby cierpiało na podobną chorobę co Alfie Evans ? Kontrowersyjna decyzja sądu Decyzje brytyjskiego sądu budzą zdumienie, bo najpierw wbrew woli rodziców zadecydował o odłączeniu chłopca od aparatury medycznej (bo nie rokuje), a wczoraj nie zgodził się na transport chłopca do Włoch (bo w czasie przewożenia chłopiec może umrzeć!). Decyzja również z tego powodu szokująca, że w sprawę włączył się papież Franciszek oraz rząd Włoch, którzy przyznał mu włoskie obywatelstwo , a szpital Bambino Gesu w Rzymie  zaoferował mu opiekę do końca życia. Włoskie władze zadeklarowały, że zapłacą za transport Alfiego do Włoch. Na co cierpi Alfie Evans Alfie Evans urodził się 9 maja 2016 roku. Urodził się zdrowy, jednak z czasem zaczął tracić kolejne funkcje. Ma c horobę neurodegeneracyjną, której nie udało się zdiagnozować. Nie można jej wyleczyć ani powstrzymać. Proces ten jest tak zaawansowany, że lekarze nie dają szans na "odbudowanie" mózgu – przy dzisiejszym stanie wiedzy medycznej. Dlatego wystąpili do sądu o zgodę na zaprzestanie intensywnej terapii i podtrzymywania życia. Brytyjski sąd przychylił się do wniosku brytyjskich lekarzy.Podstawą decyzji było stwierdzenie, że podtrzymywanie życia nie leży w najlepszym interesie samego Alfiego. Sąd uznał więc, że w...

2-latek Floryda aligator
Fotolia
Aktualności
To miały być wymarzone wakacje w Disneylandzie...
Na oczach rodziców rozegrała się  ogromna tragedia. Czy zobaczą jeszcze swojego 2-letniego synka? 

Gdy wybieramy kierunek wakacyjnych wojaży, zawsze mamy na uwadze to, czy nasze dzieci będą szczęśliwe. Staramy się zapewnić im maksimum radości i przeżyć, bo przecież każdy wie, że wakacje nie trwają wiecznie. Wiele dzieci marzy o wizycie w Disneylandzie. Tak jak ten 2-letni chłopczyk... To była chwila... Rodzice postanowili zabrać trójkę dzieci do Walt Disney World Resort na Florydzie. Mieli tam spędzić rodzinne wakacje na świetnie przygotowanym dla rodzin terenie o wielkości 122 km2. Nigdy, przez ponad 40 lat, nie wydarzyła się podobna tragedia. Nikt też nigdy nie widział, by w sztucznym jeziorze znajdującym się tuż obok hotelu, mieszkał 2-metrowy krokodyl! Chłopiec wraz z rodziną wypoczywał na plaży. Bawił się przy brzegu, brodząc w jeziorze. Wtedy nagle z wody wyskoczył krokodyl i wciągnął 2-latka pod wodę. Na ratunek skoczył ojciec dziecka, ale poraniony przez groźnego drapieżnika, musiał się poddać. Nie miał szans z blisko 2-metrowym aligatorem.  Trwają  poszukiwania Blisko 50 ratowników poszukuje chłopca. Dużym utrudnieniem jest na pewno to, że muszą pracować po zmroku , gdyż do zdarzenia doszło wieczorem. Wszyscy są wstrząśnięci zajściem, nikt nie spodziewał się,  że może dojść do takiej tragedii w tak spokojnym miejscu. Nie sposób dowiedzieć się, co muszą czuć rodzice chłopca, zwłaszcza ojciec, któremu nie udało się pomóc synkowi. Wiedza, co mogło stać się z ich maleństwem, na pewno nie przeszkadza im głęboko wierzyć w cud odnalezienia chłopca. My także jesteśmy myślami z rodziną 2-latka.  Przeczytaj także: Gdzie na wakacje z dzieckiem- zrób test!

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta