wielkanoc, rzeżucha
fot. bmk

Wyhoduj rzeżuchę razem z dzieckiem

Przyozdób swój wielkanocny stół rzeżuchą zasianą wspólnie z twoim dzieckiem. Jak ją wyhodować?
wielkanoc, rzeżucha
fot. bmk
Rzeżucha jest symbolem odradzającego się życia i sił witalnych. Warto mieć ją na wielkanocnym stole. Wspólnie z dzieckiem zróbcie rzeżuchę. Najlepiej wysiać ją na zwilżoną watę.

Rzeżucha zwiera witaminy C, A, B1, sole mineralne, olejki eteryczne. Ale to nie jedyne jej zalety, wysiana do dekoracyjnych naczyń będzie ozdobą wnętrza.

Potrzebne ci będą:
* opakowanie lub dwa nasion rzeżuchy (ok. 2 zł za torebkę)
* wata lub lignina
* woda
* naczynie

Instrukcja sadzenia rzeżuchy:
1. Do naczynia włóż watę lub ligninę, możesz też rozłożyć ją na płaskim talerzu albo obłożyć nią zewnętrzną stronę salaterki (wówczas rzeżucha będzie przypominać zieloną górkę).
2. Zwilż watę wodą. Rozsyp nasiona. Postaraj się zrobić to w miarę równomiernie, by nie było „łysych” miejsc. Spryskaj je wodą.
3. Przez cały okres uprawy (a trwa to około 1,5 tygodnia) podlewaj wodą (trzeba to robić codziennie, bardzo ważna jest tu regularność). Pierwsze nasiona kiełkują już po 2–3 dniach. Rzeżucha wyrośnie szybciej, jeśli postawisz ją w słonecznym, ciepłym miejscu. Po ok. 10 dniach można ją już ścinać i jeść.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO
Jest jedno takie miejsce, gdzie iluzja staje się rzeczywistością, a rzeczywistość przenosi do świata dziecięcej wyobraźni. Zobacz je!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy