Matka zostawiła dziecko w wózku i poszła na zakupy
fot. Facebook/Spotted: Skarżysko-Kamienna

Co za brak wyobraźni! Nigdy nie bierz przykładu z tej matki!

Zdjęcie opublikowane na jednym z lokalnych profili na Facebooku oburzyło nas wszystkich – zachowanie tej mamy to skrajna nieodpowiedzialność!
Hanna Szczesiak
Matka zostawiła dziecko w wózku i poszła na zakupy
fot. Facebook/Spotted: Skarżysko-Kamienna
Zostawić dziecko przed sklepem i pójść na zakupy? Dla większości mam to kompletny brak wyobraźni. Zdjęcie opublikowane na profilu Spotted: Skarżysko-Kamienna na Facebooku pokazuje nam, że wiele mam nie widzi w tym nic złego!

Zdjęcie, które wywołało falę oburzenia

"Spotter: Nie pozdrawiam Pani która dzisiaj tj. 11.05 około godziny 12.00 na ul. Norwida na 15 minut zostawiła śpiące dziecko w wózku i poszła sobie do sklepu. Zero wyobraźni i odpowiedzialności!! Wstyd żeby obce osoby pilnowały Ci dziecka!" – tak podpisano zdjęcie niemowlaka pozostawionego w wózku pod sklepem. Taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca!
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Nie pozostawiaj dziecka bez opieki!

Pozostawienie dziecka bez opieki wydaje się skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni. "Odwróciłam się tylko na chwilę" czy "nie było mnie 5 minut" – tak rodzice komentują wypadki domowe z udziałem dzieci. Czasem wystarczy chwila, by doszło do tragedii. Maluszkowi ze zdjęcia nic się nie stało, jednak pozostawienie dziecka w wózku bez opieki, nawet przy oknie, jest niemądre!

Niestety, wiele mam nie widzi w takim zachowaniu nic złego. Pod zdjęciem pojawiły się komentarze:
  • Skąd wiesz, że 15 minut, może weszła tylko na chwilę, a że dziecko spało, nie chciała wchodzić, by się nie obudziło i nie ugrzało w sklepie, zostawiła je na chwilę, jest szyba, na pewno cały czas miała je na oku, po drugie jak już te 15 minut się spokojnie temu przyglądałeś, to było wejść do sklepu i zwrócić uwagę, a nie na fb ogłaszać i robić g****burzę.
  • A ja myślę, że wózek celowo stoi pod witryną, aby mieć dziecko na oku. Nie bardzo rozumiem, o co tyle szumu. A do tych, co nie mają dzieci a dużo do powiedzenia: zajmijcie się swoimi kotami.
O co tyle szumu? O to, że rodzic powinien opiekować się swoim dzieckiem i mieć świadomość, że zostawienie dziecka na 15 minut (tak wynika z relacji świadka zdarzenia) na dworze, przed sklepem, jest nieodpowiedzialne – wystarczy chwila, żeby porwać dziecko.

Widzisz podobną sytuację? Reaguj!

Jeśli zobaczysz podobną sytuację, dziecko zamknięte w samochodzie czy maluszka pozostawionego w wózku bez opieki, nie bój się reagować! Maluch nie jest w stanie się obronić.

Co myślicie o zachowaniu tej mamy? Czy rzeczywiście zostawienie dziecka przed sklepem nie jest niczym złym? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Kiedy i gdzie można zostawić dziecko bez opieki?

Źródło: Facebook
Oceń artykuł

Ocena 4 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy