GRY
 
 

Dlaczego dzieci w Polsce w XXI wieku nie otrzymują pomocy medycznej na czas i umierają rodzicom na rękach?! [WIDEO]

- Nie może być tak, że chore, walczące o życie dziecko - bo o takich przypadkach słyszy się w mediach - odbijało się od zamkniętych drzwi placówki medycznej, czy nieżyczliwego lekarza, czy pani w rejestracji. Opieka medyczna zbyt często zawodzi powodując, że dziecko opuszcza ten świat - mówi prof. Alicja Chybicka

Często dzieci nie otrzymują pomocy medycznej na czas i umierają! Co chwila słyszy się w mediach o takich przypadkach? Dlaczego tak się dzieje? I czy to się zmieni?
- Nie wierzę, żeby coś w najbliższym czasie radykalnie się  zmieniło, ponieważ to może zapewnić tylko tylko sprawnie funkcjonująca opieka zdrowotna działająca 24 godziny na dobę - mówi prof. Alicja Chybicka, przewodnicząca parlamentarnego Zespołu ds Dzieci, pediatra. - Nie może być tak, że chore, walczące o życie dziecko - bo o takich przypadkach słyszy się w mediach - odbijało się od zamkniętych drzwi placówki medycznej, czy nieżyczliwego lekarza, kierowcy pogotowia, czy pani w rejestracji. Ale w wielu przypadkach możemy powiedzieć i przyznać się do tego, że publiczna opieka medyczna zawiodła powodując, że dziecko opuściło ten świat. Czy to się zmieni?
Zobacz film.

Chcesz zobaczyć więcej filmów o zdrowiu i wychowaniu dzieci? Zajrzyj na Youtube i Subskrybuj Babyonline.pl


Polecamy:
Doładuj
Przeładuj