11-latka została najmłodszą matką w Wielkiej Brytanii
fot. Adobe Stock

11-latka została najmłodszą matką w Wielkiej Brytanii. Jej rodzice twierdzą, że nie wiedzieli o ciąży

11-letnia dziewczynka, która na początku czerwca urodziła dziecko, została okrzyknięta przez brytyjską prasę „najmłodszą matką w Wielkiej Brytanii”. W ciążę zaszła w wieku zaledwie 10 lat.
Hanna Szczesiak
11-latka została najmłodszą matką w Wielkiej Brytanii
fot. Adobe Stock
Jak informuje „The Sun”, dziewczynka urodziła na początku czerwca – była wtedy w 30. tygodniu ciąży. Zarówno matka, jak i dziecko czują się dobrze.

11-latka urodziła dziecko

Rodzice 11-latki utrzymują, że nie wiedzieli, że ich córka jest w ciąży. „To był dla wszystkich szok” – wyjawił anonimowy rozmówca tabloidu. I dodał: „Teraz jest otoczona opieką ekspertów. Najważniejsze jednak, że z nią i dzieckiem wszystko jest w porządku. Pojawiają się też pytania, jak ludzie mogli tego nie zauważyć. To naprawdę niepokojące”.
 
Sprawą zajęła się opieka społeczna. Pracownicy socjalni rozmawiają z rodzicami dziewczynki – chcą sprawdzić, dlaczego nie wiedzieli oni, że ich córka jest w ciąży. Okoliczności zajścia w ciążę 11-latki zbadają również policja i prokuratora – w końcu seks z osobą nieletnią to przestępstwo. Na razie nie podano jednak, w jakim wieku jest ojciec dziecka.

Lekarka Carol Cooper, z którą skontaktował się „The Sun”, wyjaśniła, że przeciętna dziewczynka zaczyna dojrzewać ok. 11 roku życia. Okres pokwitania powinien się zacząć między 8. a 14. rokiem życia, jednak u dziewczynek z nadwagą może nastąpić to szybciej niż u ich koleżanek.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Zgodne wychowywanie dziecka – film
Zastanawiasz się jak razem zgodnie wychowywać malucha? Twój mąż chce grać z malcem w piłkę, a ty upierasz się przy teatrze. To da się pogodzić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy