11-latka urodziła dziecko
AdobeStock
Aktualności

11-latka trafiła z bólem brzucha do szpitala. Okazało się, że... rodzi

Rodzice wezwali pogotowie do dziecka, nie mając pojęcia, że to skurcze porodowe.

Każda mama i tata, którzy widzą cierpiące dziecko, starają się mu pomóc za wszelką cenę. Gdy 11-latka zaczęła narzekać na ból brzucha, jej rodzice byli przekonani, że to problemy jelitowe i wezwali pogotowie. Jakie było ich zdziwienie, gdy sanitariusze odkryli, że dziewczynka rodzi.

Szybki poród

Nastolatka została przewieziona do szpitala La Ariixaca, jednak już wystąpiły skurcze parte i poród przebiegał bardzo szybko. Dziecko urodziło się, zanim pracownicy placówki zdążyli przetransportować 11-latkę na salę porodową. Poród odbył się bez kompilacji, a mama i dziecko czują się dobrze. Zarówno dziewczynka, jak i rodzice pochodzący z Boliwii twierdzą, że nie byli świadomi tej ciąży. Sprawę teraz wyjaśni policja i lokalne służby specjalne.

Jak do tego mogło dojść?

Zachodzi poważne podejrzenie, że ojcem dziecka jest 14-letni brat nastolatki. Wszystko wyjaśnią badania DNA. Jednak nawet jeśli okaże się, że nastolatek jest ojcem dziecka, to uniknie kary. W świetle hiszpańskiego prawa seks z małoletnią osobą nie jest karany, o ile druga strona jest w zbliżonym wieku. Choć to niezwykła historia, to nie jest to najmłodsza matka w Hiszpanii. W 2010 roku w szpitalu Jarezm swoje pierwsze dziecko urodziła 10-latka Romka. Ojciec dziecka był zaledwie 3 lata starszy od młodziutkiej mamy.

Co sądzicie o tak wczesnym macierzyństwie? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: The Sun

Zobacz także:

Przyspieszenie porodu: co pomoże przyspieszyć poród? Bezpieczne i naturalne sposoby

Poród w wodzie
Marijke Thoen Birthphotography
Aktualności
Była świadkiem narodzin braciszka. Czy to na pewno widok dla małego dziecka?
Administratorzy Facebooka i Instagrama uznali tę fotografię za niestosowną. Sama autorka uważa, że to najlepsze zdjęcie w jej 10-letniej karierze.

5-letnia dziewczynka siedzi pod szklaną wanną i patrzy na swojego braciszka, który zaledwie kilka sekund wcześniej przyszedł na świat. Zdaniem fotografki to piękne zdjęcie, które ukazuje pierwsze spotkanie rodzeństwa . Wielu internautów i administratorzy serwisów społecznościowych uznali jednak, że jest ono niestosowne. Dziecko obecne przy porodzie Gdy już zapadnie decyzja o rodzeństwie dla malucha pojawiają się obawy, jak dziecko sobie poradzi z przyjęciem nowego domownika. Wielu rodziców stara się przygotować starszaka na to spotkanie i pracuje nad tym jeszcze w trakcie ciąży. Chwila, gdy mama idzie do szpitala i wraca z noworodkiem, jest niezwykle ważna i emocjonująca. Pierwsze spotkanie to wyjątkowa chwila, ale niektórzy rodzice idą o krok dalej i pozwalają, by to spotkanie odbyło się w domu , ale niemalże natychmiast po przyjściu na świat noworodka. Kilkulatek obecny podczas porodu to nadal kontrowersyjny temat. Są rodzice, którzy podczas porodów domowych pozwalają dziecku uczestniczyć w pierwszej fazie porodu. Następnie dzieci dołączają do mamy, dopiero gdy noworodek już leży w ramionach mamy. Czy to dobry pomysł? Zwolennicy tego pomysłu tłumaczą, że to rodzinne wydarzenie i powinni w nim uczestniczyć nie tylko partnerzy , ale i rodzeństwo rodzącego się dziecka. Czy to czas i miejsce? Ostatnio zrobiło się głośno o fotografii, na której widać 5-letnią dziewczynkę, która patrzy, jak na świat przychodzi jej młodszy brat. Mama rodzi w szklanej wannie, a dziewczynka ogląda cały poród. W sieci zawrzało. Wielu internautów uznało zdjęcie za niestosowne, a administratorzy Facebooka i Instagrama natychmiast usunęli fotografię z sieci . Rozgorzała także dyskusja na temat obecności dziecka podczas porodu. Przecież ból, jakiego doznaje matka , może być szokujący i trudny do zrozumienia przez dziecko. Wiele osób miało wątpliwości, czy uświadamianie tak...

facebook/popsugar
Aktualności
To zdjęcie wzbudziło wiele emocji. Co Wy sądzicie o nim?
„Tylko kobieta jest zdolna do takiego poświęcenia!”, „Obrzydliwe!”, „Ja bym tak nie mogła”,„Potęga matczynej miłości” - to tylko kilka wpisów, które znalazły się pod fotografią.

Dla każdej rodziny kolejna ciąża to spore wyzwanie. Tata ma zdecydowanie więcej obowiązków, starsze dzieci bezpowrotnie już nie będą najmłodsze, co często kończy się płaczem i poczuciem odrzucenia. Mama za to – przechodzi absolutną rewolucję, której nie ma co zazdrościć. Oprócz tego, że musi dźwigać na sobie cały słodki ciężar ciąży, dbać o siebie, wypoczywać, to musi jeszcze opiekować się pozostałymi dziećmi. Nie jest to proste, zwłaszcza gdy różnica pomiędzy dziećmi jest mała. Czytaj także: Druga ciąża jest inna - czego się spodziewać? Gdy Kate Neal pojechała do szpitala rodzić, jej pierwsze dziecko miało dwa latka. Dziewczynka nadal dokarmiana była piersią. Przyjechała wraz z rodzicami na oddział położniczy, gdzie miała zostać do momentu, aż mama zacznie rodzić. Kate nie wiedziała, ile potrwa poród , więc pozwoliła dziecku przebywać tak długo, aż ból będzie umiarkowany. Godziny mijały, a córeczka zgłodniała. Poprosiła mamę o cycusia, a ta, postanowiła ją nakarmić pomiędzy kolejnymi skurczami. To właśnie zdjęcie rodzącej Kate, z 2-letnią córeczką karmioną piersią w czasie porodu, wzbudziło wiele skrajnych opinii wśród czytelniczek. Niektóre mamy (zwłaszcza te, które kp ponad 2-3 lata) były zachwycone pomysłem oraz odwagą Kate Neal. Inne uznały fotkę za cudowny obrazek, choć same nie odważyłyby się na coś takiego. Były też takie, które uznały całą scenę za fanaberię i komentowały zarówno bezsens długiego karmienia, jak i zamieszczanie takich zdjęć w internecie. A jak Wy postrzegacie tę historię? Czy byłyście w takiej samej sytuacji jak ta mama? Nadal karmiłyście piersią pierwsze dziecko, będąc w kolejnej ciąży? Czytaj: Jak długo karmić i kiedy odstawić dziecko od piersi? źródło: popsugar

nastolatki chwalą się ciążą
AdobeStock
Prawdziwe historie
Młoda nie znaczy gorsza - prawdziwa historia nastoletniej mamy
Nasza bohaterka o ciąży dowiedziała się dopiero w 3. miesiącu - miała wtedy 16 lat. Sprawdź, przez co musiała przejść, i jak sobie poradziła.

Jestem najszczęśliwszą osiemnastoletnią dziewczyną na świecie! Mam kochających rodziców, dom..., a także wspaniałego męża i roczną córeczkę! – opowiada Daria Dawiec, mama Lenki. Chodziłam do pierwszej klasy liceum i byłam zwykłą rozemocjonowaną nastolatką: jak mogłam, to imprezowałam, czasami kłóciłam się z rodzicami i byłam przekonana, że w najbliższej przyszłości podbiję świat... O ciąży dowiedziałam się dopiero, gdy byłam w 3. miesiącu. Jakim cudem nie domyśliłam się jej wcześniej? Otóż miałam dość regularne plamienia, które po prostu uznawałam za okres. Kiedy jednak lekarka powiedziała mi o dziecku, mój świat się zawalił, jakby wszystko rozpadło się na maleńkie kawałeczki. Nie wyobrażałam sobie swojego dalszego życia. Co ze szkołą, z marzeniami? Widziałam łzy w oczach mamy, ale gdy wróciłyśmy do domu, przytuliła mnie i powiedziała, że damy sobie radę. Tato zaczął krzyczeć, ale po chwili przeprosił i również pocieszał. A mój chłopak, Wojtek? Ucieszył się i powiedział, że oczywiście będzie z nami i nigdy nas nie zostawi. Przeczytaj też o nastoletnich mamach - bohaterkach Teen Mom Poland, programu MTV Już cię kocham! Kiedy pierwszy raz zobaczyłam na USG małą istotkę, którą miałam pod sercem, od razu ją pokochałam. Pomyślałam: DAM RADĘ! Już w tym momencie zrozumiałam, że będę gotowa zrobić dla niej wszystko i zawsze! Potem były te najbardziej niezwykłe momenty: poczułam pierwsze ruchy dziecka , kopniaki... Moja miłość rosła z dnia na dzień, razem z moim maleństwem! Wszyscy się odwrócili Mijały miesiące. Z pozoru nic wielkiego się nie działo. Ale mieszkamy w małej wiosce, więc w końcu plotki całkiem szybko się rozniosły. Kiedy tylko gdzieś szłam, czułam czyjś wzrok na swoim brzuchu. Wielokrotnie słyszałam od „życzliwych”, że ja i Wojtek na pewno nie damy sobie rady z wychowywaniem...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz