TVP ABC 11
fot. materiały prasowe

Magazyn TVP ABC na ferie

Zima w mieście, a może przeciwnie – wyjazd na narty? Niezależnie od tego, jak planujecie spędzić ferie, zabierzcie ze sobą 11 numer magazynu TVP ABC. Porcja zimowych łamigłówek przyda się wszędzie!
TVP ABC 11
fot. materiały prasowe
Wielkimi krokami zbliżają się zimowe ferie i czas beztroskiej zabawy. Zaopatrzyliście już dzieci w sanki, narty i łyżwy? Doskonale! Niech wyszaleją się na śniegu albo i bez niego, bo w tym roku pogoda bywa kapryśna. A gdy maluchy wrócą już z zimowych harców na dworze, podajcie im gorące kakao i wspólnie rozwiążcie zimowe łamigłówki z 11 numeru magazynu TVP ABC.

Magazyn TVP ABC na ferie

Choć ferie to czas odpoczynku od przedszkola, szkoły i nauki, to jednak trochę ciekawych zadań nie zaszkodzi, aby nie wyjść z wprawy. Co znajdziecie w 11 numerze magazynu TVP ABC? Zimowe opowiadanie o feriach, przygody świnki Pepy, wywiad z żółwikiem, a także piosenkę o krasnoludkach. 

Literkowi bohaterowie nie zapomnieli też o babciach i dziadkach, bo przecież w styczniu obchodzimy ich święto. W najnowszym magazynie TVP ABC znajdziecie łamigłówki związane z Dniem Babci i Dniem Dziadka, dowiecie się, jak powiedzieć babcia i dziadek w języku migowym oraz jak zrobić drzewo genealogiczne. Do tego ostatniego zadania koniecznie poproście o pomoc wasze babcie i waszych dziadków – w końcu to oni wiedzą najwięcej o waszej rodzinie.

Zachęcamy również do spędzania czasu na świeżym powietrzu, zapraszając na pełen zagadek i ciekawostek spacer po zimowym lesie. W 11 numerze TVP ABC znajdziecie nie tylko naklejki, ale również wielobarwny kalejdoskop, który przybliży dziecku tajemnice zjawisk optycznych.
 
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy