GRY
 
 

2-latka zadzwoniła na policję, bo… nie mogła założyć spodni

Dwuletnia Aliyah z Południowej Karoliny zadzwoniła pod numer alarmowy 911, bo nie mogła sobie poradzić z założeniem spodni.

Dziewczynka rozmawia przez zabawkowy telefon
fot. Fotolia
Samodzielne zakładanie ubrań to dla wielu maluchów nie lada wyzwanie. Niektóre proszą o pomoc rodziców, inne… dzwonią pod numer alarmowy.

Halo? Potrzebuję pomocy!

Dwuletnia Aliyah z Południowej Karoliny miała problem z założeniem spodenek. Pomoc znalazła… dzwoniąc pod numer alarmowy 911, który w Stanach Zjednoczonych jest odpowiednikiem europejskiego numeru 112.

Otworzyły się drzwi, a ona wybiegła ze spodniami założonymi tylko na jedną nogę. Usiadłam obok niej na schodach i pomogłam założyć spodenki. Kiedy to zrobiłam, Aliyah mnie uściskała! To było jak największa nagroda – powiedziała Martha Lohnes, funkcjonariuszka, która została oddelegowana do domu dziewczynki.
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Czy twoje dziecko zna numer 112?

W tej uroczej historii warto zwrócić uwagę na coś jeszcze: czy wasze maluchy potrafiłyby zadzwonić pod 112? Kiedy zacząć uczyć dziecko jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia? Mama małej Aliyah była zaskoczona, ale też dumna, że jej dwuletnia córeczka wiedziała, jak zadzwonić pod numer 911. „Uczyłam ją tego numeru, ale całkowicie mnie to zaskoczyło, że go zapamiętała i rzeczywiście zadzwoniła” powiedziała Pebbles.

Funkcjonariuszka, która przyjechała do domu dziewczynki, była pełna podziwu dla Aliyah. My także! Wasze maluchy znają już numery alarmowe i potrafiłyby zadzwonić po pomoc?

Czytaj także: Jak przetrwać bunt dwulatka

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj