GRY
 
 

Po zobaczeniu tego nagrania już nigdy nie spojrzysz na telefon przy dziecku!

2-letnia dziewczynka wbiegła pod koła samochodu. Jej mama szła kilka kroków dalej, wpatrzona w ekran telefonu. Wystarczyły sekundy, by doszło do tragedii.

Dziecko wpadło pod koła samochodu, bo mama była wpatrzona w ekran telefonu
fot. screen YouTube/DailyNewsX 24/7
W mieście Yueyang w Chinach samochód uderzył w 2-letnią dziewczynkę. Dziecko zmarło przed przyjazdem pogotowia. 2-latka wbiegła wprost pod koła samochodu. Jej mama szła kilka kroków dalej, wpatrzona w ekran telefonu.

Zobacz przerażające nagranie z miejsca zdarzenia:
 

Telefon zagraża życiu?

Coraz częściej słyszymy o szkodliwym wpływie telefonów na nasze życie. Pisaliśmy już o niebezpiecznych zarazkach, które żyją na ekranach naszych telefonów i o poruszającej kampanii uświadamiającej rodziców, co czują dzieci, gdy korzysta się w ich obecności z telefonu. Ten przykład pokazuje nam, że telefon może być realnym zagrożeniem zdrowia i życia dziecka. Niewiele potrzeba, żeby smartfony i tablety przestały nami sterować. Sherry Turkle z Insytutu Technologii Massachusetts radzi, jak odciąć się od szkodliwego wpływu technologii na nasze życie: "Nigdy nie przynoś telefonu do stołu. Nie używaj telefonu w samochodzie. Nie przynoś telefonu na spotkania, nie używaj go w klasie. W ten sposób odnajdziemy drogę do nas samych".
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.

Głowa do góry

Chociaż mogłoby się wydawać, że daleko nam do Chin, zastanówcie się: jak często korzystacie z telefonu w obecności dzieci? Gdy dzwoni telefon, często sięgamy po niego mimowolnie, ignorując otoczenie. Nieważne, gdzie wtedy jesteśmy – na parkingu supermarketu, w domu czy na placu zabaw. To sekundy, w trakcie których może dojść do tragedii. Tak było w tym przypadku – mama dziewczynki była wpatrzona w telefon i nie zdążyła zareagować. Zanim ją ocenicie, odpowiedzcie sobie na pytanie, czy nigdy nie zdarzyło się wam spojrzeć na telefon zamiast na dziecko – żeby sprawdzić godzinę, odczytać SMS-a czy polubić zdjęcie znajomego na Facebooku?

Apelujemy – głowa do góry, od tego może zależeć bezpieczeństwo waszych dzieci!

Czytaj także: Jak reanimować małe dziecko?

źródło: nytimes.com
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci