5 sprawdzonych sposobów na rozwój przez zabawę

Chcesz, aby twoje dziecko dobrze sobie radziło – w przedszkolu, szkole, a potem w dorosłym życiu? Najlepszą formą nauki, jaką możesz zaproponować maluchowi jest... zabawa! Całe mnóstwo pomocnych narzędzi rozwojowych znajdziesz u sprawdzonych sprzedawców na Allegro. Zobacz, jak wspierać rozwój pociechy w wielu ważnych obszarach!

W pierwszych latach życia maluch rozwija się niezwykle intensywnie. Dlatego warto w tym okresie postawić na zabawki, które mają rozbudowane funkcje. Na rynku mamy ich mnóstwo – od stricte edukacyjnych po interaktywne z wbudowaną technologią. W czasach szybkiej wysyłki i wygodnych zakupów w sieci możesz je mieć w ciągu kilku dni, na dodatek bez wychodzenia z domu. Jednak zamawiając zabawki przez internet, trzeba mieć stuprocentową pewność, że otrzymany towar będzie zgodny z opisem. Warto więc polegać na sprawdzonych platformach sprzedażowych typu Allegro – daje to gwarancję udanych zakupów. Znajdziesz tam listę Zaufanych Partnerów, którzy oferują mnóstwo ciekawych zabawek edukacyjnych. Oto, jak dzięki nim możesz wspierać rozwój swojej pociechy:

1. Nauka słówek ze Szczeniaczkiem


Ta zabawka jest nie tylko mięciutka, ale i gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Szczeniaczek Uczniaczek od Fisher-Price reaguje na dotyk twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów i kształtów. A ponieważ każde dziecko uczy się w swoim tempie, ta edukacyjna maskotka ma wbudowaną technologię Poziomy nauki:

  • odkrywanie (dziecko naciskając łapkę, stópkę, serce, nos lub uszko Szczeniaczka poznaje nowe słówka, takie jak nazwy części ciała),
  • zachęcanie (radosne wypowiedzi nagradzają malucha i zachęcają go do wspólnego liczenia i znajdowania kolorów)
  • naśladowanie (piosenki zachęcają do zabawy i odgrywania ról, co pomaga rozbudować zasób słownictwa pociechy).

2. Odkrywanie świata z Rockitem


Dzieci uwielbiają zabawki interaktywne, takie które wydają z siebie przyjemne dźwięki i które wchodzą z maluchem w interakcję. Kolorowi przyjaciele Rockit i Glow od Fisher-Price uczą dziecko alfabetu, liczb i słówek po angielsku. Wszystko to dzieje się podczas tańca i radosnej zabawy w towarzystwie wielokolorowych światełek. Przyjaciele Rockit i Glow rozmawiają zarówno ze sobą, jak i z twoim dzieckiem, zabawnie kołysząc się na boki oraz edukując nie tylko w rytmie ciekawych piosenek. A Rockit może też nagrać słowa i powtórzyć je jednym z trzech śmiesznych głosów.

3. Sortowanie klocków z Garnuszkiem


Ta interaktywna zabawka edukacyjna od Fisher-Price nauczy twoje dziecko jednocześnie liczb i rozpoznawania kształtów. Gdy maluch umieści klocek w odpowiednim otworze, garnuszek powie mu, jaki kształt ma dany element oraz jaka cyfra znajduje się na nim. Garnuszek na klocuszek wygrywa także wesołe piosenki i wypowiada słowa po polsku. Oprócz tego nagrodę za poprawnie włożone klocki, śmieje się i mówi, jaki mają kształt i jakie znajdują się na nich cyfry.

 

4. Rozwój motoryki z Edukacyjnym Liskiem

 

Edukacyjny lisek marki Fisher-Price zachęci dziecko do nauki poprzez muzyczną zabawę, towarzysząc im podczas odkrywania na siedząco oraz raczkowania. Maluch pokocha dotykanie miękkiej buzi liska i jego pluszowego, szeleszczącego ogonka oraz naciskanie podświetlanych przycisków sprawiających, że lisek kręci się w kółko przy akompaniamencie muzyki, edukacyjnych piosenek i wypowiedzi.

5. Poznawanie cyfr z Książeczką „Liczmy zwierzątka”

 

Książeczka „Liczymy zwierzątka” od Fisher-Price świetnie się sprawdzi jako pierwsza lektura dla twojego małego „czytelnika”, zapewniając mnóstwo wesołej i edukacyjnej zabawy. Strony książeczki są wypełnione sympatycznymi obrazkami oraz dźwiękami – w trakcie „przewracania kartek” maluch usłyszy wesołe wypowiedzi o zwierzętach, które dodatkowo wpierają naukę liczenia. A gdy szkrab naciśnie słoneczko, pozna zasadę przyczyny i skutku. Ta zabawka to również świetny sposób na to, by twoje dziecko pokochało książki.
 

Zabawa jest integralną częścią życia dziecka. Dzięki niej maluch nie tylko spędza czas w przyjemny sposób, ale przede wszystkim aktywnie się rozwija. W Strefie Rodzica na Allegro znajdziesz nie tylko porady ekspertów na temat rozwoju malucha, ale także mnóstwo ciekawych ofert z zabawkami edukacyjnymi. Dodatkowo w ramach usługi Smart nie musisz ponosić kosztów dostawy!

Materiał powstał przy współpracy: Allegro

Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Popularne tematy