Czy chłopiec może nosić buty z Elsą i Anną z "Krainy lodu"
Facebook/Frank Somerville KTVU
Aktualności

"Co z tego, że mój syn może być gejem?! Moja miłość do niego nigdy się nie zmieni!"

Kilkuletni chłopiec w butach z "Krainy lodu"? Ta historia pokazuje, że szczęście dziecka zawsze jest dla rodzica najważniejsze.

Amerykański dziennikarz Frank Sommerville podzielił się na swoim profilu na Facebooku historią, która według niego jest "jedną  z najważniejszych lekcji rodzicielstwa". 

Mari Estelle Leavell poszła z synkiem na zakupy po zimowe buty. Była pewna, że chłopiec wybierze parę z Żółwiami Ninja albo Batmanem. Gdy maluch wybrał błękitne, błyszczące buciki z "Krainy lodu", była przerażona.

Buty tylko dla dziewczynek?

"Tańczy w swoich nowych butach i śpiewa Let it go na środku sklepu. A ja? Ja panikuję. Przez moją głowę przewijają się setki myśli. Co, jeśli ktoś mu będzie dokuczał? Jeśli ktoś pomyśli, że jest gejem?" – napisała Mari. Po 20 minutach usłyszała śmiech obcego mężczyzny. Mężczyzna powiedział, że maluch wygląda na szczęśliwego. Mari podzieliła się swoimi obawami, że nie chce, aby ktoś mu dokuczał. Wtedy nieznajomy powiedział coś, co powinien zapamiętać każdy rodzic: "Co jest ważniejsze: to, co myślą ludzie czy bycie szczęśliwym?".
 


"Jakim byłabym rodzicem, gdybym wychowała syna w przekonaniu, że musi odłożyć swoje szczęście na bok, żeby spełniać oczekiwania innych? Jakim byłabym rodzicem, gdybym mu powiedziała, że szczęście nie może wykraczać poza pewne granice? Jakim byłabym rodzicem, gdybym nie zachęcała go do odkrywania niewinnych, dziecięcych zainteresowań i własnej wyobraźni? Jakim byłabym rodzicem, gdybym kłamała i chroniła go przed rzeczywistością, przed tym, że ludzie gadają, są okropni, wyśmiewają się z innych? Co z tego, że mój syn może być gejem?! Mój syn jest moim synem i moja miłość do niego nigdy się nie zmieni" – dodała Mari. 

Szczęście dziecka jest najważniejsze

Miłość do dziecka nigdy się nie zmieni – o tym wie każda mama. Przykład Mari uczy, że nie można chronić dziecka za wszelką cenę i odbierać mu radości tylko dlatego, że komuś może się to nie spodobać. Mari ma rację – ludzie gadają, ludzie się wzajemnie obrażają i potrafią być dla siebie okrutni. Zadaniem rodzica jest nauczyć dziecko, że jest wartościowym człowiekiem, niezależnie od tego, co mówią inni. To, jakimi zabawkami bawi się dziecko lub jakie ubranka mu się podobają, nie świadczy o jego orientacji seksualnej!

Nie każda mama postąpiłaby tak, jak Mari – taka postawa wymaga ogromnej odwagi. Jak zachowałybyście się w takiej sytuacji? Chroniłybyście dziecko czy pozwoliłybyście mu cieszyć się z takiej drobnostki, jak błękitne buty z Elsą i Anną?

Czytaj także: Felieton matki: Chciałam tylko kupić moim dzieciom buty!

Utrata wolności po narodzinach dziecka – jak sobie radzić [WIDEO]

Haley jest samotną matką i wie, że jej synkowi niczego nie brakuje
Haley DePass
Aktualności
Jestem samotną matką, ale mojemu dziecku niczego nie brakuje!
Jako samotna mama, spojrzenie "oj, jesteś taka biedna" dostaję za każdy razem, kiedy mówię, że ojciec mojego syna nie jest już zaangażowany w nasze życie. Przepraszam, ale chrzanić to! – pisze Haley.

Haley DePass ma 24 lata i samotnie wychowuje synka. Ta młoda mama próbuje pokazać innym mamom, że samotne macierzyństwo, chociaż jest trudne, nie jest gorsze od wychowywania dziecka razem z jego tatą. Przeczytajcie wpis, który opublikowała Haley. Zgadzacie się z nią? Jestem samotną matką, przestańcie mi współczuć! Bycie samotną mamą nie oznacza, że mój syn coś traci, bo nie ma z nami jego taty. Myślę, że większość samotnych mam zna to spojrzenie, kiedy mówią, że nie są już w związku z ojcem dziecka. Jako samotna mama, spojrzenie "oj, jesteś taka biedna" dostaję za każdy razem, kiedy mówię, że ojciec mojego syna nie jest już zaangażowany w nasze życie. Szczerze mówiąc, kiedy poznaję kogoś nowego, wyjaśnienie tej sytuacji jest czymś, czego się potwornie boję. Zazwyczaj pojawia się wtedy pytanie "Cóż, a czy on w ogóle angażuje się w życie dziecka". Nienawidzę tego pytania szczególnie dlatego, że kiedy mówię o naszej sytuacji – że ojciec mojego syna właściwie w ogóle nie tego nie robi – ludzie odpowiadają "przynajmniej ma twojego tatę i twoich braci, będzie miał porządne męskie wzorce ". Nie zaprzeczam, mój tata i moi bracia będą wspaniałymi męskimi wzorcami dla mojego syna (już są), ale chcę zaznaczyć, że inni nie mają prawa decydować o obecności mężczyzny w życiu mojego syna. Z jakichś powodów, społeczeństwo przypomina mi na każdym kroku, że moim obowiązkiem, jako samotnej matki, jest wprowadzić do życia mojego syna silną męską osobowość, skoro jego ojciec nią nie jest. Przepraszam, ale chrzanić to! Kto powiedział, że ja nie mogę nauczyć mojego syna, co to znaczy " być prawdziwym mężczyzną "? Kto powiedział, że mój syn musi dorastać w tym bzdurnym przekonaniu? Mam wrażenie, że nasze społeczeństwo ma coś nie tak z głową. Uważa, że przez to, że jestem kobietą, nie mogą...

Poród i ciąża: ciążowe przesądy, rytuały przy porodzie i po narodzinach dziecka
Prawdziwe historie
Prawdziwe historie: Każdej kobiecie polecam poród z mężem przy boku
Mój poród był niemal modelowy i trwał 15 minut. Podziwiam kobiety, które rodzą tak długo. Przeczytaj historię Pauliny.

Choć od porodu minęło już 5 miesięcy, dnia   narodzin mojego synka Daniela nigdy nie zapomnę. Trafiłam do szpitala około godziny 22 00 wieczorem z bólami i lekkim krwawieniem, wtedy jeszcze nie wiedziałam że to już jest ten czas.    Jak na pierwszy poród akcja rozwinęła się błyskawicznie Nazajutrz była około 9 00 rano, gdy lekarz oznajmił mi że rozwarcie osiągało już 6 cm i mimo że to mój pierwszy poród to akcja porodowa rozwija się bardzo, bardzo szybko. Lekarz powiedział również, że jeżeli chce aby partner  był przy porodzie to mam natychmiast po niego zadzwonić, a on ma tylko mniej więcej  godzinę aby dotrzeć do szpitala. Więc wyciągnęłam telefon i od razu zadzwoniłam, Paweł (mój mąż) był w pracy i mimo że pracował dość daleko a samochód został w domu, to na szczęście udało mu się przybyć  w ostatniej chwili.   Mąż prawił czułe słówka a ja chciałam, żeby się nie odzywał W czasie gdy czekałam na niego prawdę mówiąc cały czas z telefonem w ręku, lekarze zdążyli mi już przebić pęcherz płodowy , więc gdy tylko wszedł na moją sale porodową kazałam mu szybko iść po położną, bo czuje jak dziecko we mnie napiera. Położna z lekarzami przybyła  bardzo szybko, lekarz zbadał mnie, no i się zaczęło. Położna kazała mi przeć gdy tylko poczuje skurcze no i dawała mi rady jak leżeć itp. Mój wspaniały mąż cały czas trzymał mnie za rękę powtarzając że dam radę, ale ja szczerze mówiąc mimo że wiedziałam że chce dobrze i chce mnie jakoś wesprzeć, to  miałam w nosie to co on mówił. W głębi duszy jednak byłam szczęśliwa no i przede wszystkim pewniejsza siebie, ale naprawdę wolałabym żeby się nie odzywał :) Byłam po prostu  bardzo zmęczona a dookoła tylko słyszałam „dasz radę”, „przyj” i tak w kółko …   Urodziłam w kwadrans....

Mama zastanawia się podczas spaceru, czy dorastanie dziecka musi być tak bolesne
Fotolia
Aktualności
Czy dorastanie dziecka musi tak boleć?
"Ten mały człowiek, którego tak kochasz, dorośnie, wyprowadzi się z domu i będzie przewracać oczami" – każda mama się tego boi. Nie każda ma odwagę się do tego przyznać.

Emily McCombs opublikowała w serwisie The Huffington Post wpis, który wzruszy każdą mamę. Emily porusza temat, o którym wiele mam boi się myśleć, bo kiedy zaczynają, łzy same napływają do oczu. "Ale on szybko rośnie" Ostatnio byłam nieco płaczliwa. Kilka dni temu, kiedy wracałam do domu, jeden smutny fragment książki doprowadził mnie do takiego stanu, jakby ktoś mnie niedawno porzucił. Rozglądałam się wokół w wagonie metra, żeby móc powiedzieć "smutna książka", kiedy ktoś na mnie spojrzy, ale to jest Nowy Jork i unikamy szaleństwa. Następnego dnia, ja i mój 5-letni syn mieliśmy sprzeczkę odnośnie spodni, które dziś założy. Ma bardzo duże oczekiwania – najlepiej szorty, elastyczne, bez sznurka. Od lat wyciągam z jego spodni sznurki. Pokłóciliśmy się, ja krzyczałam, ale w drodze do szkoły przeprosiłam za krzyk i kiedy widziałam, jak znika w przedszkolnym korytarzu, znów zachciało mi się ryczeć. Usłyszałam kiedyś, że bycie rodzicem, to jak pozwolenie swojemu sercu wyjść z ciała i iść obok. Zawsze wydawało mi się to naciągane. Bycie rodzicem przez większość czasu oznacza bycie wkurzonym na dziecko, które nie słucha , bycie zmęczonym, kiedy dziecko się na ciebie wspina albo bycie szczęśliwym, kiedy masz dobry dzień i bardzo je kochasz. A potem gdzieś w jakiejś szkole jest strzelanina i boisz się o tym myśleć, żeby nie przywołać myślami czegoś złego. Oglądasz jakiś głupi film, np. "Grawitację" i zdajesz sobie sprawę, że jeśli twojemu dziecku coś się stanie, mogą cię wystrzelić w kosmos razem z Sandrą Bullock. Rozumiesz wtedy, że jesteś całkowicie bezsilna, bo całe twoje życie może runąć w sekundę. Pewnego dnia, jak dziś, jesteś nieco płaczliwa i nie wiesz dlaczego, dopóki ktoś nie powie "Ale on szybko rośnie" i dopiero wtedy zauważasz, że twój maleńki synek z żabimi nóżkami...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz